Třetí třída odehrála miniturnaj.

Domácí tvrz s hrdostí uhájena! Takto by se dal charakterizovat poslední soutěžní turnaj 3. třídy, který proběhl v neděli 26. 11. 2023 na strakonickém ledě. Nejprve náš tým změřil síly, v malém lokálním derby, s Vimperkem. S tímto soupeřem jsme se setkali nedávno na vimperském ledě a soupeř nás ze začátku utkání zaskočil svou aktivitou, zatímco naši hráči ještě byli v šatně… Tentokráte jsme si však začátek zápasu ohlídali a od úvodu utkání byl zápas v naší režii. Na straně A se hrál velmi pěkný hokej, plný zajímavých akcí a kombinací podpořených produktivním zakončením. Náš tým byl důslednější v obraně, v bruslení a nápaditosti hry. Nutno vyzdvihnout i vynikající výkon našeho gólmana. Výsledkem bylo skóre 20:4. Na straně B se zápas nesl v podobném duchu, tedy jednoznačná převaha našeho týmu. Shodou okolností se skóre zastavilo na stejné hodně jako na straně A, tedy 20:4. Výsledky sice nejsou důležité, ale jednoznačně podtrhují převahu naše týmu, a to na obou stranách kluziště. Velkým pozitivem na obou stranách bylo přenesení nácviku z tréninku do hry, a to například zakončení 2 na 0 (nebo 2 na 1), založení útoku, obranná činnost.

V druhém utkání byl naším soupeřem tým z krajského města, tedy HC Motor České Budějovice. Tato utkání mají pokaždé odlišný průběh. Soupeř disponuje velkou základnou hráčů a je vždy otázkou v jakém aktuálním složení dorazí. Na straně A byl však tentokráte zápas zcela jasně pod naší taktovkou. Naši hráči, namlsaní z prvního utkání proti Vimperku, pokračovali ve stejném výkonu…a to jak po stránce bruslení, tak i takticky v útoku nebo obraně. Opět bylo k vidění několik zajímavých souher jednotlivých trojic, včetně potřebného zakončení do sítě soupeře. Výsledkem bylo 19 vstřelených branek, ale pouze 5 obdržených. Na straně B byl zápas tentokráte velmi vyrovnaný. Soupeři se podařilo proměnit své šance a skóre se přelévalo z jedné strany na druhou. V závěru utkání však náš tým zabral a po sérii proměněných šancí dotáhl utkání do vítězného konce v poměru 18:11.

Hráčům děkujeme za předvedený výkon, rodičům za skvělou podporu a zázemí.

Trenérský tým 3. třídy