Ohlédnutí trenérského štábu A týmu za uplynulou sezónou.

Na konci předminulého týdne skončila sezóna pro A tým. Samozřejmě, že vypadnutí ve čtvrtfinále se Sokolem Radomyšl bylo nepříjemné, přesto je třeba, aby se sezóna ohodnotila. Dali jsme si proto s trenéry časový odstup, nechali vychladnout emoce a nyní, se můžeme pustit do hodnocení.

Pro trenéry jsme si připravili 5 anketních otázek.

 1. V základní části jste skončili na 4. místě. Ve čtvrtfinále play off přišel konec po dvou zápasech. Jak bys sezónu hodnotil celkově?
 2. V článku po odvetě s Radomyšlí jsme psali o třech faktorech, které dle nás stáli za vypadnutím. Přidal bys k tomu ještě nějaké poznatky, či rozšířil bys to ještě o další faktory?
 3. V životě platí, že na kdyby se nehraje, ovšem kdybys měl tu možnost v sezóně udělat jednu jedinou věc jinak, která by to byla, a nebo bys neměnil vůbec nic?
 4. Budeš soutěž i nadále sledovat, a pokud ano, máš svého favorita?
 5. Pokud bychom se vrátili i k proběhlému, hokejovému tématu, tak to bylo vystoupení žen a mužů na OH v Pekingu. Co na jejich výkony říkáš a líbil se ti celkově hokejový turnaj?

Martin Všetečka

 1. My jsme splnili jeden cíl, tj skončit v základní části do čtvrtého místa. Samozřejmě sezóna se hodnotí až po play off, a tam jsme vypadli už v prvním kole. Nikoho už dneska nezajímá, jak jsme hráli v září, v listopadu, ale zůstává v nás ta pachuť z play off a z tohoto pohledu musím hodnotit sezónu jako neúspěšnou. Za sebe se snažím najít i nějaká pozitiva. Ať už to bylo zapojování mladých hráčů, tak bych zde rád jmenoval i výborné brankářské zastoupení Tomáše Vastla, při zranění dlouhodobé jedničky Jakuba Myslivce. Bohužel i z toho důvodu, že v juniorské kategorii nebyl velký počet hráčů, nemohli jsme jich v zápasech zapojit tolik.
 2. Myslím, že velmi důležitý faktor byl nástup do domácího prvního zápasu. Bohužel musím říct, že jsem neviděl tým takhle špatně hrát, jako jsme hráli první polovinu utkání. Až když nastaly změny v sestavě, tak jsme se začali vracet k naší hře a dokázali jsme zápas dostat do stavu 4:5 a musím říct, že bylo úžasné jak celý stadion byl jako jeden muž. Bohužel pak přišlo zbytečné oslabení 3 proti 5 a zase nám to srazilo hřebínek a zápas už jsme nezvládli. Druhé utkání už jsme to byly MY. Měli jsme pohyb, šance, ale bohužel tíha okamžiku, že tzv. musíme  nám brala klid v zakončení a výborný výkon ( sezonní) hostujícího gólmana na kterém jsme nejednou ztroskotali. Po zápase jsem tým pochválil protože jsme se rvali do poslední chvíle a veliký dík patří lidem kteří nám v Písku vytvořili domácí prostředí a je to velká škoda , že jsme to nedostali k nám ke 3 utkání.
 3. Určitě, když teď pár dní přemýšlím o průběhu celé sezóny, tak bych těch věcí asi změnil víc, ale jak se říká po bitvě je každý generál. Rozhodnutí se udělala a stojíme si za nimi. Nejdůležitější věc je, že se nedokážeme sejít ( školy, práce ,…) ani na tréninku před play off, abychom mohli něco nacvičit a musíme improvizovat.
 4. Určitě kouknu na výsledky, a když bude hodně času, tak se dojedu někam podívat. Play off nemá favorita takže věřím , že vyhraje ten nejlepší, a že to bude v rámci fair play.
 5. Vystoupení žen bylo historicky první a holky určitě neudělaly ostudu, sledoval jsem všechny zápasy a bylo tam vidět, že ženský hokej je na vzestupu. Jen je třeba neusnout a pořad pracovat.. Snad se holkám dostane uznání a zlepší se jim podmínky pro jejich rozvoj a následnou reprezentaci.. Kluci mají sice širší základnu, ale výsledky se nedostavuji tak snad se vše zlepší. Vystoupení mužů byla trochu křeč a nemyslím si ze všichni hráči tam měli být ale to je věc trenérů a ti jsou za to zodpovědní … Myslím, že by se teď mělo změnit hodně věci aby se dostavily výsledky.

Závěrem bych rad poděkoval celému realizačnímu týmu (kolegům Martinovi s Markem, vedeni A teamu a všem, kterým se starali o chod týmu) za sezónu a všem hráčům za přístup, za práci v trénincích. Dále se budu opakovat, ale Velké díky všem fanouškům, ať už kotelníkům, ale i těm ostatním, že nás podporuji a snaží se hráče dotlačit k lepším výkonům. A teď prosím, ať všichni drží společně s námi palce Davidovi Kovářů, aby on vyhrál  své osobní play off a mohl se příští sezónu prohánět po hřišti a bojovat  o lepší výsledek než byl letos. Děkujeme Vám za podporu !!!!!

Martin Müller

 1. Se základní části, kde jsme skončili do čtvrtého místa jsem spokojen, bohužel v play off už se nám tu první čtyřku nepovedlo potvrdit, z čehož jsem samozřejmě zklamanej. Co se týká základní části, tak v ní se nám podařilo odehrát i pěkné zápasy a opět se dokázalo zapracovat pár nových a mladých hráčů, kteří mohou příští sezónu potvrdit svou stoupající roli v mužstvu.
 2. Vždy rád začínám u sebe, čili jakékoliv faktory mě v tomto případě nezajímají. Měli jsme si to uhrát sami, což se nepovedlo, takže z toho důvodu, jsme letos dohráli podle mého předčasně.
 3. Nenapadá mi v této souvislosti nic zvláštního, k čemu bych se chtěl nyní vracet, či to měnit.
 4. Určitě se na zbytek soutěže podívám co se týká výsledků. Největším favoritem zůstává Samson, tak uvidíme, zda zvládne finále proti Soběslavi.
 5. Líbil se mi hokej v podání žen. Tam se mi líbil výkon, bohužel se z toho nepodařilo vytěžit ještě víc, což by znamenalo postup do semifinále. Na druhou stranu, na takhle velkém turnaji hrály poprvé, čili se to musí brát určitě jako úspěch. Turnaj chlapů se mi nelíbil, vždyť jsme skončili na devátém místě, tak ani jiné hodnocení být nemůže. Víc už bych to nechtěl rozebírat…

Marek Podrabský

 1. Náš cíl pro základní část bylo umístění do čtvrtého místa a začínat play off doma .To se nám povedlo. Co se týká čtvrtfinále tam nikdo z nás skončit nechtěl. To je pro mě velké zklamání.
 2. Tak určitě by se něco našlo. Třeba nevyužité přesilovky v druhém zápase…
 3. Neměnil bych nic. Ono po bitvě je každý generál.
 4. Určitě výsledky sledovat budu. Ale už ne tak podrobně jako dosud. Myslím, že favorit je znám celou sezónu.
 5. Musím říci, že z hokeje na OH jsem neviděl téměř nic. Tak nechci ani hodnotit.

Závěrem bych chtěl moc poděkovat zejména fanouškům za podporu v sezóně – úžasné. Všem klukům v kabině, juniorům i oběma kolegům Martinům. Vytvořila se skvělá parta která táhla za jeden provaz. A na úplný závěr to nejdůležitější! Přeji brzké uzdravení Kovimu (David Kovář – pozn. autora), držím pěsti ať vše s rodinou zvládnou.

Foto: Jan Škrle