Čtvrtá třída odehrála poslední miniturnaj

V sobotu 18. 3. odehrála 4. třída svůj poslední miniturnaj v sezóně. Soupeřem byl tým HC Vimperk a Spartak Soběslav. Do turnaje jsme šli bez absencí, takže nás bylo více než dost a mohli jsme tedy postavit kompletní mužstvo. Prvním soupeřem nám byl tým HC Vimperk, který patří k našim největším rivalům, a proto jsme měli o motivaci postaráno a vítězství bylo naším cílem. Zápasy se odehrály na dlouhé hřiště, a přesto, že pro nás to byl nezvyk, zatímco soupeř tak hraje všechny utkání, vzali jsme to jako výzvu a hostům se přizpůsobili.

A tým vedený trenérem Markem Hrubým nastoupil do utkání s Vimperkem v této sestavě. V brance byl Stehlík, hráči v poli byli Bažata, Brabec, Chalupný, Mirvald, Šilhavý, Šiška, Vilánek a Ladman. Od počátku se hrál hokej plný bruslení, který našim hráčům příliš nechutná. Hosté byli lepší v bruslení, produktivitě a bojovnosti a celkově si připsali výhru 11:4.

B tým pod vedením Františka Burdy a Josefa Cibuzara nastoupil v této sestavě. V brance Staňková, hráči v poli byli poskládání ze 3 kompletních trojic. Malec, Hubáč, Viehman, Toman, Zábranský, Gebel, Šindelář, Burdová a Rodová. Úvod utkání nebyl podle našich představ a soupeř se dostal do čtyřbrankového vedení. Zbytek zápasu už byl poměrně vyrovnaný, ale přesto nám dělal velký problém poprvé pískané offside, a také dlouhé návraty do obrany. Vimperku tak nezbývá než pogratulovat k výhře, a nám nezbývá než konstatovat, že to byla teprve pátá porážka v sezóně, ale o to více nás bolela.

Před utkáním se Soběslaví, která mezitím odehrála vyrovnaná utkání proti Vimperku jsme udělali několik změn. Zatímco gólmany jsme tentokrát ponechali ve svých týmech, tak došlo k výměně několika hráčů z A týmu do B týmu, a naopak. Konkrétně šlo o výměnu Hubače a Burdové, kteří zamířili do A týmu, opačným směrem zamířil Brabec a Chalupný.

A tým odehrál rychlé utkání, které se přelévalo nahoru a dolů a přes několik zajímavých gólových situací si nakonec připsali výhru Soběslavští, a to konkrétně 7:5. Přesto, že naši hráči předvedli několik zajímavých závarů a gólových situací, bylo krásně vidět, kolik práce ještě před námi je, a to v různých dovednostních disciplínách. Od hráčské a hokejové chytrosti, až po zakončení.

B tým se v druhém utkání mohl opět více spolehnout na gólmanku Staňkovou a po pomalejším rozjezdu se nakonec povedlo týmu zvítězit 8:6. Velice slušně se bruslařsky prosazoval Chalupný, střelecky se přidal Viehman a Brabec pěkným bekhendem.

Poslední miniturnaj nedopadl celkově podle našich představ. Hlavně zápasy s Vimperkem byly hodně nepodařené od většiny hráčů. Vyrovnané duely se Soběslaví byly o trochu lepší, ale mužstvo má určitě na lepší výsledky, což potvrzovalo v průběhu celé sezóny. Na druhou stranu právě zápasy na dlouhém hřišti hráčům ukázaly, jak je důležité mít puk pod kontrolou, a jak je důležité při hokeji bruslení do útoku i obrany. Právě tyto zápasy pro nás jsou velkou inspirací a do konce sezóny, bychom rádi ještě další přidali, byť půjde o zápasy přátelské, ale to v hokejovém vývoji určitě nevadí.

František Burda