Vítězné derby s Vimperkem

Zatímco minulý víkend čekalo na naše hráče dvojkolo, tento víkend se nesl v duchu „pouze“ jednoho zápasu, ovšem s o to prestižnějším soupeřem z Vimperku. První komplikace přišla již v týdnu, kdy se zranila dlouholetá jednička Jakub Myslivec a do branky tak musel naskočit Tomáš Vastl. Hosté se snažili na začátku využít nerozchytanosti našeho gólmana a hned ve druhé minutě se ujali vedení zásluhou Šaršoka – 0:1. V osmé minutě se poprvé představil gólově Rudolf Suchánek ml. a hosté tak měli dvougólový náskok ještě před polovinou první třetiny. Naši hráči si vytvářeli šance a tlak, ale brankový úspěch to přineslo až ve třinácté minutě, kdy se dokázal prosadit Ondra Dlouhý – 1:2. Dvougólový náskok vrátil hostům v sedmnácté minutě Schmidt – 1:3. Tímto výsledkem skončila první třetina. Ve druhé třetině započal stíhací jízdu za vyrovnáním v přesilové hře Marek Hrubý, který ve dvacáté třetí minutě snížil po nahrávce Ondry Dlouhého – 2:3. Krátce před polovinou zápasu vyrovnal Patrik Šebesta a navázal tak na své výborné představení z minulého zápasu proti Soběslavi – 3:3. Naši hráči do soupeře bušili a časem se začala projevovat fyzická připravenost mužstva, ovšem stav na ukazateli se již do konce druhé třetiny nezměnil. Ve čtyřicáté čtvrté minutě zahrávali naši hráči přesilovou hru, ve které se dokázal prosadit Roman Tintěra, který nedávno posílil naše mužstvo – 4:3. Dvougólový náskok dal našim barvám o tři minuty později Patrik Šebesta, který využil spolupráce Jakuba Šuhaje a Marka Hrubého – 5:3. Hosty vrátil do zápasu o dvě minuty později Rudolf Suchánek ml. a rázem bylo opět o co hrát. Definitivní pojistku tak přidal až v padesáté minutě Patrik Šebesta, který využil trestné střílení a završil tak hattrick – 6:4.

Co dodat závěrem? Naše mužstvo, se zápas od zápasu zvedá a na některé pohledné kombinace je radost pohledět. V dalším kole čeká naše hráče výjezd do Milevska, kde se postavíme proti celku TJ Božetice, který zatím okupuje poslední místo v tabulce, bez zisku bodu. Ovšem, jakékoliv podcenění, není na místě!

ZDE si můžete prohlédnout všechny naše branky

Jak viděl utkání trenér Marek Podrabský?

Jak bys zhodnotil utkání s Vimperkem?

M.P. Výhra se nerodila vůbec lehce. V první třetině jsme tlačili, ale góly dával Vimperk. Jako zlomovou bych viděl druhou třetinu, kdy jsme dokázali vyrovnat a přežili jsme dlouhá oslabení. Ve třetí třetině se nám povedl vstup a dvěma rychlými góly jsme si umetli cestu za vítězstvím. Jsme hlavně rádi, že máme tři body a že jsme to zvládli, před domácím publikem. Určitě bych rád poděkoval fanouškům, za výbornou atmosféru.

Mužstvu se dařily přesilovky. Zaměřujete se na ně při trénincích nějak speciálně?

M.P. Přesilové hry na trénincích samozřejmě trénujeme. Hráči mají naučené nějaké signály a jsme moc rádi, že nám to v zápasech vychází. V tomto zápase nám to hodně pomohlo.

Dlouhodobá jednička Jakub Myslivec je ve stavu zraněných. Jak to s ním vypadá a uvažujete případně o rozšíření brankářské pozice?

M.P. Hajňák se nešťastně zranil na úterním tréninku. Doba léčení bude v řádech týdnů. Je to pro nás určitě velké oslabení. Bohužel dlouhodobě je zraněný i junior Roman Špiler, takže bych touto cestou chtěl oběma popřát brzké uzdravení. Nějaké varianty řešíme a byli bychom rádi, aby bylo do středy jasno.

Zápas proti Vimperku s námi hodnotil střelec druhé branky – Marek Hrubý

Máte za sebou derby zápas s Vimperkem. Jak moc byl zápas těžký

M.H. Řekl bych, že ani moc těžký nebyl. My jsme si ten zápas zbytečně zkomplikovali zbytečnými góly, které jsme inkasovali v první třetině. Ale jinak bych řekl, že jsme měli zápas pod kontrolou, a kdybychom využili více šance které jsme si vypracovali, mohlo to dopadnout i vyšším rozdílem.

Do zápasu jsi naskočil po zranění. Jak se ti hrálo?

M.H. Zranění nohy mě pořád trápí a určitě to není ještě na sto procent uzdravené, ale derby s Vimperkem jsem chtěl odehrát za každou cenu!

Vsítil jsi důležitý gól na 2:3. Jak bys ho popsal?

M.H. Bylo to v přesilové hře a využil jsem nádhernou přihrávku od Ondry Dlouhého. V naší lajně máme domluveny některé signály a tohle byl jeden z nich. Jsem hlavně rád, že už jsem to konečně trefil (úsměv).

HC Strakonice – HC Vimperk 6:4 (1:3, 2:0, 3:1)