Vimperk jasně ovládl derby

(Foto – archiv – Jan Škrle)

V dohrávce 20. kola Krajské ligy se odehrálo derby mezi domácím Vimperkem a naším mužstvem. Netypický čas (pátek 19:00), domácí hrající o naději na play off a absence několika hráčů základní sestavy, to vše dávalo dopředu najevo, že naše mužstvo nečeká nic jednoduchého.

Do zápasu vstoupili lépe domácí, kteří si v úvodní desetiminutovce vytvořili několik šancí, ve kterých nás podržel Jakub Myslivec. V jedenácté minutě se domácí přesto prosadili, když první branku vstřelil David Kašpar – 1:0. Domácí tato branka povzbudila a vytvořili si několik dalších možností, ale skóre se měnilo na druhé straně, když ze skrumáže před brankou vyrovnal Kamil Šťastný – 1:1. Do konce první třetiny převzali naši hráči iniciativu a vytvořili si i několik šancí. Bohužel se v průběhu zápasu ukázalo, že toto byla naše nejlepší pasáž…

Ve druhé třetině začali lépe opět domácí a během první poloviny třetiny dokázali dvakrát skórovat, konkrétně se dvakrát prosadil střelec úvodní branky David Kašpar a stanovil tak vedení domácích na 3:1. Právě v této fázi utkání byli domácí jednoznačně lepší, kontrolovali hru, zatímco našim hráčům drhla rozehrávka a kombinace. Hráči domácích tak v klidu hlídali skóre zápasu, aniž by se museli bránit nějakému tlaku. Ve třetí třetině se obrázek hry nezměnil. Domácí hráli a nás se držela křeč. Vimperk tak celkovým vítězstvím 3:1 udržel prozatím naději na play off, zatímco naše mužstvo se může pomalu začít loučit s možností, skončit v první čtyřce a začínat tak čtvrtfinále doma.

Abychom nekončili úplně negativně, tak je na místě zatleskat přístupu klubu i fanoušků HC Vimperk, kteří předvedli parádní rozlučku s naším obráncem Davidem Kovářem, který od neděle naskočí na svůj osobní zápas, ve kterém mu držíme pěsti. Rivalita šla tentokrát stranou, vše bylo důstojné a pro samotného hráče jistě povzbuzující. Ještě jednou velké DÍKY.

HC Vimperk – HC Strakonice 3:1 (1:1, 2:0, 0:0)
Branky: 
11. Kašpar (Korous), 25. Kašpar (Korous, Samohejl), 29. Kašpar (Korous, Mar. Dvořák) – 14. Šťastný (Škoda, Mikeš)
Rozhodčí: Poskočil – Dančišin, Svoboda
Vyloučení: 3:3
Diváků: 250
HC Strakonice: Myslivec – Kovář, Hrubý, Mikeš, Němec, Papež, Franta – Januška, Dlouhý, Šebesta, Škoda, Šťastný, Křenek, Řehoř, Hradský, Babor