A tým začal nový rok vítězně!

18. kolo Krajské ligy přihrálo našemu mužstvu výjezd do Soběslavi, se kterou máme v posledních letech negativní bilanci. Odčinit poslední vzájemné zápasy a zajistit si dobré místo pro následné play off. To byly dva úkoly, které stály před našimi hráči.

Začátek zápasu vyšel našemu mužstvu na výbornou, když se hned ve druhé minutě dostal do první velké příležitosti Dan Babor a sám před gólmanem nezaváhal – 0:1. V šesté minutě zahrávali domácí přesilovou hru a roztočili v naší obranné třetině veliký kolotoč, ale nikdo z domácích nakonec nenašel recept na našeho gólmana, a tak se skóre neměnilo. Domácí ovšem stupňovali tlak a za pomoci další přesilové hry dokázali v osmé minutě vyrovnat skóre – 1:1. V šestnácté minutě dostalo naše mužstvo možnost zahrávat trestné střílení, ale František Januška nenašel na domácího gólmana recept. Střelecký apetit si ovšem spravil ještě v první třetině, když v 19. minutě najel do obranného pásma domácích a přes obránce dokázal prostřelit gólmana – 1:2. Do druhé třetiny vstoupili lépe domácí, kteří si dokázali vytvořit tlak a několik šancí, které ovšem pochytal spolehlivý Jakub Myslivec. Ve 36. minutě se k puku dostal Ondra Dlouhý, který krásnou přihrávkou našel Patrika Šebestu, který ujel domácím a překonal domácího gólmana – 1:3. Do třetí třetiny vlétli opět lépe domácí, a tentokrát dokázali svou převahu korunovat i gólově, konkrétně zásluhou Nováka, který vsítil kontaktní branku – 2:3. Naše mužstvo ovšem nezačalo panikařit a snažilo se hrát s domácími vyrovnanou partii, do které ovšem čím dál častěji zasahoval rozhodčí, který dokázal spolehlivě rozvášnit obě střídačky, a tak se chvílemi spíše diskutovalo, než hrálo. Rozuzlení celého zápasu přišlo v poslední minutě, kdy se po druhé v oslabení prosadilo naše mužstvo, tentokrát zásluhou Ondry Dlouhého, který tak rozhodl, že veledůležité body putují do Strakonic.

Ohlas trenéra Luboše Krupky

„Samozřejmě jsme rádi za tři body a výhru, která se nerodila lehce. Od začátku se hrálo rychlé utkání, které se divákům muselo líbit. My jsme dokázali zachytit tempo které nastolili domácí, a protože se k nám tentokrát přiklonilo i štěstí v koncovce, odvezli jsme si všechny body. V této fázi soutěže už je každý bod nesmírně důležitý, protože víme, že začínat play off doma by bylo nespornou výhodou.“

Spartak Soběslav – HC Strakonice 2:4 (1:2, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 8. Slabý (Máca, Kubeš), 42. Novák (Kučera) – 2. Babor (Franta, Myslivec), 19. Januška (Franta), 36. Šebesta (Dlouhý), 60. Dlouhý

Vyloučení: 3 – 8

Využití: 1 – 0

V oslabení: 0 – 2

HC Strakonice: Myslivec – Kovář, Hrubý, Němec, Tintěra, Zralý, Papež – Januška, Dlouhý, Šebesta, Andrle, Křenek, Cibuzar, Babor, Řehoř, Franta