Mladší žáci odehráli další zápasy

Mladší žáci A odehráli v sobotu zápas ve Veselí nad Lužnicí a připsali si první prohru 8:2 (1:0,5:0:2:2). Sestava: Staňková (od 42. min. Novotný), Březina, Malec, Kopkaš, Patěk, Šindelář, Hubáč, Brejcha, Bažata, Šiška, Mirvald, Vilánek, Divišová, Vaněček, Brabec, Ladman. Po vyrovnané první třetině přišla ve druhé části domácí demolice a ti vsítili pět branek. Za soupeře se v zápase prosazoval hlavně střelec Šašek. V poslední třetině jsme vystřídali brankáře a podařilo se nám střelecky prosadit Brabcem a Brejchou. Celkově bylo vidět, že Veselí hraje na jedno mužstvo, a když si vše dobře nesedne, tak nás přehrají. Velmi dobré utkání odehrál Malec. Krátké hodnocení doplnil trenér – Marek Hrubý. „Trápilo nás nízké nasazení a málo bojovnosti. Také jsem postrádal více střelby, takže máme stále na čem pracovat.“

Mladší žaci B odehráli nedělní domácí utkání proti HC Tábor a slavili vítězství 5:2 (1:2, 3:0, 1:0) Sestava: Novotný (Beneš), Zábranský, Burdová, Šindelář, Kopkaš, Šilhavý, Toman, Chalupný, Viehman, Brabec, Kocián, Krásová, Zdeněk, Mirvald, Bažata, Gebel. Při celo zápasové herní převaze jsme se dostali v 11. minutě do vedení po průniku obránce Šilhavého, který se prosadil únikem po křídle. Bohužel v následujících třech minutách jsme po dvou chybách na obranné modré čáře dvakrát inkasovali a prohrávali 1:2. Z vytvořených šancí se nám podařilo překonat dobrého soupeřova brankáře až ve druhé třetině a brankami Šindeláře, Mirvalda a Bažaty zápas otočit ve svůj prospěch. Ve třetí části už jsme za mírné převahy přidali pouze jednu branku Bažatou na konečných 5:2. Přes výhru byla kaňkou na utkání velké množství vyloučených. Vyzkoušeli jsme si alespoň hru v oslabení, ale plynulosti utkání to ubralo. Velice pěkné utkání odehráli obránci, kteří dokázali velmi dobře podporovat útok a Krásová se svou zodpovědnou obrannou činností. Druhá výhra je pěkným vstupem do sezóny, ale těžší soupeři nás teprve čekají.

Příští týden hraje Áčko doma derby s Vimperkem a Béčko jede hrát do Milevska.

Trenérský štáb – mladší žáci

TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí – HC Strakonice 8:2 (1:0, 5:0, 2:2)

Branky: 52. Brabec (Malec), 60. Brejcha

Vyloučení: 4 – 5

HC Strakonice „B“ – HC Tábor 5:2 (1:2, 3:0, 1:0)

Branky: 11. Šilhavý (Mirvald), 31. Mirvald (Toman, Bažata), 33. Bažata (Toman), 39. Šindelář, 59. Bažata (Chalupný, Mirvald)

Vyloučení: 6 – 7