HC Strakonice

Junioři doma těsně prohráli.

Komentář k zápasu poskytl Radek Vaněček – vedoucí mužstva

„Do zápasu jsme nevstoupili dobře, špatně jsme bruslili a výsledkem toho bylo vedení hostů o dvě branky po první třetině. Do druhé části jsme vstoupili lépe, začali jsme více bruslit a usazujeme se pravidelně v obranném pásmu hostů. Výsledkem tohoto tlaku je branka, kterou vstřelil ve 28. minutě Babor, který tečoval střelu Vaněčka od modré čáry. Po této brance se hosté začínají pouze bránit a naši hráči tzv. přikládají pod kotlem. Ovšem hostující brankář odolává, a tak končí druhá třetina za stavu 1:2. Ve třetí třetině zůstává obraz hry nezměněný… Hosté se brání, naši hráči útočí, ale kýžená branka nechce padnout. To se změní až v 59. minutě, kdy využívá špatnou hostující rozehrávku opět Babor a vyrovnává. Ovšem vyrovnaný stav nevydržel dlouho. V čase 58:48 děláme fatální chybu, když se dopouštíme útočného faulu, který hosté dokáží potrestat a odváží si z našeho ledu všechny body. Stínem zápasu zůstává výkon rozhodčích! Hlavní rozhodčí, který již minulý víkend ovlivnil výsledek zápasu OP svým špatným rozhodnutím, v tomto pokračuje dále v Regionální lize juniorů. Opět pomalé vyhodnocení situace v našem brankovém prostoru, kdy hostující hráč dosahuje branku tak, že byl vidět pohyb bruslí a nepomohl mu ani čárový rozhodčí, který do této situace nestihl dobruslit díky svému věku. Druhý čárový rozhodčí, ovšem zcela opačného věku, snad z přílišné horlivosti vylučuje náš tým při střídání za příliš mnoho hráčů na ledě, ačkoliv jeho zkušenější kolega, viděl toto střídání v pořádku. Paradoxně tento mladý rozhodčí nevidí tento prohřešek u hostů v 56. minutě, kdy se na ledě objevuje 7 hostujících hráčů! Vylučuje až na naše upozornění… Tato trojice by dle našeho mínění neměla pískat v tomto složení, aby nemohla dále ovlivňovat výsledky utkání ostatních mužstev.“

HC Strakonice – HHK Velké Meziříčí 2:3 (0:2, 1:0, 1:1)

Branky: 28. Babor (Vaněček, Hradský), 59. Babor

HC Strakonice: Špiler – Kabele, Vítovec, Kolařík, Koryťák, Kacbunda, Vaněček, Hokr, Babor, Valdman, Rendl, Horejš, Hradský, Smetana, Žák