Vysoké vítězství na úvod sezóny!

V sobotu odpoledne odstartoval další ročník krajské ligy mužů. Našim hráčům přisoudil los na úvod soupeře z Veselí nad Lužnicí. V zápasech těchto dvou týmů padá vždy spoustu branek, a jinak tomu nebylo ani tentokrát.

Naši hráči měli výborný vstup do utkání a během prvních šesti minut dokázali rozvlnit síťku za hostujícím gólmanem hned třikrát. První gól vsítil Lukáš Kantor, druhý přidal Matěj Přibyl a třetí branku vsítil Patrik Šebesta. Hosté sice o pár minut později v přesilové hře snížili zásluhou Marcelise, ale konec prvního dějství patřil opět našim hráčům, konkrétně Adamu Novákovi, který vrátil našemu mužstvu tříbrankový rozdíl – 4:1.

Začátky třetin tentokrát našemu mužstvu vyšly, což potvrdil ve 21. minutě Matěj Přibyl, který vsítil svou druhou branku v zápase. Poté opět úřadoval v přesilové hře hostující Marcelis, který využil přihrávku před branku a neomylně zavěsil – 5:2. Druhá polovina prostřední třetiny patřila našemu mužstvu a zásluhou Davida Kováře a 2x Natana Vráblíka odskočilo naše mužstvo před závěrečnou třetinou na rozdíl šesti branek – 8:2.

Třetí třetina přinesla 3 branky hostů, ale také jedno nepříjemné zranění v našem mužstvu. Šlo konkrétně o Natana Vráblíka, který musel být odvezen do nemocnice s vykloubenou kyčlí. Více se o zdravotním stavu Natana bude vědět po pondělním CT. Jednou z mála pozitivních věcí ve třetí třetině byla devátá branka v síti našeho soupeře, kterou obstaral benjamínek týmu Matěj Němec.

První kolo se tedy výsledkově povedlo a bylo tou nejlepší pozvánkou na pouťové utkání, které odehrají naši hráči již v sobotu 30. 9. od 17:00 v domácím prostředí.

Hodnocení trenéra Kamila Šťastného

„Začátek zápasu nám vyšel parádně. Musím říct, že v posledních dvou zápasech to začíná vypadat na hokej, který jsem po mužstvu celou dobu chtěl. Samozřejmě, že na konci zápasu si to musíme sami zkomplikovat tím, že přestaneme hrát a několikrát necháme vykoupat vlastního gólmana, který nás během zápasu několikrát podržel, ale to už pro mě není úplná novinka… Každopádně po většinu zápasu to byl hokej, jaký bych si představoval.“

Kanonádu v zápase odstartoval Lukáš Kantor. Ohlas nejen na svou branku poskytl našemu webu.

Otevřel jsi prvním gólem dnešní kanonádu. Jak se branka zrodila, a jak sis vstřelenou branku užil?

L. K. Vstřelenou branku jsem si užil moc! Dostal jsem výbornou přihrávku od Zralocha (Marek Zralý – pozn. autora), který vybojoval puk a našel mě samotného před brankou. Ačkoliv mi to sjelo, tak jsem rád, že to nakonec skončilo v brance.

Do zápasu jste měli výborný a rychlý vstup. Byl to podle tebe rozhodující faktor v zápasu?

L. K. Určitě jsme si dobrým začátkem pomohli hlavně sobě. Pokud se jakémukoliv mužstvu povede vsítit na začátku zápasu víc rychlých branek, po zbytek utkání se mu hraje vždycky lépe.

Zažil jsi poprvé atmosféru mistrovského zápasu. Jak sis užil tuto novinku?

L. K. Byla to paráda! V juniorských kategoriích jsem si fandění nikdy moc neužil (úsměv). Atmosféra byla perfektní, užil jsem si i fandící kotel. Vítězství tomu snad jen dopomohlo, a tak doufám, že si budeme dělat společně s fanoušky radost v každém zápase.

HC Strakonice – TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí 9:5 (4:1, 4:1, 1:3).

Branky: 4. Kantor (Zralý), 4. Přibyl, 6. Šebesta (Přibyl), 18. Novák (Kantor, Vráblík), 21. Přibyl (Šebesta), 34. Kovář (Dlouhý), 35. Vráblík, 36. Vráblík, 55. Němec (Mikeš) – 8. Marcilis (Klimeš, Pechlát), 26. Marcilis (Klimeš, Novotný), 49. Bláha (Mikeska, Pechlát), 55. Bláha (Pechlát, Novotný), 60. Bláha (Mikeska, Pechlát)

Rozhodčí: Lukáš – Klimeš, Loucký

Vyloučení: 6:4