Neděle 18.02.2024, 17:00 • ZS Soběslav • Play off Krajské ligy • Čtvrtfinále

OLH Spartak Soběslav .- HC STRAKONICE

5:3

(1:2, 1:0, 3:1)

3. Kučera (Pauš, Novák), 25. Pánek (Škoda, Hák), 41. Škoda (Pánek), 45. Kanov (Tržil), 59. Slabý (Žákovský) – 3. Vráblík (Mikeš), 20. Vráblík (Kovář), 43. Kovář (Dlouhý)

Druhá porážka ve čtvrfinálové sérii. V Soběslavi se nám vyrovnat sérii nepodařilo, naopak po porážce 5:3 budeme ve středu zachraňovat sezónu a pokusíme se o snížení a zvrat v sérii.

Druhé utkání čtvrtfinálové série bylo na programu dnes od 17 hodin na ledě Spartaku Soběslav, do kterého domácí tým vstupoval jako vedoucí tým série v poměru 1:0 na zápasy.
Brzký gólový účet zápasu otevřel domácí Spartak, kdy v čase 2:12 poslal svůj tým do vedení Kučera. Strakonice přišly s rychlou odpovědí, o 40 vteřin později srovnal na 1:1 Vráblík. V závěru první části měli naši hokejisté výhodu přesilové hry, kterou půl minuty před koncem třetiny využil Vrábílk a dostal Strakonice do vedení, 1:2.
Domácí našli na tuto branku odpověď ve 25. minutě, a také v přesilové hře vyrovnal Pánek, 2:2. Třetí část hry odstartovaly opět rychlé branky. Hned 41 vteřin po vhazování začátku třetiny vrátil vedení Soběslavi Škoda, 3:2. Strakoničtí opět dokázali, stejně jako tak v první třetině, rychle odpovědět a na 3:3 vyrovnal Kovář. Nerozhodný stav vydržel ale pouhé dvě minuty, ve 45. minutě šli opět do vedení domácí zásluhou Kanova, 4:3. Závěrečný tlak Strakonic bohužel k vyrovnání nevedl a v minutu před koncem pečetil vítězství Soběslavi Slabý, 5:3

Strakonice tak ve čtvrtfinálové sérii play off prohrávají už 0:2 na zápasy a už jen jediná porážka je dělí od konce působení v letošní sezóně. Zvrátit tento nepříznivý scénář a snížit stav série budou mít možnost už ve středu 21.2. od 19:00 ve strakonické Dudáka Aréně