Vysoká výhra se Lvy a tři náročné a vyrovnané zápasy

Report z víkendu sepsal trenér František Burda

Další kolo soutěže 3. tříd jsme odehráli v budějovické Pouzar Aréně. Kde jsme v prvním zápase nastoupili proti týmu HC Milevsko. S tímto tradičním soupeřem máme velmi vyrovnané zápasy a tak jsme se těšili na další srovnání. V druhém zápase jsme zkřížili hokejky s Českobudějovickými Lvy. S těmi jsme v domácím zápase vyhráli, a tak jsme si chtěli výsledek zopakovat. Bohužel díky jarním prázdninám se nám stala nemilá věc, když dva z našich brankářů se nemohli zúčastnit utkání. Nastoupili jsme v sestavě s brankáři David Šindelář  a Libuše Burdová. V prvním mužstvu Jakub Mirvald – Marek Brabec – Michal Bažata – Šimon Ladman – Marek Šiška – Sebastián Chalupný.

Sestava druhého mužstva Filip Toman – Prokop Gebel – Jiří Cvrček – Jakub Malec – Matouš Vondrášek a Anička Rodová. Trenéři František Burda a Marek Hrubý.

Na Áčku jsme proti Milevsku odehráli velmi pěkné a vyrovnané utkání, které nabídlo vysoké tempo a mnoho pěkných hokejových akcí na obou stranách. Obě mužstva se střídala v herní převaze a brankáři v krásných zákrocích. Trenér Hrubý pochválil celé mužstvo za příkladnou bojovnost, nasazení a rychlost. Výsledek skončil těsnou porážkou 12:14. Velmi pozitivní byla předvedená útočná hra. Všichni hráči se zapojovali do kombinací i obranné činnosti.

U Béčka jsme od úvodu hráli velmi vyrovnanou partii s mnoha šancemi na obou stranách. Do vedení se dostali Milevští a po celé utkání si udržovali náskok o několik branek. Přesto jsme předváděli pěknou hru po celém kluzišti se slušnou obranou. Velmi dobře zachytal milevský brankář, který zlikvidoval několik pěkných příležitostí a hlavně díky němu, jsme neodešli s lepším výsledkem. Konečný výsledek 7:4 odpovídá ve většině utkání v počtu branek jedné třetině. Zdatně mu sekundovala i naše brankářka Libuše Burdová. Nádhernou akcí skončila souhra mezi Filipem Tomanem, který našel před brankou Prokopa Gebela, a ten skóroval. Dobře je doplňovala i trojice Vondrášek – Malec – Rodová.

V druhém utkání proti Lvům si na Áčku vypracovali hráči náskok již v první třetině, kdy David Šindelář zamkl branku a udržel nulu. Po zbytek utkání svoji produktivitou obě trojice navyšovaly náskok a nebýt občasného polevení, tak souhra a střelecká produktivita byla velmi vysoká. Kluci zápas odmakali a všichni si dali několik branek. K tradičně produktivnímu Šiškovi s Ladmanem se přidal i z Béčka povýšený Sebastian Chalupný a Míša Bažata, Marek Brabec i Jakub Mirvald. Výhra 26:7 byla zcela zasloužená.

Na Béčku se v úvodu utkání dostali Lvi do vedení, ale v průběhu utkání se náskok a vedení přeléval a ke konečné remíze 14:14, kterou v závěru na nařízené nájezdy ( za fauly) pouze na straně soupeře rozhodli ve svůj prospěch. Velmi pěkné utkání odehrál Jirka Cvrček a Jakub Malec. Pěkným momentem byl obětavý obraný zákrok Matouše Vondráška a zlepšující se výkony Prokopa Gebela a Filipa Tomana. Moc dobře se zapracovává novicka Anička Rodová, která je slušná na puku a zatím ji chybí pouze více zapojení do kombinace a rozhled po hřišti. Oba zápasy nás velice potěšily. Hlavně z důvodu, že jsme odehráli 3 zápasy s velmi vyrovnaným průběhem a výsledkem a korunované jednou vysokou výhrou. Na Áčkové straně odehráli kluci velmi dobře oba zápasy a druhý okořenili pěknou vysokou výhrou. Na Béčkové straně jsme prohráli s výborně hrajícím Milevskem podpořeným parádně chytajícím brankářem. V druhém utkání se po pěkné vyrovnané hře zrodila remiza nebo prohra o branku. Opět se nám podařilo v zápasech skórovat všemi hráči, včetně všech hráčů B týmu. Velkou pochvalu zaslouží oba brankáři, kdy jak David Šindelář na Áčku, tak po druhé chytající Libuška Burdová předvedli velmi pěkné výkony.  Kaňkou na utkáních je opětovná absence erudovaných rozhodčí. Několikráte za zápas se pak setkáváme s drobnými prohřešky proti pravidlům, jako je přihrávka do šance po přerušení. Nerozehrávaní od brankáře, až po drobná zranění hráčů z přílišné tvrdosti. Na velmi pěkných utkáních to je škoda, pro plynulost hry a růst hráčů.  Příští utkání odehrajeme za 2 týdny v Jindřichově Hradci a porovnání s místními Střelci, kteří patří k nejlepším týmům soutěže a HC Tábor bude také velmi cenné.