Hodnocení sezóny – 3. třída

U třetí třídy jste působil ve dvojici s Markem Hrubým. Jak se vám oběma společně spolupracovalo, a jak jste měli rozdělené kompetence?

S Markem se pracuje velice dobře, je vždy velmi připraven a vzájemně se doplňujeme. Ještě na tréninky na led chodil Jakub Jiřinec, Ondra Dlouhý, anebo Marek Zralý. Na suché jsme hodně využívali kondiční a kompenzační trenérku Blanku Vondráškovou. Protažení, motorika a ohebnost, je vhodný základ do dalšího hokejového růstu i do života. Například správná chůze. Hodně jsme na to dbali, aby děti získaly návyky na protažení. Zápasy jsme koučovali s Markem, a vždy jsme si rozdělili týmy a snažili se vše střídat.

V sezóně jste připravili pro hráče (pro rodiče) několik nehokejových akcí, při kterých se tužil kolektiv. Je to jedna z cest, kterou byste se chtěli ubírat, a jak moc je to v těchto ročnících důležité?

Ano, je to základ pro vytvoření kolektivu, společných zážitků a vztahu. Měli jsme kromě klasických tréninku také týdenní soustředění, víkendové soustředění na bazénu v Radomyšli, bandy hokejové klání na Šumavské, dětský den za zimním stadionem, vánoční besídku s divadlem,  společnou návštěvu kina, společně obědvání, charitativní běh….Dále jsme měli akce s rodiči jako opékání buřtů, tréninky. Ještě jsme pro celý klub měli připravenou orientační hru, ale bohužel počasí a termín nám to neumožnil.  Na druhou stranu se snažíme vést děti k samostatnosti v týmu, ke slušnosti, k toleranci, kamarádství. Také chodíme společně fandit A týmu. Všechny tyto aktivity vedou k tomu, že celý tým hráčů, trenérů i rodičů je sladěn. Spolupráce, uznání se a pozitivní atmosféra. Tomu všemu napomáhají společné akce a prožitky. Například pro radost maminkám, které většinou vozí hráče na trénink, jsme připravili na MDŹ kytičku, kterou hráči poté maminkám předali.

Mohl byste uvést jeden zápas v sezóně, který se vám líbil nejvíc, nebo měl největší úroveň?

Jeden zápas bohužel vybrat nemohu, protože jsme odehráli spoustu dobrých i horších utkání. Určitě nás ale potěšil domácí zápas s Vimperkem, nebo dvoj-utkáni v Písku ve velmi okleštěné sestavě. Výborný závěr utkání v Jindřichově Hradci.

Hráči se učí základy hokeje na ledu, ale hokej je i plný historie, příběhů atd. Snažíte se dětem ukázat i tyto stránky hokeje, a jak to případně děti zajímá?

Ano, snažíme se jak o teorii hokeje, tak o vztah k reprezentaci, extralize a samozřejmě i místnímu HC. Zajímá to každého maličko jinak. Na soustředění jsem třeba přivezl hráčům plakáty z mých starých časopisů Pro Hockey. Samozřejmě největší úspěch měl Ovečkin a Crosby, ale odnesli si i Mária (Mario Lemiux – pozn. autora), Jardu Jágra, nebo Wayne Gretzkyho. Při bandy hokeji na Šumavské jsem hráčům zmínil, jak se tam učil sportovat reprezentant Václav Král, reprezentantka Zuzana Králová a že z toho malého sídliště hrálo hokej téměř 50 děti včetně mnoha kluků, kteří hráli za Strakonice druhou ligu. A jako bonbónek jsem dětem vyprávěl, jak se zde proháněl Jaroslav Svejkovský, jinak odchovanec VS Tábor, který zde ve Strakonicích trávil vánoční prázdniny a v NHL se proslavil tím, že v jednom zápase nasázel čtyři branky (v dresu Washingtonu Capitals, proti Buffalu).

Na závěr bych poprosil o shrnutí sezóny jako celku? (známkou ve škole/procenty/slovně)

Sezónu bych hodnotil takto. Velmi se nám povedlo zlepšit se v bruslení, souhře, v hokejové připravenosti. Co se nám úplně nepovedlo, přestože jsme pravidelně jednou týdně navštěvovali střelnici, kterou nemá každý klub, tak přenést střelbu z bot na led, čili přenést dovednost z tréninku do zápasu. Přestože se nehraje na výsledky, tak to každý z hráčů sleduje a zajímá je, jestli prohráli, nebo vyhráli s Motorem. Samozřejmě i pro většinu rodičů je to ukazatel v porovnání se soupeři. Vždy samozřejmě záleží na tom, jak které mužstvo přijede poskládané a zda postaví ty nejlepší hráče.  Pokud bych měl dodat trochu statistik, tak naše Á mužstvo vyhrálo 11 zápasu, 10 skončilo porážkou a B mužstvo vyhrálo 13 zápasů a 9 odešlo poraženo. Hrálo za nás všech 17 hráčů a ještě jsme chodili vypomáhat 4 třídě. Většinou 2-4 hráči, ale na jeden zápas dokonce 8 hráčů. Velmi dobře se nám začínají projevovat brankáři a, co já osobně považuji za prospěšné je, že 14 hráčů dalo ve víkendovém dvojzápase 3 a více branek. Ve většině zápasu i proti velmi dobrým brankářům se nám dařilo skórovat mnoha hráči, což do budoucna považujeme za hodně prospěšné. S trenérem Markem Hrubým jsme se shodli, že pozorujeme velký pokrok, který udělala většina hráčů a celý tým se zlepšuje herně, bruslařsky, pohybově a hlavně v kolektivním soužití.