Ze skvěle rozehraného zápasu, bere A tým nakonec pouze bod.

První zápas v kalendářním roce 2022 odehráli naši hráči na domácím ledě proti týmu Slavoj Český Krumlov. Samotnému zápasu předcházela pietní chvíle, za nedávno zesnulého Jaroslava Doubka, který patřil neodmyslitelně k zimnímu stadionu ve Strakonicích. Čest jeho památce!

Utkání začalo velmi zostra, a hned v první minutě vyzkoušel pozornost hostujícího brankáře Ondra Dlouhý. Poté se do několika šancí dostali hosté, ale gólman Čunát, který je v našem mužstvu na hostování, si dokázal s hostujícími pokusy poradit. Hra se přelévala z jedné strany na druhou a bylo jen otázkou času, kdy se odšpuntují gólové hody. To se povedlo ve 14. minutě Markovi Hrubému, který využil kombinaci Jakuba Šuhaje a Ondry Dlouhého a proměnil tak přesilovou hru – 1:0. Tato branka vlila našim hráčům obrovskou sílu a chuť a hosté si museli připadat, jako na kolotoči. Mezi 15 – 17. minutou přidali naši hráči další tři branky (Ondra Dlouhý, Patrik Šebesta a Tomáš Hollar), a tak se šlo po první třetině do kabin, za stavu 4:0 pro naše hráče. Jak rychle se může změnit vývoj utkání, ukázali hosté na začátku druhé třetiny, kdy se také třemi rychlými brankami prosadil postupně Trummer, Svoboda a Koupal a skóre bylo rázem pouze o jednu branku – 4:3. Ačkoliv by se mohlo zdát, že tento vývoj naše hráče položí, opak byl pravdou a pouze sedm vteřin po korigující brance hostů, odpověděl Tomáš Hollar, který skóroval po druhé v zápase a dokázal, že je pro naše mužstvo velmi platnou posilou, což u odchovance potěší dvojnásob – 5:3. Když ve 36. minutě přidal šestou branku střelecky agilní Marek Hrubý, zdálo se, že by se mohl vrátit klid a zbytek utkání už bude pouze o údržbě. Bohužel v poslední minutě druhé třetiny se naskytla hostům výhoda v dvojnásobné přesilovce a Filip Čížek vykřesal pro hosty naději – 6:4. Třetí třetinu zahájili hosté tak, jak skončili tu druhou a to sice vstřelenou brankou. Jejím autorem byl Miroslav Klíma – 6:5. Hosté v tuto chvíli využívali své zkušenosti, trpělivě kombinovali a čekali na chybu v našich řadách. Ta bohužel přišla v předposlední minutě základní hrací doby, kdy dostali po faulu hosté možnost zahrávat trestné střílení, které proměnil Trummer – 6:6. V prodloužení došlo k dalšímu vyloučení na naší straně, což hosté proměnili, a tak si nakonec odváží bod navíc za vítězství 6:7.

Co dodat k samotnému zápasu? Snad jen, že to bylo utkání plné branek, zvratů, rozjitřených emocí, ale také zbytečných faulů a využitých přesilovek. Nezbývá, než zapnout síly a připravit se na další, tentokrát venkovní utkání proti Jindřichovu Hradci.

Zápas pro náš web ohodnotil trenér Marek Podrabský

„Musím se přiznat, že se mi to hodnotí velmi špatně, protože jsem to ještě úplně nestrávil… Na jednu stranu, kdyby nám někdo nabídl před zápasem bod, asi bychom ho brali, ale po tom průběhu, je bod samozřejmě málo. Přijde mi neuvěřitelné, že vedeme doma o čtyři branky, a nakonec prohrajeme… Krumlov si na začátku zápasu vytvořil několik šancí které neproměnil, čehož jsme využili k vytvoření náskoku. Mezi první a druhou třetinou jsme v kabině upozorňovali hráče, že hlavně nesmíme nic podcenit… No a jak to dopadlo, už víme všichni. Nezbývá nám nic jiného, než se připravit na další zápas v Jindřichově Hradci a zkusit si vzít ztracené body z dnešního zápasu. Do tréninkového procesu se opětně začíná zapojovat také brankářská jednička Jakub Myslivec.“

Rozhovor, kde shrnul nejen své dvě trefy, našemu webu poskytl Tomáš Hollar

Druhý zápas za A tým, a hned střelecké představení. Jsi rád, že ti to tam spadlo, takhle brzy?

T.H. Samozřejmě jsem rád, že ten gól mi tam padl relativně brzo. Na druhou stranu, ačkoliv to bude znít jako klišé, bych své branky vyměnil za plný bodový zisk…

Jak bys popsal obě své trefy?

T.H. První branka se seběhla tak, že jsem si zatáhl puk do pásma, přihrál jsem Šugimu (Jakub Šuhaj – pozn. redakce) který vystřelil a já si potom našel dorážku. U druhé branky jsem využil toho, že obránce hostů se snažil odehrát puk, ale povedlo se mu připravit mi palebnou pozici, kterou už jsem dokázal využít, protože jsem trefil tam, kam jsem chtěl.

Od začátku sezóny nastupuješ za extraligovou juniorku v Písku. Jaké rozdíly jsou mezi extraligou juniorů a krajskou ligou mužů?

T.H. Největší rozdíl je dle mého v rychlosti, ačkoliv zrovna utkání s Krumlovem mi přišlo hodně svižné. Na druhou stranu, v krajské lize je zase spoustu zkušených hráčů, kteří umí hrát hokej více hlavou.. Určitě jsem velmi rád, že mohu sbírat zkušenosti v dospělém hokeji a k tomu ještě před domácím publikem, kde jsem vyrůstal.

HC Strakonice – HC Slavoj Č. Krumlov 6:7 v prodl. (4:0, 2:4, 0:2 – 0:1)