A team zvládl vstup do nového roku za tři body!

První utkání v roce 2020 postavilo našemu A teamu do cesty nebezpečné mužstvo z Humpolce. Samotné utkání pro naše hráče nezačalo vůbec dobře. Již po sedmnácti sekundách se hosté dostali do vedení, když se dokázal prosadit hostující Daňhel – 0:1. Tento gól zanechal chvíli na našich hráčích patrné stopy, a tak vázla kombinace a těžko se dostávali hráči do nebezpečného zakončení. Ve třinácté minutě byl v první velké šanci faulován Tomáš Růžička, který díky faulu, nemohl lépe zakončit. Ovšem přesilová hra netrvala příliš dlouho. K puku se dostal David Kovář, který jej poslal na předtím faulovaného Tomáše Růžičku, který se již dokázal prosadit – 1:1. Tato branka byla důležitá hlavně z psychologického hlediska, jelikož od této chvíle převzali naši hráči otěže zápasu pevně do svých rukou. O necelé dvě minuty později se dostal na tyči k dalšímu zakončení opět Tomáš Růžička, ale hostující gólman měl připravené betony a střelu zlikvidoval. Na konci první třetiny se dostali hosté k závaru před naší brankou, ale Jakub Myslivec byl připraven všechny střely pochytat. Druhá třetina začala tlakem našich hráčů a první větší šanci si připsal Marek Hrubý, který dostal hezkou přihrávku z poza branky, ale střela se mezi tyče nevešla. V sedmé minutě se již Vertiv arénou rozlehl gólový pokřik. To se k puku dostal Jan Topinka, předal jej Martinu Müllerovi, jehož přihrávku dokázal v gól proměnit Patrik Šebesta – 2:1. O vyrovnání se pokoušeli hosté, když se usadili v našem obranném pásmu, ale jejich střely s přehledem zlikvidoval Jakub Myslivec. Poté se do šance řítil Martin Müller s Patrikem Šebestou, ovšem v kombinaci byla přihrávka navíc, a tak se skóre nezměnilo. Další šanci měl agilní Tomáš Růžička, který dostal přihrávku z poza branky, ale stav zůstával stejný. O chvíli později měl obrovskou šanci na navýšení skóre Jakub Jiřinec, ale nedokázal dostat puk za hostujícího gólmana. Po dvou třetinách bylo tedy skóre 2:1. Do třetí třetiny měli lepší nástup naši hráči a hned v první minutě se snažil propálit hostujícího gólmana Tomáš Růžička, ale brankář hostů byl připraven. Ve čtvrté minutě nahodili naši hráči puk na hostující brankoviště, ale ten si nenašel cestičku až do branky. V té samé minutě se ještě pokoušel rozvlnit síťku Jakub Šuhaj, ale ani ten neměl tentokrát střelecké štěstí. O minutu později se u tyčky objevil opět Jakub Šuhaj, ale nedokázal v tísni již zvednout puk, nad brankářovi betony. V deváté minutě se dokázal po spolupráci Adama Mikeše a Tomáše Křenka prosadit Patrik Řehoř, který přidal gólovou pojistku – 3:1. O chvíli později se zkoušel individuálně prosadit Jakub Jiřinec, ale těsně před gólmanem již nestačil gólově zakončit. Jelikož další šance nedokázali naši hráči využít a hosté se nedokázali prosadit ani v závěru, kdy měli výhodu přesilové hry (bylo to jediné naše vyloučení v zápase!), skóre se již nezměnilo a naši hráči si tak připsali důležité tři body do tabulky a dotáhli se tak na dnešního soupeře na rozdíl jediného bodu. V dalším zápase zajíždějí naši hráči na led do Jindřichova Hradce, kde se postaví domácímu Vajgaru.

Hodnocení dnešního zápasu poskytl naší redakci Tomáš Růžička – střelec důležitého vyrovnávacího gólu.

????????????????????????????????????

Nejprve gratuluji k vítězství, ale pojďme to vzít postupně. Začátek zápasu se nepovedl, jak jsi to viděl?

T. R. Tak já jsem tuto situaci viděl poměrně z blízka, protože jsem byl zrovna na ledě (úsměv). Nepovedla se nám rozehrávka, hosté nás dobře napadali a po rozehrávce v našem obranném pásmu se puk dostal až na modrou čáru, kde vypálil hostující hráč a od bruslí našeho obránce zapadl puk Kubovi přímo pod víko.

Hosty tato situace pozitivně nastartovala, ale přibližně od poloviny třetiny jste převzali iniciativu a z mého pohledu jste zápas začali kontrolovat.

T. R. Ono to tak bývá. Pokud dostaneš v prvním střídání hned branku, tak tě to psychicky srazí dolu a až do poloviny první třetiny to bylo takové nesourodé… Poté jsme převzali iniciativu a myslím, že od poloviny zápasu jsme hosty začali přehrávat. Nutno podotknout, že hosté taky doplatili na to, že jich bylo málo a byli oslabeni.

Vsítil jsi gól, dostával ses do šancí. Hrálo se ti tedy asi dobře, že?

T.R. No musím říct, že se mi úplně dobře nehrálo. Nemám ještě natrénováno, tak jak bych chtěl, mám i docela nadváhu (úsměv), čili to z mého pohledu ještě opravdu nebylo ono.

Mně naopak přišlo, že jsi přes Vánoce potrénoval a bylo to dneska znát i na ledě…

T.R. Ono se to má takhle. Mám v lajně kluky, kteří hodně bruslí. Já jim mohu připravit přihrávky do rychlosti a oni to dokáží zase za mě občas odbruslit (úsměv).

Zajímavým zpestřením zápasu byl také hostující gólman, který se občas dostával do hodně zajímavých výletů, kdy se několikrát vydal i ze své obranné třetiny. Nerozhodilo vás to, když to udělal poprvé?

T.R. Tak já už tuto soutěž hraji delší dobu, takže už mi asi nedokáže nic překvapit (úsměv). Ale jinak musím říct, že minimálně pro diváky to bylo určitě zajímavé…

Další zápas vás čeká venku proti Vajgaru, který je sice skoro na konci tabulky, ale přesto si myslím, že to bude nebezpečný soupeř.

T.R. Vajgar má v týmu spoustu individualit. Pokud se tyto individuality dokážou upnout ke společnému cíli a budou hrát týmově, tak to bude hrozně těžké utkání. Celkově si myslím, že Vajgar patří k nejlepším mužstvům v krajské lize, pokud tedy hrají týmově. Čili nás rozhodně nečeká nic lehkého.

Hodnocení pro náš web poskytl také trenér Martin Všetečka

Začátek západu se nepovedl, co jste si v tu chvíli na lavičce říkali?

M.V. Začátek zápasu nám opravdu nevyšel, ale říkali jsme si, že musíme hlavně hrát v klidu a chtít hrát naší hru, protože jsme hráli hrozně alibisticky. Odpalovali jsme kotouče a pořádně jsme si nepřihráli. Nebyl to náš hokej který jsme chtěli hrát.

Po vyrovnávacím gólu mi přišlo, že jste měli de facto zápas pod kontrolou, viděl jsi to stejně?

M.V. Zhruba od půlky první třetiny kdy jsme vyrovnali, tak už se vrátil klid na naše hokejky a poté to bylo o brankáři Zourovi, který opět potvrdil ze má své kvality.

Zajímavá statistika je určitě, že tentokrát bylo jen jedno vyloučení, jste s tímto spokojeni?

M.V. Samozřejmě bychom byli rádi, kdyby se tohle pravidlo jednoho vyloučení udrželo a naše disciplína se zlepšila, protože byla v poslední době velmi špatná.

Jak důležitý byl podle tebe tento zápas z pohledu toho, že se povedlo potvrdit dvě vítězství z venku?

M.V. Tabulka a je hodně vyrovnaná a každý bod bude třeba. My jsme chtěli potvrdit dvě vítězství z venku a konečně doma vyhrát. Po dvou zpackaných prohrách, jsme rádi, že se nám to podařilo a teď na to chceme navázat. Vstup do nového roku byl výborneý z naší strany a chtěli bychom získat co nejvíc budu před play-off a připravit se na vrchol sezóny.

HC Strakonice – TJ Jiskra Humpolec 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)