Vítězné derby pro A tým

Foto: Roman Kamenišťák

Utkání proti Vimperku mělo velký náboj. Zatímco domácí (pod vedením legendárního strakonického hráče a později trenéra Milana Řehoře) hrají o každý bod, kvůli účasti v play off, naši hráči hráli o možnost zvýšit bodový náskok na pronásledovatele z Radomyšle.

Do samotného zápasu měli lepší vstup domácí hokejisté, což potvrdil v desáté minutě ex-strakonický Pavel Samohejl – 1:0. O vyrovnání se postaral Ondra Dlouhý, který si tímto otevřel střelecké konto v tomto zápase. Vedení na domácí stranu vrátil v sedmnácté minutě R. Sitter, a protože do konce první třetiny již žádná branka nepadla, mohli být domácí po první třetině spokojenější. Druhá třetina mohla připomenínat horskou dráhu, nebo jinou bláznivou atrakci a to nejen svým vývojem. Postupně se totiž prosadil Jakub Švec, Roman Tintěra, Ondra Dlouhý, Marek Hrubý, a opět Ondra Dlouhý a na ukazateli skóre svítilo skóre 2:6. Domácí se ovšem nehodlali vzdát a během třech minut se postuptně prosadil R. Sitter, Turek a J. Sitter, čímž se domácí dostali na dostřel jediné branky – 5:6. Zatímco ve druhé třetině explodoval brankový gólostroj, třetí třetina kromě šancí nepřinesla žádný gólový zápis, a tak se ze třech bodů, radovalo naše mužstvo.

Nutno dodat, že tímto vítězstvím, si naši hráči vytvořili čtyřbodový náskok na pronásledovatele z Radomyšle, a pokud v sobotu potvrdí roli favorita proti Božeticím, tak bude jasné, že čtvrtfinálovou sérii, rozehrají v domácím prostředí.

V sobotu 5. 2. v 17:00 se přijďte rozloučit se základní částí a společně s hokejisty, se naladit na play off.

Utkání ve Vimperku okomentoval trenér – Marek Podrabský

„Abych řekl pravdu, tak mám radost ze tří bodů, čtyř využitých přesilovek a výhry. Co se týká samotné hry, kterou se chceme prezentovat, tak tu jsme hráli cca 15 minut z celého zápasu. Musíme se více zaměřit na obrannou fázi. Jsme rádi, že v tuto chvíli máme ve vlastních rukou to, že bychom čtvrtfinále začínali doma, protože s našimi fanoušky v zádech, se nám hraje lépe. Co se týká potencionálního posílení, tak je to spíše z důvodu toho, aby nás případně nezaskočil Covid, kdyby k nám nahlédl do kabiny. Co mohu prozradit, tak v tuto chvíli pracujeme ještě na jednom obránci, který by k nám měl dorazit.“

Ohlas nejen z tohoto zápasu poskytl našemu webu – Roman Tintěra

Dvě vítězství zajišťují dobrou pozici, pro blížící se play off. Řešila už se tabulková matematika, před těmito zápasy?

R. T. Je pravda, že nějaká kalkulace už před zápasy proběhla, ale abych řekl pravdu, tak já to příliš nesleduji. Snažím se jít zápas od zápasu a moc neřeším co by, kdyby… Užívám si každý zápas a třešničkou na dortu jsou po vítězství tři body.

Z posledních dvou utkání máš bilanci 2 branek a 1 asistence, což je na obránce velmi dobrá bilance. Mohl bys popsat dnešní (rozhovor vznikal v neděli večer – pozn. autora) branku, a jak celkově prožíváš své střelecké úspěchy?

R. T. Za tři kanadské body ze dvou zápasů jsem samozřejmě rád, ale jsou tam i šance, které bych měl určitě proměnit, ale moc to tam nepadá. Co se týká branky proti Vimperku, tak tam byla velká práce od Jíři (Jakub Jiřinec – pozn. autora) a myslím, že tam s ním clonil Švícko (Jakub Švec – pozn. autora), protože domácí brankář vůbec neviděl puk, tak jsem se jen snažil obstřelit do prostoru branky. To, že z toho padl gól, jsem zjistil, až když se začali radovat ostatní spoluhráči. Jinak své branky nijak moc neprožívám, jen občas když to tam padne a vidím ty frustrované fanoušky soupeře, tak mi to uklidní a dodá sebevědomí.

V poslední době sbíráte body spíš z venkovních zápasů. Očekáváš, že na play off by se to mohlo změnit, a naopak budete těžit z domácího prostředí?

R. T. Já myslím, že nám domácí prostředí sedí velmi dobře. Jen si vezměmě, o kolik branek jsme v posledních zápasech vždy vedli… Bohužel potom přijdou lehkomyslné chvilky, kterými soupeře vrátíme do zápasu. To by se nemělo stávat. V domácím prostředí musíme hrát první housle my! Doufám, že se nám povede uhrát v domácím prostředí dobré výsledky a to už kvůli skvělým fanouškům, kteří nám chodí fandit a podporovat nás.

HC Vimperk – HC Strakonice 5:6 (2:1, 3,5, 0:0)

Branky a nahrávky: 10. Samohejl (Sitter), 17. Sitter (Suchánek), 37. Sitter (Šafář, Řehoř), 38. Turek (Samohejl), 39. Sitter – 12. Dlouhý (Hrubý, Šuhaj), 23. Švec (Papež), 24. Tintěra (Švec, Mikeš), 31. Dlouhý (Hrubý, Šuhaj), 32. Hrubý (Šuhaj, Tintěra), 36. Dlouhý (Švec)

HC Strakonice: Myslivec — Koryťák, Tintěra, Hrubý, Franta, Cibuzar, Papež — Dlouhý, Křenek, Fríd, Jiřinec, Hradský, Šebesta, Menšík, Mikeš, Šuhaj, Řehoř, Švec

Foto: Roman Kamenišťák