HC Strakonice

A team body z Krumlova nepřivezl

Do utkání vstoupili lépe naši hráči a již v prvním útoku se snažil prosadit Lukáš Bednařík, ale domácí gólman byl připraven. O odpověď se postaral domácí Klíma, ale ocitl se blízko Jakuba Myslivce a již nedokázal puk zasunout do branky. Na začátku třetí minuty se ke střele od modré odhodlal domácí Svoboda, ale Jakub Myslivec si na jeho střelu počkal. Střelu od modré poté zkusil i Jakub Šuhaj a Patrik Řehoř, ale domácí Pícha si dokázal poradit. Ve dvanácté minutě hráli domácí přesilovou hru. Ještě před útočným pásmem se puku chopil Vondřich a individuální akcí dostal domácí do vedení – 1:0. V šestnácté minutě se dostal domácí Krcho sám před našeho gólmana, ale naštěstí již nedokázal přesně zakončit. Vyrovnat se povedlo v devatenácté minutě. Asistenci na brance si připsal Patrik Šebesta a Jakub Myslivec, načež se dokázal individuálně prosadit Martin Müller – 1:1. Bohužel již za 28 sekund se opět radovali domácí, když se o rychlou odpověď na vyrovnávací gól postaral Lukeš – 2:1.

Druhá třetina začala velmi nešťastným odrazem puku, který vyrazil několik předních zubů našemu útočníkovi Lukášovi Bednaříkovi. Lukáš podstoupil ihned po převozu zákrok v ČB  a cestou zpět se již připojil k našemu týmu. Tímto ještě jednou přejeme brzké uzdravení! Poté se do další šance dostal Martin Müller, ale brankář měl odkrytý výhled a tak si s jeho pěknou střelou poradil. V sedmé minutě se dostali naši hráči do brejkové situace, kterou ovšem nedokázali využít a tak přišli ihned s odpovědí domácí, kteří situaci zásluhou Michalce zvládli – 3:1. Aby toho nebylo málo, tak za 15 sekund navýšil skóre domácí Svoboda, který využil přesný pas od Vondřicha – 4:1. Naši hráči i přes inkasované branky se snažili hrát hokej, drželi puk, ale domácí opět trestali z brejkových situací… A potom přišla další minuta hrůzy. Dvanáct sekund po polovině utkání se z brejku prosadil Berný – 5:1. O patnáct vteřin později jej napodobil Hakl a za další půl minutu přidal další branku Krcho. Sečteno a podtrženo jsme krátce po polovině zápasu prohrávali 7:1 a nevypadalo to vůbec dobře. V této chvíli si vzal trenérský tandem time out, aby se trošku uklidnili emoce a neskončilo utkání ještě hrozivějším debaklem. Za necelé tři minuty se dokázal podruhé v zápase prosadit Martin Müller, který využil přihrávku Jakuba Šuhaje. O další tři minuty později se skóre měnilo opět, když se puk odrazil do branky od Tomáše Křenka – 7:3. O chvíli později se naši hráči dočkali další branky, když puk dorazil za brankovou čáru Marek Hrubý, ale kvůli posunutí branky, nebyl gól uznaný. Nutno k této situaci podotknout, že branka již byla posunuta i v předchozí situaci a nakolik si dali domácí pořadatelé a rozhodčí práci s jejím pevným ukotvením, vědí pouze jen oni… Druhá třetina tedy skončila za stavu 7:3 pro domácí.

Třetí třetina se opět nesla ve znamení našich šancí a častého vyloučení na obou stranách (konkrétně 6 – 6). Bohužel ani ty největší šance jsme nedokázali proměnit, a tak se o jedinou branku v této třetině postaral necelé čtyři minuty před koncem Patrik Šebesta, který využil spolupráce Marka Hrubého a Adama Mikeše – 7:4.

Co říct závěrem? Do konce základní části zbývají 4 zápasy (D – Milevsko, V – Soběslav, D – Božetice, V – Vimperk) a situace v tabulce je velmi vyrovnaná. Půjde tedy o každý bod a to nejen kvůli play off, ale i případnému lepšímu umístění pro play off. Pojďme tedy v sobotu podpořit naše hráče od 17hod. v prvním z těchto čtyřech zápasů a ukázat hráčům, že my fanoušci, jsme na play off přichystáni!

HC Slavoj Č. Krumlov – HC Strakonice 7:4 (2:1, 5:2, 0:1)
Góly a nahrávky:
12. Vondřich (D. Svoboda), 19. M. Lukeš (Klíma, F. Čížek), 27. Michalec (Hakl), 28. D. Svoboda (Vondřich), 31. Berný (Ungr), 31. Hakl (Michalec, M. Lukeš), 32. J. Krcho (J. Kadlec, Vondřich) – 19. M. Müller (Myslivec, P. Šebesta), 34. M. Müller (J. Šuhaj, P. Řehoř), 57. P. Šebesta (Mikeš, M. Hrubý).
Rozhodčí: Poskočil – P. Bělohlav ml., D. Dudáček.
Vyloučení: 8:8, navíc Břečka (Č. Krumlov) 5 minut + do konce, P. Řehoř, Topinka (Strakonice) oba 10 minut.