Závěrečná snaha, body A teamu nepřinesla

Tento víkend se rozběhl kolotoč bojů v krajské lize a naše hráče čekal v prvním kole výjezd do Veselí nad Lužnicí, kde na ně čekala místní Lokomotiva. Našemu týmu chyběl v obraně Jaroslav Hřebíček a v útoku musel zaskočit asistent trenéra Martin Müller. Přesto šli naši hráči do zápasu s odhodláním odvést body a zahájit tak vítězně novou sezónu krajské ligy.

Lepší start měli do zápasu domácí. Hned ve třetí minutě, se k zajímavé akci dostal Syrovátka, ale jeho zakončení si cestu do branky nenašlo. To už ovšem neplatilo v 5. minutě, kdy se po individuální akci dokázal prosadit domácí Bárta – 1:0. O rychlou odpověď se snažil Patrik Šebesta, svým klasickým průnikem, ale domácí hráči mu nedopřáli klid v zakončení, a tak se skóre neměnilo. V deváté minutě se radovali opět domácí, zásluhou Mikesky, který prokázal důraz u tyčky a navýšil domácí vedení. Ve dvanácté minutě se po rychlé akci prosadil domácí Benda a s naším mužstvem, to nevypadalo nejlépe. Jiskřičku naděje vykřesal na konci třetiny Martin Müller, který dokázal využít spolupráce Růžička – Jiřinec – 3:1. Ve druhé třetině se do první šance dostal nejprve domácí Bláha, který se protáhl naším obranným pásmem, ale brankáře již nepřekonal. Naši hráči se snažili zatlačit domácí tým, čehož paradoxně využívají domácí, k přechodům do rychlých brejků. Jeden z nich zakončil Kratochvíl, ale Jakub Myslivec, byl v brance pozorný. V sedmé minutě dostal v útočném pásmu nabídku Ondra Dlouhý, který vystřelil z první a nedal domácímu gólmanovi šanci – 3:2. Domácí toto snížení nezaskočilo, a již za 29 sekund si vzali dvougólové vedení zpět, zásluhou Bárty – 4:2. Aby toho nebylo málo, tak již za deset(!) sekund, přidali domácí branku, zásluhou Šedivého – 5:2. Toto byl od domácích opravdu velmi tvrdý knockout, a to ještě na konci osmé minuty, nedokázal využít další velkou šanci Bláha. Krátce za polovinou utkání, se po druhé v zápase prosadil Martin Müller, který dokázal vytrhnout gólově mužstvo z letargie a dodal ještě utkání náboj – 5:3. Tímto výsledkem skončila i druhá třetina. Začátky třetin nám v tomto zápase příliš nešly, a to se potvrdilo i ve třetině poslední. V ní se jako první dokázal prosadit domácí Bláha a navýšil, tak opět vedení pro domácí – 6:3. Domácí si v poklidu hlídali vedení a dlouho to nevypadalo na to, že bychom se mohli na konci zápasu dočkat drama. Ovšem Ondra Dlouhý byl v tomto zápase při chuti, a tak v 57. minutě využil přihrávky Patrika Šebesty a další rychlou střelou zvýšil šanci na drama – 6:4. Necelé dvě minuty před koncem zápasu, šli domácí do čtyř a naši hráči, tak dostali šanci zahrát si přesilovou hru. Tu, po velikém tlaku dokázal využít opět Ondra Dlouhý, ale jelikož na světelné tabuli svítil v této chvíli čas 19:51, bylo skoro jasné, že dělba bodů, se dnes konat nebude. Ihned po rozehrání se ještě naši hráči jednou dostali do útočného pásma, dokázali i vystřelit, ale domácí, si již tento zápas nenechali vzít, a tak si v nové sezóně KL, připsali do tabulky první body. Na proti tomu, naši hráči, si budou muset na první body počkat minimálně do příští soboty, kdy do Strakonic přijede nově složené mužstvo HC Samson ČB (26.9.17:00). K tomuto jistě zajímavému zápasu přineseme v týdnu pozvánku a nebude chybět jistě spoustu dalších zajímavostí. Sledujte naše sociální sítě, kde se dozvíte víc.

Hodnocení zápasu – trenér Martin Všetečka

„Na začátek musím říct, že nás mrzí, že se nám nepovedl výsledkově vstup do sezóny. Bohužel, v obraně jsme nastoupili pouze s pěti beky, což se bohužel postupně projevilo. Domácím vyšel začátek, kdy nám odskočili na tříbrankové vedení. Sice se nám povedlo korigovat skóre, ovšem individuální chyby, které nás sráželi už v loňské sezóně, se opět ukázaly a díky tomu se domácím povedlo odskočit opět na vyšší rozdíl. Ke konci zápasu jsme soupeře docela točili, byla tam znát i velká chuť, bohužel kontaktní branka přišla až příliš pozdě. Nám nezbývá, než se z toho oklepat a v sobotu si vzít tyto body zpět. Samson určitě nebude jednoduchý soupeř, ale my se na ně co nejlépe připravíme a doufám, že připravíme našim divákům pěknou podívanou. Tímto bych chtěl pozvat všechny fanoušky, aby nás přišli povzbudit a přišli si s námi užít zajisté zajímavé utkání.“

TJ Loko Veselí nad Lužnicí – HC Strakonice 6:5 (3:1, 2:2, 1:2)