Loučení s rokem 2019 zvládl A team za tři body!

Poslední zápas v kalendářním roce 2019 zavedl náš tým na hřiště v Hluboké nad Vltavou. V tomto specifickém prostředí se výsledek vždy odhaduje velmi těžce, a tak se čekalo, jak celý zápas dopadne.

Vstup do utkání měli lepší naši hráči a již ve třetí minutě se do první šance cpal Tomáš Růžička a Tomáš Křenek, ale gólman Dašek se nenechal zaskočit. V desáté minutě dostali naši hráči možnost zahrávat přesilovou hru a k velké ráně se od modré čáry odhodlal David Kovář, ale rána letěla vedle domácí branky. O dvě minuty později nedosáhl jen velmi těsně na puk Lukáš Bednařík, který dostával vynikající přihrávku v útočném pásmu. Ve třinácté minutě se poprvé prosadila lajna mladíků (Jakub Jiřinec, Adam Mikeš, Patrik Řehoř). Patrik Řehoř nevypustil souboj v útočném pásmu, následně dostal puk na Jakuba Jiřince, který jej chytře vrátil před branku a Adam Mikeš se v zakončení nemýlil – 0:1. Tímto stavem skončila i první třetina.

Druhá třetina odstartovala opět spíše bojem než hokejovou nádherou, ovšem nutno podotknout, že na otevřeném kluzišti, se nějaká extra hokejový zážitek nedal očekávat. Záleželo tedy na využití příležitostí a od tohoto mělo naše mužstvo mladou trojici. Na začátku akce v přesilové hře byl opět Patrik Řehoř, který tentokrát přihrál na Adama Mikeše, který oplatil gólovou asistenci Jakubu Jiřincovi a bylo to o dvě branky – 0:2. Těsně před polovinou zápasu se do rány opřel Jakub Švec, čehož využil střelec Patrik Šebesta a chytrou tečí zvýšil stav již na 0:3. Domácím se podařilo snížit o minutu později, kdy dokázali vystihnout rozehrávku v našem obranném pásmu, Dvořák našel Kašpera a domácí se mohli poprvé v zápase radovat. Tato branka domácím hráčům nalila energii do žil a za pár minut byl skóre již pouze o branku. Jandovu přihrávku dokázal využít Schmidmayer – 2:3. Ovšem tato situace jako by byla budíčkem pro naše hráče, kteří se ihned po rozehrávce vrhli do útoku, před domácím gólmanem vytvořili skrumáž, čehož dokázal využít Patrik Šebesta, který dorazil puk do branky – 2:4. Tímto výsledkem skončila i druhá třetina.

Třetí třetina, která se hrála neúměrně dlouho přinesla již pouze jednu branku a spoustu vyloučení. O jedinou branku se postaral David Papež, který se dokázal prosadit již ve druhém zápase, jenž v letošní sezóně za náš tým odehrál. Jak jsem již psal, žádná další branka nepadla, a tak se z vítězství a tří bodů do tabulky mohli radovat naši hráči společně s kotlem, který přijel již tradičně hráče na Hlubokou podpořit. Jelikož se u dalšího hokejového zápasu sejdeme až v příštím roce (4.1. od 17hod – domácí zápas proti Jiskře Humpolec), dovolte mi tímto, abych ještě jednou popřál hezké a klidné svátky a mnoho štěstí do nového roku!

Ohlas po utkání nám poskytl střelec dvou branek – Patrik Šebesta

????????????????????????????????????

Z posledních dvou venkovních zápasů máte 6 bodů, panuje tedy spokojenost?

P.Š. Spokojenost je veliká. Povedla se nám uhrát dvě vítězství za sebou, k tomu ještě obě utkání venku. Takže v tomto ohledu jsme velmi spokojeni a řekl bych, že jsme si tím i vylepšili náladu před svátky.

Na Hluboké je to vždycky všelijaké, jak se vám hrálo, led nevypadal úplně nejlíp…?

P.Š. Bylo to fyzicky náročné. Led nebyl úplně v nejlepším stavu, kdybych to měl říct hodně diplomaticky, takže pohyb nebyl úplně nejjednodušší a nedovolil nám kombinovat, tak jak bychom si představovali, ale naštěstí to dopadlo, tak, jak to dopadlo.

Vsítil jsi dvě branky, jak jsi obě situace viděl?

P.Š. První branka padla po střele „Švícka“ (Jakub Švec – pozn. redakce), kterou se mi povedlo tečovat. Druhá branka padla po skrumáži před brankou, kdy se najednou přede mnou vynořil puk, tak jsem jej tam dorazil.

TJ Hluboká nad Vltavou Knights – HC Strakonice 2:5 (0:1, 2:3, 0:1)
Góly a nahrávky: 
30. Kašper (Matěj Dvořák, Holub), 36. Schmidmayer (M. Janda) – 13. Mikeš (Jiřinec, P. Řehoř), 25. Jiřinec (Mikeš, P. Řehoř), 29. P. Šebesta (J. Švec), 37. P. Šebesta (M. Hrubý, J. Švec), 43. D. Papež (Jiřinec, Kopenec).
Rozhodčí: M. Matoušek – Jiřička, Diviš.
Vyloučení: 12:10, navíc Žlůva (Hluboká) 5 minut + do konce, D. Kovář (Strakonice) 10 + 10 minut.
Využití: 1:3.
Diváků: 260.
TJ Hluboká: Dašek – Hejda, L. Dušek, Žlůva, R. Heřmánek, Formánek – Schmidmayer, Miler, M. Janda, E. Bahula, Moudrý, Vácha, Matěj Dvořák, Kašper, Holub. Trenéři Miroslav Šulista a Petr Bělohlav st.
HC Strakonice: Myslivec – D. Škoda, D. Kovář, Koryťák, M. Hrubý, D. Papež, Kopenec – L. Bednařík, T. Růžička, Křenek, J. Švec, Dlouhý, P. Šebesta, P. Řehoř, Mikeš, Jiřinec. Trenéři Martin Všetečka a Luboš Krupka.