Ohlédnutí za OH mládeže 2020

Ačkoliv je to již týden, co byly v Karlovarské KV Aréně ukončeny IX. Zimní olympijské hry dětí a mládeže, je dobré připomenout, že do bojů o medaile pod pěti kruhy zasáhli i sportovci a trenéři HC Strakonice.

Míša Solařová (rychlobruslení) – 4.místo….111 m, 7. místo….500 m, 9. místo….333 m, 5. místo…..štafeta na 16 kol

Aneta Zwettlerová (krasobruslení) – 13.místo

Sára Parkosová (rychlobruslení) – 8.místo….111 m, 23. místo….500 m, 14. místo….333 m, 5. místo…..štafeta na 16 kol

Robin Vondrášek (lední hokej) – 12. místo

Jan Kučera (lední hokej) – 12. místo

I přesto, že se nepodařilo vybojovat cenný kov, všichni sportovci předvedli bojovné a statečné výkony a v případě 4. místa Míši Solařové chybělo opravdu málo, aby se postavila na stupně vítězů. O medailové pozice holky bojovaly i ve štafetě, kdy jim třetí místo uniklo o necelé dvě sekundy. Méně spokojenější byli Robin Vondrášek a Jan Kučera, kteří bojovali o medaili mezi mantinely. Kluci si přáli přivézt domů na krku cenný kov, což se nakonec jihočeskému výběru nepovedlo, ale zkušenosti, které během zápasů získali se jim rozhodně neztratí. Jako opora krasobruslařů a rychlobruslařů byla strakonická trenérka krasobruslení Ivana Andrejičová.

Děti si užily čtyři dny olympijské atmosféry, kde nechybělo například i jednotné oblečení jednotlivých výprav. Volný čas mohli sportovci trávit v olympijském domě. Typickou atmosféru dokreslilo slavnostní zahájení a ukončení olympiády v KV ARÉNĚ, kde byly představeny jednotlivé výpravy. Vlajkonošem jihočeské výpravy byl známý hokejový útočník Václav Nedorost. Samozřejmostí bylo vyvěšení olympijských vlajek a po celou dobu sportovních zápolení plápolal i olympijský oheň. Jihočeská výprava měla dohromady 145 sportovců, v pořadí krajů se umístila na 7. místě a jednotlivé výsledky se můžete dozvědět na internetových stránkách ODM 2020.

Nejen Strakonickým sportovcům přejeme, aby tato olympiáda nebyla jejich poslední a děkujeme za vzornou reprezentaci Jihočeského kraje a HC Strakonice.

Autor: Luboš Parkos