Nabitý víkendový program přinesl poloviční radost

Páťáci odehráli v uplynulém víkendu další dvě utkání přeboru 5. tříd. V prvním zápase v sobotu nejprve přehráli na domácím ledě HC Tábor 6:2, v neděli pak vyrazili do Milevska, kde podlehli domácímu výběru  4:11

Sobotní duel s Táborem byl po většinu utkání vyrovnaný a o vítězství rozhodli páťáci až v závěrečné třetině. V jejím úvodu nejprve ustáli tlak soupeře, načež potvrdili rčení nedáš – dostaneš a třemi slepenými brankami zlomili soupeřův odpor. Po výhře ve Vimperku se tak radovali z druhé cenné výhry v mistrovské sezoně. Naši čtyřzápasovou sérii bez porážky, ukončilo na svém ledě v neděli Milevsko, které nám tak oplatilo stejně vysokou prohru z pouťového přátelského utkání. Nutno podotknout, že soupeř byl tentokrát po většinu zápasu lepším týmem, což potvrdil brankami v první a především prostřední třetině.  Velmi nepříjemným momentem pro všechny aktéry bylo nezaviněné zranění domácí hráčky, které celý strakonický tým přeje rychlé uzdravení bez následků a komplikací.

Sobota

HC Strakonice – HC Tábor 6:2 (3:2, 0:0, 3:0)

HC Milevsko 1934 – HC Strakonice 11:4 (4:3, 5:0, 2:1)

Trenéři k oběma zápasům: “ V obou utkáních to byl tentokrát spíš bojovný hokej s velkým nasazením a množstvím osobních soubojů. Těší nás, že jsme v konfrontaci s těmito soupeři dokázali odehrát vyrovnané zápasy, i když popravdě jsme očekávali výsledky spíše obrácené. Každopádně chválíme celý tým a věříme že předvedené výkony pro nás budou motivací do další poctivé práce a zlepšování jak na trénincích tak v zápasech.“