Starší žáci o víkendu vyhráli i prohráli.

Náročný program, čekal naše starší žáky, kteří se v sobotu představili proti Spartaku Soběslav a v neděli je čekal výjezd do Budějovic.

Oba zápasy, pro náš web ohodnotil asistent trenéra – Jakub Jiřinec

„Myslím, že v prvním zápase jsme předváděli dominantní výkon, ačkoliv jsme to nedokázali první dvě třetiny prokázat střelecky. Největší pokrok vidím v tom, že se začínají ukazovat některé automatismy ve hře (hráč v mezikruží na střelu atd.). Hráči vidí, že to funguje a my jsme s Markem (Marek Hrubý – pozn. redakce) rádi, že se hráčům daří a tento výsledek je určitě pro hráče velké povzbuzení, do další práce. Celkově si myslím, že tohle utkání jsme zvládli velmi dobře.“

HC Strakonice – Spartak Soběslav 6 : 2 (1:0, 0:0, 5:2)

Branky: 2x Živnůstka, 1x Solař, Beníšek, Benč, Kouba

Asistence: 2x Živnůstka, Benč, 1x Zeman, Pek, Beníšek, Walter

HC Strakonice: Kůs – (Hammerbauer) – Šebesta, Šmíd, Němec, Zeman, Solařová, Šimíková – Beníšek, Živnůstka, Benč – Kouba, Vondrák, Pek -Walter, Solař, Havelec

„Ještě než zápas v Budvar aréně začal, tak jsme s hráči měli možnost sledovat trénink A teamu Motoru, což byl pro hráče i pro nás trenéry obrovský zážitek. Teď k samotnému zápasu. Zápas jsme sice o branku prohráli, ale přesto mé hodnocení bude kladné. Musím hráče pochválit za předvedený výkon. Hráči makali až do konce a spíše štěstí nám zabránilo v tom, abychom si odvezli nějaký ten bod. Ovšem pomyslný klobouk je třeba smeknout i před domácími hráči, kteří hráli chvílemi na necelé dvě pětky, za což si tedy také zaslouží pochvalu. Celkově si myslím, že to bylo kvalitní utkání a vítězství si nakonec připsal spíše šťastnější tým.“

HC Motor ČB „B“ – HC Strakonice 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Branky: Vondrák

Asistence: Prušák

Kůs — Hanzlík, Zeman, Němec, Šebesta, Šmíd, Solařová — Vondrák, Prušák, Živnůstka, Šimíková, Pek, Beníšek, Havelec, Benč, Solař