Vyjádření klubu HC Strakonice

Vážení rodiče,

posílám vyjádření k současné situaci a plánovanému zahájení letní přípravy. HC Strakonice celou situaci ohledně pravidel pro sportovce každodenně monitoruje. Bohužel, ani z  právní analýzy, kterou pro sportovní kluby vypracovala Česká unie sportu, a kterou obdržel klub k dispozici, není úplně jasné za jakých podmínek a zdali vůbec je možné zahájit organizované sportovní tréninky mládeže. Ve čtvrtek proběhla videokonference šéftrenérů mládeže s představiteli ČSLH, kde kluby dostaly informaci, aby letní přípravu zatím nezahajovaly. ČSLH připravuje oficiální instrukce pro všechny hokejové kluby, jak a kdy budou moci letní přípravu dětí zahájit. Podle příslibů bude tento dokument vydán v co nejkratším čase. Vzhledem k tomu, že současná situace není jasná a velmi často se mění, budou všechny následující kroky ohledně zahájení letní přípravy podniknuty výlučně v souladu s doporučením Českého svazu ledního hokeje.

Předseda klubu HC Strakonice – Luboš Parkos