Vysoké vítězství pro páťáky

Do druhé poloviny mistrovské části vstoupila 5. třída doma proti Vimperku na vítězné vlně. Sobotní utkání na svém ledě rozhodli naši hráči tentokrát hned v první třetině, kdy zatlačili soupeře od úvodní minuty. Výsledkem dobrého pohybu, kombinace a nasazení bylo celkem pět branek v síti vimperského gólmana a jasné čtyřbrankové vedení. Prostřední a závěrečná část už přinesla stejně jako v předešlých vzájemných zápasech z úvodu sezony vyrovnanou hru s nepatrnou převahou domácích. Odměnou jim tak mohla být na závěr tradiční a tentokrát i vítězná děkovačka s neúnavně povzbuzujícími a skvělými fanoušky.  Za zmínku ze zápasu ještě stojí na mládežnický hokej velký počet vyloučení, což se projevilo na tempu a zejména ve třetí třetině na neurovnané hře.  Střelecky se tentokrát dařilo našim obráncům, kteří zaznamenali celkem pět branek, z toho čistým hattrickem se blýskl Ondra Tomek! Poslední utkání před vánoční přestávkou čeká 5. třídu v neděli 19.12. od 15:00 hod na ledě HC Tábor.

Pět otázek pro hráče týmu – Jakub Vršek – útočník

Hraješ na pozici útočníka a levého levého křídla. Jak hodnotíš zatím výkony svého týmu v probíhající sezoně?

J.V.  Bohužel v letošní sezoně nás hodně chybělo a o to víc se na trénincích musíme snažit. Ale myslím, že hrajeme docela dobře.

Který soupeř vám dal zatím nejvíc zabrat a který byl naopak spíše „lehkým“?

J.V.  Nejvíc zabrat nám dal určitě Motor ČB a nejsnazší byl pro nás Vimperk, ale největší radost jsme měli z vítězství nad Pískem.

Jak moc těžké bylo pro tebe zvyknout si na přechod z minihokeje na velký celoplošný hokej?

J.V.  Největší problémy mám při střídání. Dříve jsme střídali dohromady a teď každý zvlášť a neumím odhadnout, jak dlouho jsem na ledě.

Co tě baví na hokeji nejvíc?

J.V. Mám tam hodně kamarádů a je s klukama sranda. Úplně nejlepší je, když se nám podaří vyhrát.

Ve včerejším utkání proti Vimperku se ti podařilo vstřelit dvě branky a přispět tak k vítězství svého týmu. Můžeš krátce popsat situace nebo svoje pocity?

J.V.  Oba góly jsem dával z dorážky. Těším se, až se mi někdy podaří dát hattrick.

Informace + foto: Daniel Málek – vedoucí mužstva