Týden hokeje v HC Strakonice

V hokejovém klubu HC Strakonice, z. s. se akce Týden hokeje uskutečnila v úterý dne 23. 1. 2020 od 16.00 hodin. V našem klubu jsme této akci věnovali pečlivou přípravu, navštívili jsme všechny mateřské školy a některé z 1. a 2. tříd škol základních, nejen ve Strakonicích, ale i v některých okolních obcích, předali zde letáčky, plakáty a propagační materiály, vysvětlili účel akce a rovněž jsme prezentovali nové hokejové dresy. Byli jsme všude přátelsky přijati. Dále jsme zajistili uveřejnění článku v regionálních médiích, vylepení plakátů s uvedením data a místa konání akce na vhodných místech ve městě, informace na webových stránkách klubu a na facebooku. Upoutávka na akci proběhla i v regionální televizi.

Byli jsme příjemně překvapeni tím, že se dostavilo 33 dětí často s více než jedním rodinným příslušníkem. Bylo zaregistrováno 28 z nich. Kromě programu předepsaného v manuálu (registrace, prezentace rodičům a program na ledě) byl připraven doprovodný program v podobě hokejové střelnice, kde byla možnost zapůjčení hokejek a střílelo se zde na menší i větší branky tenisovými a plastovými míčky. S držením hole a technikou střelby zde pomáhali kromě trenéra i členové družstva dorostu a všichni si užili hodně legrace. Vybraní starší žáci a dorostenci měli na starosti i další část programu, ukázku hokejové výstroje menších i větších velikostí, s vysvětlením k čemu která součást výstroje slouží a zdůrazněním bezpečnostních prvků. Tito mladí hokejisté rovněž některé hosty provedli po stadionu. O účastníky se staralo kromě již uvedených 6 členů mládežnických družstev ještě 8 trenérů a 6 dalších členů klubu. Program na ledě, který spočíval jak v ukázce minihokeje a tréninku, tak především ve zkoušení prvních krůčků a „ochutnávání“ ledu formou hry s míčky, kostkami, plyšáky a hrazdičkami za asistence trenérů a dalších pomocníků trval bezmála až do 18. hodiny, přičemž některým účastníkům se ani tehdy nechtělo odejít.

Máme radost z toho, že celý program probíhal v pozitivním duchu a přátelské atmosféře a že větší část účastníků vyjádřila přání zúčastnit se dalších aktivit klubu, a to zejména začít docházet na tréninky.

Autor článku – Miloslav Tuháček

Foto: Jan Škrle