Do semifinále play off postoupila Radomyšl

V pátek večer se rozběhlo čtvrtfinále play off. Do Strakonic dorazila Radomyšl, která skončila v tabulce na 5. místě, těsně za naším mužstvem. Hosté se dostali do vedení 4:0 a 5:2, a přesto, že se naši hráči snažili s výsledkem něco udělat, hosté si připsali první výhru v sérii.

Páteční zápas ohodnotil trenér – Martin Müller

„Utkání bylo poznamenáno tím, že jsme hráli na pět obránců, z toho byl jeden dorosteneckého věku, ovšem ten to zvládl dobře. Co utkání rozhodlo? Asi to, že jsme k němu na začátku přistoupili, jak kdyby to byl nějaký přátelák… Chyběl nám pohyb, drajv. Bohužel to přišlo zrovna v nevhodnou dobu, ale určitě nic nevzdáváme, protože na zítřejší utkání, bychom měli být v kompletnější sestavě. Už nebude na co čekat a nezbývá nám, než do všeho tzv. padat po hubě. Chceme vrátit sérii ještě do Strakonic, už kvůli lidem, kteří včera vytvořili opět skvělou kulisu.“

HC Strakonice – TJ Sokol Radomyšl 5:7 (0:1, 2:3, 3:3)
Branky:
35. Dlouhý (Tintěra, Cibuzar), 38. Kopenec (Cibuzar, Švec), 53. Švec (Růžička, Šebesta), 53. Dlouhý (Kopenec, Tintěra), 58. Cibuzar
Rozhodčí: Matoušek, Trnka – Votruba, Knor.
Vyloučení: 7:5
Využití: 0:2
Diváků: 556
HC Strakonice: Myslivec – Kopenec, Tintěra, Zralý, Hrubý, Papež – Jiřinec, Růžička, Cibuzar, Šuhaj, Dlouhý, Šebesta, Švec, Mikeš, Fríd, Řehoř

Druhý zápas se odehrál v neděli, a opět se děly věci… Naši hráči nastoupili do utkání s cílem vyhrát a vrátit sérii ještě zpět do Strakonic. Ač naši hráči předvedli výborný výkon, který ohodnotili po závěrečném klaksonu potleskem i diváci, proti stálo několik faktorů, které nakonec rozhodly o postupu domácích. Prvním faktorem byl gólman Radomyšle Richard Kříž odchovanec strakonického hokeje, který letos táhne Písek ve druhé lize. Richard předvedl v brankovišti jistý výkon, který vyšperkoval několika zákroky, kterými přiváděl naše útočníky k šílenství. Dalším faktorem jsou rozhodčí. Nízké tresty za likvidační fauly odůvodněné tím, že nedošlo ke zranění. Neuznání regulérní branky za stavu 2:1 pro domácí. Špatně nařízené trestné střílení pro domácí… Dalo by se pokračovat. Ovšem nemáme ve zvyku si na webu stěžovat a svádět chyby na druhé, čili budeme jmenovat i třetí faktor a tím byla špatná produktivita, která nás stála včerejší zápas. Šancí si naše mužstvo dokázalo vytvořit přehršel, ovšem zakončení drhlo. Ať už to bylo nervozitou na našich holích, či fantastickým gólmanem Křížem. Nezbývá tedy nic jiného, než pogratulovat našim soupeřům k postupu a začít se pomalu těšit na květen, až začne letní příprava :).

TJ Sokol Radomyšl – HC Strakonice 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Góly a nahrávky:
9. Hřebíček (Gába), 36. Brož (Pitel), 60. Vlk – 51. Bouška (Šuhaj).
Rozhodčí: Lukáš, Svoboda – Lang, Dančišin
Vyloučení: 7:4
Využití: 1:0
Diváků: 215