A tým se vrátil na vítěznou vlnu

Sobotní podvečer byl ve znamení 4. kola krajské ligy, ve kterém naše mužstvo přivítalo poslední tým tabulky – TJ Božetice.

Zatímco naše mužstvo se chtělo revanšovat za poslední domácí porážku, hosté chtěli vybojovat první body v soutěži. Podle toho vypadal začátek zápasu. Zatímco naše mužstvo bylo v počátku zápasu v drobné křeči, hosté tvrdili muziku a dokázali se dostat do několika zajímavých šancí, ale skóre se neměnilo. Poprvé se změna skóre konala až v 16. minutě, kdy se dokázal prosadit Patrik Šebesta. Rozhození hosté inkasovali během první třetiny ještě dvakrát, konkrétně se trefil Jakub Jiřinec a Ondra Dlouhý. První třetina tedy skončila výsledkem – 3:0.

Druhá třetina začala stejně, jako skončila ta první. Nejprve se dokázal prosadit Lukáš Kantor a o několik chvil později dokázal proměnit trestné střílení Marek Hrubý, a tak to začalo chvílemi vypadat na debakl – 5:0. V tuto chvíli se dokázali prosadit i hosté, konkrétně to byl Jelínek, který využil přihrávku od Buriánka – 5:1. Pětigólový náskok vrátil našemu mužstvu Matěj Němec, ale hosté opět dokázali kontrovat – 6:2. Poté se opět dokázal prosadit Ondra Dlouhý, ale v poslední minutě druhé třetiny opět snížili hosté zásluhou Jelínka, a tak se po druhé třetině šlo do kabin za stavu 7:3.

V poslední třetině už padly pouze dva góly, o které se obě mužstva rozdělily. Za naše barvy dokončil hattrick Ondra Dlouhý, za hosty vstřelil čtvrtou branku Urbanec.

Naše mužstvo se dokázalo vrátit na vítěznou vlnu a zakončilo tak sérii čtyř domácích zápasů s bilancí 3 – 0 – 1.

Utkání okomentoval trenér – Kamil Šťastný

“V utkání mě potěšily tři body a produktivita Ondry Dlouhého. Jinak se mi pozitiva hledají těžko. Stále opakujeme stejné chyby, které by silnější mužstvo dokázalo potrestat. Každopádně uvidíme, jak se ukážeme příští týden ve venkovním utkání.”

HC Strakonice – TJ Božetice 8:4 (3:0, 4:3, 1:1)
Branky:
 16. Šebesta (Dlouhý), 17. Jiřinec (Hradský), 19. Dlouhý (Jiřinec, Kovář), 22. Kantor (Jiřinec), 25. Hrubý TS, 33. Němec (Šebesta, Přibyl), 35. Dlouhý (Šebesta), 56. Dlouhý – 26. Jelínek (Buriánek, Fencl), 34. Pat. Bouška (Nevolný, Šťastný), 40. Jelínek (Adamec, Fencl), 43. Urbanec (Jelínek, Brož).
Rozhodčí: Vavruška – Mašek, Lang
Vyloučení: 5:4, navíc Mareš (Božetice) 5 minut + do konce utkání
Využití: 0:0
V oslabení: 1:0
Diváků: 225

HC Strakonice: Štrobl – Němec, Hrubý, Zralý, Kovář, Vaněček, Papež – Přibyl, Dlouhý, Šebesta, Kantor, Mikeš, Jiřinec, Řehoř, Hradský, Babor