Soustředění čtvrté třídy

Tým čtvrté třídy si pod vedením trenéra Františka Burdy, Marka Hrubého a Blanky Vondráškové zúčastnil o víkendu soustředění, které se stejně jako v minulém roce konalo v Radomyšli. Obsáhlý report z dílny trenéra Františka Burdy si můžete přečíst zde.

„Hokejová třída ročníku 2013 pod vedením trenérů Františka Burdy, Marka Hrubého a kondiční trenérky Blanky Vondráškové se stejně jako v minulém roce vydala do nedaleké Radomyšle na víkendové společné soustředění. Areál koupaliště v Radomyšli je díky své poloze, vybavenosti a možností přenocování ideální volbou.

Toto soustředění má tým stmelit, prohloubit soudržnost, vztahy a dopřát dětem zábavu, společné prožitky, osamostatnění se, a rodičům volný víkend bez dětí. Po příjezdu a ubytovaní se hráči rozdělili do několika týmu a prožívali formou soutěží olympiádu. Kapitáni si vybrali hráče a týmy si poté vybraly mezi sebou jména. Letos byly k vidění tyto týmy: Krokodýli, Bílý tygři, House box a Černé zmije. Soutěže v běhání, fotbalový turnaj, překážkové štafety, soutěž na rychlost ve zhasínaní „blejspody“, hledací a orientační hry, plavání a běhání ve vodě, doplnily i soutěže početní. Dále děti soutěžily ve společenských hrách jako člověče nezlob se, karty, šachy a nebo střelba z luku na terč. Ve všech hrách se soutěžilo za tým a body se sčítaly. V neděli dopoledne proběhlo vyhodnocení a předání sladkých i věcných odměn pro všechny podle pořadí. Protože o všem rozhodla až poslední disciplína, soutěž byla opravdu vyrovnaná až do konce. Každý tým nějakou disciplínu vyhrál, ale také v nějaké hře skončil poslední. Všechny děti si soutěžení užily a podporovaly se, a z toho důvodu, můžeme považovat celý víkend za úžasný. Mezi jednotlivými disciplínami si hráči několikráte odešli ochladit do bazénu a dovádění v bazénu s trenéry patřilo k nejpopulárnějším. Několikráte jsme nechali hráčům čas, aby si sami určovali soutěže a program. Bylo moc pěkné pozorovat jak si společně dokáži zahrát fotbal, nohejbal. Sami, bez trenérů, rodičů a organizátora.  Tato volnost a svoboda dětem opravdu hodně dala a byla to dobrá ukázka i pro nás, trenéry. V sobotu večer jsme si opekli buřty a celý tým, unavený spoustou zábavy usnul před 23 hodinou. Za tmy jsme dětem ještě v udělali krátký strašidelný výlet. Celá akce se opět povedla a jedinou kaňkou byla absence několika hráčů, kteří tak nemohli prožít společné chvíle. Všichni si užili soutěže a svým zápalem, radostí a soudržností předvedli velký potenciál celého mužstva.“