Vítězný vstup 5. třídy do soutěžního ročníku

Po dvou měsících intenzivní přípravy se páťáci konečně dočkali a vyrazili ke svému prvnímu mistrovskému utkání do Vimperku. V utkání předvedl tým trenéra Jakuba Jiřince na úvod sezony solidní formu a po závěrečné siréně se mohl radovat z výhry 8:5, po třetinách (2:0, 2:3, 4:2).

Oba týmy proti sobě odehrály během přípravy tři přátelská utkání, ve kterých vždy zvítězili naši hráči a nejinak tomu bylo i v neděli.  Utkání nabídlo divákům zajímavý a vyrovnaný hokej s nepatrnou převahou hostů. Náš tým si od první třetiny dokázal vypracovat těsný náskok o jednu až dvě branky, který si udržoval průběžně až do závěrečné periody. V té navýšením skóre až na rozdíl čtyř branek rozhodl o svém prvním velkém vítězství v hokeji na celé hřiště.

Utkání dopadlo dobře. Hráči hráli s nasazením a v některých situacích jsme mohli zahlédnout i nácviky z tréninků, které jsme dělali víceméně poprvé. Je zde stále, co zlepšovat. Proto  budeme pilně trénovat i nadále a snažit se naše nedostatky vylepšit. Osobně se těším na konfrontaci s jinými týmy s kterými jsme nemohli hrát v  žádné přátelské utkání a uvidíme, jak na tom po (skoro roční) pauze budou. „