Změny v kádru A týmu

Před novou sezónou přinášíme novinky z kádru A týmu. Do nadcházející sezóny vstoupí naše mužstvo bez několika stálic, na které byli naši fanoušci v posledních letech zvyklí. Na jeden semestr odjíždí studijně do Německa Jakub Švec, který bude studovat v Rosenheimu. Studijní pobyt v zahraničí čeká také Davida Škodu, který z tohoto důvodu vynechal již minulou sezónu. Útočné řady také přišly o Jakuba Šuhaje, který začal trénovat se Samsonem ČB.

Kdo by měl naopak v letošní sezóně posílit A tým formou střídavých startů, je Filip Andrle, kterého si můžete pamatovat z památného zápasu proti Samsonu ČB (10:1), který proměnil ve svou exhibici a připsal si čtyři branky. Další z mladíků, kterého bychom měli přivítat je obránce Marek Zralý, který v loňské sezóně odehrál několik zápasů za dorost Techniky Brno, a také několik zápasů za juniorský tým Strakonic. HC Strakonice také jednají s dalším odchovancem strakonického hokeje Honzou Janochem, který by mohl rozšířit útočné řady a v letošní sezóně by měl hájit barvy univerzitního týmu Black Dogs Budweis.

Další skupinou jsou hráči, kteří patří k A týmu již delší dobu, ale prozatím je limitují zranění, či jiné sportovní povinnosti. Zranění doléčuje Tomáš Křenek, naopak jiné sportovní povinnosti (motocross) si prozatím plní opora zadních řad Roman Tintěra. V posledním přípravném zápase nastoupil po delší době Jarda Hřebíček, kterému přejeme hlavně pevné zdraví a víc se uvidí později.

Před prvním ostrým zápasem, který se koná 17. 9. ve Veselí nad Lužnicí, přineseme soupisku A týmu, s kterou se počítá pro nadcházející sezónu.