Dorost vyhrál svou skupinu!

Report z vítězného víkendu zaslal asistent trenéra a vedoucí mužstva – Martin Walter

„Poslední březnový víkend se hrály poslední dva zápasy dorostu skupiny 22 o umístění, když zápas z 20.3.2022 proti Táboru B byl pro naši marodku kontumován ve prospěch Tábora B. Aby kluci mohli slavit celkové prvenství, museli oba zápasy vyhrát. V sobotu doma proti Pelhřimovu začali velmi dobře a první třetinu vyhráli 3:0. Ve druhé třetině se však soupeř nadechl a dokázal během deseti minut skóre otočit ve svůj prospěch na 3:4. Naštěstí to naše kluky nepoložilo a do konce třetiny vstřelili dvě branky a vzali si vedení zpět na 5:4. Třetí třetina už byla v naší režii (vyhráli jsme ji 5:1) a uzavřeli konečný účet utkání na 10:5. Do Č.Budějovic jsme tak v neděli odjížděli s vědomím, že uděláme vše pro to, aby se vyhrálo a zakončili jsme sezónu jako vítězové skupiny. Věděli jsme, že to nebude snadné, zvlášť když nám chyběli kvůli nemoci beci (Kodýdek a Šebesta). Kluci však ukázali obrovskou bojovnost, týmového ducha a odhodlání i v neúplné sestavě vybojovat vítězství. Po tvrdém boji, kdy soupeř dohrával každý souboj o puk (kolikrát za hranící pravidel, ovšem bez povšimnutí rozhodčích, na což doplatil náš Pavel Solař, který po dvou zákrocích /při obou došlo ke zranění pravého kolene, zápas nedohrál/) a za výrazného přispění našeho gólmana Ríši Pajera, který vychytal nulu jsme se po 60ti minutách radovali z vítězství 0:5 a mohli slavit celkové prvenství ve skupině 22 o umístění. Na závěr utkání, po naší páté brance (do konce zbývaly 4 vteřiny a vhazovalo se ve středovém kruhu) došlo po vhazování ke vzájemné potyčce hráčů na vhazování, kterou nesmyslně nechali rozhodčí pokračovat i poté co našemu hráči byla stržena přilba z hlavy a soupeř tak mohl vést údery pěstí přímo do obličeje našeho kapitána Jonáše Vaníka. Celkové vítězství však dalo zapomenout na nějaké ty šrámy a bolístky a cestu domů si kluci už užívali s pocity vítězů.

HC Strakonice – HC Lední medvědi Pelhřimov 10:5 (3:0, 2:4, 5:1)

Branky: 7. Ryba (Vaník), 9. Solař (Benč), 12. Solař (Prušák, Benč), 36. Ryba (Benč, Solař), 40. Prušák, 41. Prušák (Solař, Vaník), 50. Prušák (Živnůstka, Solař), 50. Živnůstka (Beníšek, Vaník), 53. Vaník (Beníšek), 56. Prušák (Solař)

HC Strakonice: Pajer – Němec, Ryba, Benč, Vondrák, Beníšek, Živnůstka, Vaník, Solař, Hanzlík, Vostradovský, Prušák, Kouba

HC DDM ČB – HC Strakonice 0:5 (0:2, 0:1, 0:2)

Branky: 11. Beníšek (Ryba), 20. Benč (Solař, Hanzlík), 21. Benč, 50. Prušák, 60. Vaník (Němec)