Z Veselí s plným bodovým ziskem

Stejně jako v loňské sezóně odstartovali naši hráči základní část krajské ligy ve Veselí nad Lužnicí. Po loňské jednobrankové porážce, měli naši hráči domácím co oplácet, a proto se dal tušit zajímavý zápas.

Do úvodu utkání vletěli domácí jako velká voda a první minutu přišpendlili naše hráče v obranném pásmu. Z tohoto tlaku ovšem domácí nic nevytěžili, a tak poprvé v zápase zafungovala spolupráce Adama Mikeše a Jakuba Švece, po které se naši hráči ujali vedení – 0:1. Domácí se i nadále tlačili do šancí, ale v brance od začátku zápasu předváděl dobrý výkon Jakub Myslivec. Nezaháleli ovšem ani naši hráči a ve vlastním oslabení se na domácího gólmana hnal Ondra Dlouhý, ale neuspěl. Z trestné lavice se do samostatného nájezdu dostal i Jakub Jiřinec, ale skóre se neměnilo. Stejně se „vedlo“ i na druhé straně Martinu Vlachovi, který nevyzrál na Jakuba Myslivce. Přesto se domácím povedlo na konci první třetiny srovnat zásluhou Jana Marcilise – 1:1. Do šaten se tedy šlo za vyrovnaného stavu. Do druhé třetiny měli naši hráči skvělý vstup a během prvních dvou minut uskočili na rozdíl dvou branek. Nejprve se opakovala spolupráce Mikeš, Švec a o necelých třicet vteřin později skóroval petelicí od modré čáry David Kovář – 1:3. Domácí se nevzdávali a ve 27. minutě snížil Martin Klimeš – 2:3. Důležitý moment přišel ve 38. minutě, kdy se nechal vyloučit na 5 minut + do konce utkání domácí hráč a v přesilové hře se našim hráčům povedlo dvakrát udeřit. Nejprve se prosadil po asistenci Ondry Dlouhého Marek Hrubý – 2:4. V poslední minutě druhé třetiny přidal pátou branku Adam Mikeš, kterému připravil palebnou pozici Ondra Dlouhý s Markem Hrubým – 2:5. Do závěrečné třetiny šli naši hráči s tříbrankovým náskokem. Domácí se dostali do zápasu ve 47. minutě, zásluhou Františka Bárty – 3:5. Naši hráči ovšem nepřipustili žádné drama a o minutu později vrátil tříbrankové vedení Václav Menšík, kterému asistoval David Kovář a Adam Mikeš – 3:6. Zbytek zápasu už žádnou branku nepřinesl, ačkoliv se šance střídaly na obou stranách, jak už to ve Veselí nad Lužnicí bývá. První body tedy získali naši hráči a úspěšně se tak naladili na sobotní pouťový zápas (25.9. 17:00 Vertiv aréna – Strakonice), proti týmu HC Samson ČB.

Jak hodnotil zápas střelec dvou branek – Jakub Švec?

Na začátku gratuluji k úspěšnému vstupu do sezóny. Tobě se povedlo dvakrát skórovat hned v prvním zápase. Jak jsi viděl obě své branky?

J.Š. Po pravdě musím říct, že se mi na rozbruslení střelba vůbec nedařila. Kluci v kabině říkali, že to je dobrý znamení. Při prvním gólu Mikešák (Adam Mikeš – pozn. autora) výborně vybojoval puk, který se odrazil ke mně. Já si jen najel do středu a viděl jak Venca Menšík blokuje gólmanovi výhled. Snažil jsem se vystřelit nad lapačku a naštěstí to tam padlo. Druhý gól padl v přečíslení dva na jednoho, kdy Venca (Václav Menšík – pozn. autora) dostal puk z naší třetiny na Adama a ten mi pak přenechal zadovku a já mohl střílet.

Střelecky se nám povedly starty třetin. Byl to záměr, vletět na soupeře vždy na začátku?

J.Š. Určitě jsme chtěli vstoupit dobře do třetiny a být od začátku lepším týmem. Bohužel to po úvodní buly každé třetiny vřelo spíše před Hajňákem (Jakub Myslivec – pozn. autora). V prvních dvou třetinách se ale podařilo naší lajně vstřelit góly hned při prvním pobytu na ledě. To nám dodalo potřebný klid na hokejky.

Po nepříliš přesvědčivé přípravě se vám podařilo zvládnout hned první zápas. Myslíš, že se vám podařilo správně načasovat formu?

J.Š. Po roce, kdy jsme nebyli na ledě a nemohli tak hrát žádný zápas, bylo poměrně jisté, že první zápasy budou hodně o seznámení se se zápasovým tempem. Určitě dnešnímu výsledku pomohl také počet přípravných zápasů, které jsme odehráli a vyzkoušeli jsme si tím různé varianty v sestavě. Do sezóny se vždycky vstupuje lépe, když první zápas vyhrajete. Určitě uděláme všechno pro to, abychom v této vítězné formě pokračovali.

Zápas hodnotil také trenér Martin Müller

M.M. „Hodnocení zápasu bych rozdělil na dva body. Ten první je, že v týdnu před zápasem, se nám konečně povedlo sladit trénink i tréninkové počty, takže jsme se mohli plně věnovat přípravě na zápas. To bylo to, co nás v přípravě docela trápilo. Druhý bod je samotný zápas. Ten by se dal ohodnotit větou, že rozhodl poctivý, pracovitý hokej, nad tím technickým, který hráli domácí. Další klíčový moment bylo vyloučení domácího hráče na 5 minut, které jsme dokázali využít a odskočit do gólového trháku. Celkově musím říct, že se zápas povedl opravdu všem hráčům, a pokud bych měl někoho konkrétně jmenovat, tak třeba od Venci Menšíků jsem takový výkon snad ještě neviděl (úsměv). Určitě je pro nás výsledek důležitý i před nadcházejícím duelem se Samsonem, protože to bude určitě prestižní záležitost, tak jako každé pouťové utkání před domácím publikem. Co se týká tohoto zápasu, tak nemáme v plánu nějaké manévry a budeme se snažit hrát svou hru, protože se nám teď ukázalo, že poctivý hokej přináší body.“

Loko Veselí – HC Strakonice 3:6 (1:1, 1:4, 1:1)

Branky a nahrávky: 19. Marcilis (Kratochvíl, Pechlát), 27. Klimeš (Mikeska), 47. Bárta (Bárta, Mikeska) – 3. Švec (Mikeš), 22. Švec (Mikeš, Franta), 22. Kovář (Křenek), 39. Hrubý (Dlouhý), 40. Mikeš (Hrubý, Dlouhý), 48. Menšík (Kovář, Mikeš)

Rozhodčí: M. Trnka – Knor, Votruba
Vyloučení: 5:4, navíc M. Čančura (Veselí) 5 minut + do konce
Využití: 0:2
Diváků: 89
Loko Veselí: Dvořák – Žouželka, Dušák, Čančura, Benda, Míchal, Fencl, Štěcha – Jiří Bárta, Mikeska, Fr. Bárta, Klimeš, Benda, Vlach, Pechlát, Marcilis, Kratochvíl, Novák.
HC Strakonice: Myslivec – Cibuzar, Kovář, Kopenec, Hrubý, Franta, Škoda – Jiřinec, Křenek, Hradský, A. Řehoř, Dlouhý, Šebesta, Švec, Mikeš, Menšík.