Nedůraz v zakončení stál naše hráče body.

Sobotní odpoledne bylo již tradičně ve znamení hokeje na ZS ve Strakonicích (Vertiv aréna). Sérii posledních čtyřech zápasů před začátkem play off, přisoudilo našim hráčům do cesty soupeře z Milevska, který bojuje o postupovou osmičku.

Samotné utkání začali lépe hosté, kteří se ujali vedení ve druhé minutě, kdy se po brejkové situaci prosadil Suchan – 0:1. Hosty rychlý gól nabudil a ve čtvrté minutě se do další šance dostal Bílek, ale brankář Myslivec, byl připraven a šanci lapil. Další hostující šance na sebe nenechala dlouho čekat a již o minutu později se zjevil sám před naší brankou Radosta, ale puk si do branky cestu nenašel. V té samé minutě se do první obrovské šance dostal kapitán Tomáš Růžička, ale v samostatném nájezdu na brankáře Pance nevyzrál. V sedmé minutě dokázali hosté využít zmatku v naší obraně, když za brankou vybojoval puk Pouch, který našel před brankou skvěle najetého Reindla, který trefil přesně růžek naší branky – 0:2. V deváté minutě měl na holi gól Martin Müller, který se objevil sám před brankářem Pancem, ale nedokázal již došťourat puk až do branky. Ve dvanácté minutě hrálo naše mužstvo přesilovou hru, při které rozehrála naše pětice hezkou kombinaci, na jejímž konci byl připraven David Papež, který se ocitl sám na kruhu, ale svou střelou trefil připraveného gólmana Pance. O chvíli později se do zajímavého zakončení dostal Jakub Šuhaj, ale hostující brankář zůstal i po této střele nepřekonán. V sedmnácté minutě hráli hosté přesilovou hru, při které se paradoxně dvakrát dostal do zakončení Patrik Šebesta, ale ani jedna střela bohužel za brankářem Pancem neskončila. O minutu později nám hosté opět ukázali, jak se zachovat v zakončení. Po skvěle zvládnutém brejku se po asistenci Hájka sám před gólmana dostal Jiří Müller a prostřelil našeho gólmana 0:3. Tímto výsledkem skončila první třetina, která sice výsledkově nedopadla nejlépe, ale herně to špatné rozhodně nebylo. Bohužel, ten nedůraz v zakončení…

Druhá třetina začala tak, jak skončila první. Naši hráči se snažili hrát hokej a v 5. minutě se do zakončení řítil podél mantinelu Jakub Jiřinec, kterého hosté zastavili jen pomocí nedovoleného zákroku. V následující přesilové hře se dvakrát snažil prosadit David Papež, ale na jeho střely byl brankář připraven. V deváté minutě se opět podél mantinelu řítil na gólmana Jakub Šuhaj, ovšem na jeho střelu si brankář Panec zkušeně počkal. V jedenácté minutě se po delší době ukázali hosté. Jíška dokázal přesně najít Müllera, a ten už věděl co má s pukem udělat – 0:4. V patnácté minutě se střelou pokusil překvapit gólmana Pance David Škoda, kterého o minutu později napodobil Patrik Šebesta, ale bohužel ani jeden z pokusů, nebyl úspěšný… V devatenácté minutě se dostal k zajímavé střele Adam Mikeš, ale brankář Panec držel stále čisté konto. Ve druhé třetině tedy hosté přidali další branku a do třetí třetiny se tedy šlo za stavu 0:4.

Závěrečnou třetinu rozehráli lépe naši hráči, kteří si ve čtvrté minutě vytvořili první šanci. Ondra Dlouhý vyhrál buly v útočném pásmu, puk se dostal na Jakuba Jiřince, který vypálil z první, ale jeho střela skončila v náručí Michaela Pance. V sedmé minutě se dočkali první branky také naši hráči. Nejprve se do velké šance dostal Tomáš Růžička, který ještě se zakončením neuspěl, ale o první naší branku v zápase se postaral připravený Marek Hrubý – 1:4. Ovšem radost z této branky vydržela pouze 81 vteřin, kdy se hosté dostali do brejku zcela osamocený Suchan zvýšil opět skóre na rozdíl čtyř branek – 1:5. Ihned po této inkasované brance se zhroutil Jakub Myslivec, který zůstal bezvládně ležet na ledové ploše a byl převezen záchranou službou do nemocnice (pozn. redakce – Jakub Myslivec se již večer ozval z nemocnice, že by měl být v pořádku, leč zůstane v nemocnici na pozorování). Zde nezbývá než popřát, ať jsi brzy v pořádku, Kubo! Bohužel ani zastupující gólman Tomáš Vastl, dlouho čisté konto neudržel. Hned v osmé minutě se hosté dokázali opět pěkně prokombinovat až k zakončení, které zvládl mazácky Hamerle – 1:6. V jedenácté minutě se dvakrát snažil prosadit Radosta, ale Tomáš Vastl vytáhl pěkný zákrok. V patnácté minutě se opět osvědčila spolupráce Tomáš Růžička – Marek Hrubý, přičemž druhý jmenovaný dokázal vstřelit druhou branku v utkání – 2:6. O minutu později svitla malá jiskřička naděje, když se po asistenci Marka Hrubého a Ondry Dlouhého, dokázal prosadit David Ruda – 3:6. Bohužel, co se týká gólového zakončení, byla to naše poslední branka v tomto zápase, naopak hosté se dokázali ještě prosadit v poslední minutě zápasu, kdy se po asistenci gólmana Pance dostal do samostatného úniku Suchan a zkompletoval hattrick – 3:7. V dalším zápase se představí naši hráči na ledě Soběslavi, která je naším tabulkovým sousedem, a tak to bude zápas, který bude opět velmi důležitý. Snad se povede i výsledkově lépe, než ten dnešní…

Zápas pro náš web okomentoval trenér Martin Všetečka

Úvod zápasu nevyšel určitě podle představ. Kde vidíš největší příčinu?

M.V. Ano, úvod nám opravdu nevyšel. My se o tom v kabině bavíme dlouhodobě, ovšem potom přijdeme na led, kde dojde k podcenění některé situace, a potom už se to s námi tzv. veze.

Ačkoliv skóre nevypadalo nejlépe, tak z mého pohledu byla první třetina co se týká hry nejlepší, souhlasíš?

M.V. Tak já si myslím, že celé utkání jsme odehráli celkem dobře. Řekl bych, že špatné nebyly ani přesilové hry, kdy jsme dobře kombinovali, vytvořili si dost příležitostí, ovšem naše střelecká efektivita byla nulová. Hostující brankář Panec zachytal skvěle, ovšem my jsme mu svým zakončením několikrát pomohli…

Co se musí hlavně zlepšit, před blížícím se play off?

M.V. Bude to znít jako klišé, ale my si do utkání musíme hlavně přenést věci z tréninku. Což znamená větší klid a jistotu v zakončení. To je v tuto chvíli náš největší problém. Samozřejmě, že dnes hrál fakt i to, že obrana nebyla úplně ideálně složená, ale na to se nechci vymlouvat, to je prostě hokej.

Máš nějaké zprávy o zdravotním stavu Jakuba Myslivce?

M.V. Co mám zprávy od samotného Kuby (Jakub Myslivec – pozn. redakce), tak už má všechny funkce v normálu a je v nemocnici na pozorování. Byl to pro nás všechny velmi nepříjemný pocit a doufám, že Kuba bude brzy v pořádku.

HC Strakonice – HC Milevsko 3:7 (0:3, 0:1, 3:3)
Góly a nahrávky: 
47. M. Hrubý (T. Růžička), 55. M. Hrubý (T. Růžička), 56. Ruda (Dlouhý, M. Hrubý) – 2. Suchan (Pouch), 7. Reindl (Pouch, Šimák), 18. J. Müller (A. Hájek), 31. J. Müller (Jíška), 48. Suchan (Š. Kadilák ml., Pouch), 49. Hamerle (Š. Kadilák ml.), 60. Suchan (Panec).
Rozhodčí: J. Stach – J. Beránek, Němec.
Vyloučení: 3:6.
Využití: 1:0.
V oslabení: 0:1.
Diváků: 350.
HC Strakonice: Myslivec (48. Vastl) – Mikeš, Topinka, P. Řehoř, M. Hrubý, D. Škoda, D. Papež – Jiřinec, T. Růžička, Ruda, J. Švec, Dlouhý, P. Šebesta, M. Müller, J. Šuhaj (25. Menšík), Křenek. Trenéři Martin Všetečka a Luboš Krupka.
HC Milevsko: Panec – Růžek, A. Hájek, O. Dvořák, Hamerle, Jíška – Radosta, J. Müller, Š. Kadilák ml., Pouch, Suchan, Fořt, Reindl, Šimák, T. Bílek. Trenér Michal Štych.