V prvním přípravném utkání, zvítězil domácí Mělník.

V sobotu čekal naše hráče první ze série přípravných zápasů. Prvním soupeřem našeho mužstva, byli hráči Mělníku, které vede z pozice kouče David Všetečka. Čili nešlo jen o souboj hokejistů, ale také o trenérský bratrský souboj, který byl vyšperkován o sázku, mezi samotnými bratry (viz. rozhovor s trenérem Martinem Všetečkou). O náboj tedy bylo postaráno… Do Mělníka se vydala hodně mladá sestava, kterou ovšem posílil navrátilec z Francie (Natan Vráblík), a také loňský play off trumf (Václav Pašek). To, že se sestava neskládala snadno vypovídá i fakt, že do utkání zasáhl i asistent trenéra Martin Müller. Jak lakonicky poznamenal trenér Martin Všetečka „obnovená premiéra, dřív než se čekalo“. První, čeho si fanoušek na ZS v Mělníku všimne, to jsou tribuny, které jsou vyladěny do klubových barev, což působí velice hezky a domácky. Na utkání dorazil také domácí kotel, který se po celé utkání staral o výbornou kulisu. Je to taková hozená rukavice, pro naše fanoušky, aby na odvetu dorazili a předvedli hráčům z Mělníku, že i ve Strakonicích se skvěle fandí. Co se týká samotného zápasu, tak ten se vyvíjel jednoznačně pro domácí již od samého začátku a jen díky skvělým zákrokům Jakuba Myslivce, zůstal stav bez branek po celou první třetinu. U výkonu Jakuba Myslivce bych se rád maličko zastavil. Kdo viděl včerejší zápas, nevycházel z údivu, co Jakub v brance předváděl. Sice se to může zdát po zápase, kdy brankář obdrží pět branek divné, ale pokud by se měl vyhlásit hráč zápasu, byl by jím určitě Jakub Myslivec. Neuvěřitelné zákroky přiváděly domácí hráče k zoufalství, proto také každou branku, kterou dokázali vstřelit náležitě slavili :). V prostřední části, když už domácí vedli o dvě branky, vykřesal jiskřičku naděje na případný obrat Václav Pašek, ovšem tato naděje netrvala ani minutu a domácí si vzali vedení o dvě branky zpět. Domácí byli nadále aktivnější a nepouštěli naše hráče příliš ke kotouči, či k nějaké útočné kombinaci. Ve třetí třetině, se jim povedlo vsítit další dvě branky, a tak si nakonec připsali hladké vítězství 5:1.

Odveta se hraje 22.8. v 17:00 ve Vertiv aréně!

Trenér Martin Všetečka se pro web rozpovídal nejen o tomto zápase, ale i o posilách, letní přípravě a sázce s bratrem.

Máte za sebou první ze série přípravných zápasů, ale než se dostaneme k samotnému zápasu, poprosil bych tě o celkové hodnocení letní přípravy včetně posledního soustředění.

M.V. Co se týká letní přípravy, tak ta byla kvalitnější než v loňské sezóně. Musím pochválit hráče jednak za docházku, ale také hlavně za přístup, protože hráči opravdu makají na sto procent! Co se týká přípravy samotné, tak ta stále probíhá dvoufázově, čili střídáme tréninky na ledě i na suchu, čili na hráče je kladena velká zátěž, ovšem hráči k tomu přistupují zodpovědně a já věřím, že se jim to v sezóně vrátí.

Jak bys utkání ohodnotil celkově a kde vidíš největší příčiny porážky?

M.V. Co se týká tohoto zápasu, tak jsme k němu odjeli v hodně improvizované sestavě. Tihle hráči společně nikdy nehráli žádný zápas, čili tam byla znát určitá nesouhra. Do sestavy jsme také zapojili hodně mladých hráčů, aby začali sbírat ostruhy v dospělém hokeji. Přípravná utkání k tomuto vybízejí a my bychom tento trend chtěli postupně uplatňovat i v krajské lize.

Do utkání zasáhlo několik posil (Natan Vráblík, Petr Lukeš, Václav Pašek). Jak to s těmito hráči vypadá do budoucna a existuje byť i malá možnost, že by některý z nich zůstal pro nadcházející sezónu?

M.V. Začnu od Václava Paška. Ten by u nás měl v nadcházející sezóně působit. Uvidíme, jak mu to bude vycházet z pracovních důvodů, ale s Václavem počítám. Co se týká Petra Lukeše a Natana Vráblíka, tak ti mají namířeno do Kanady, respektive do USA. Uvidíme, jak rychle si vše podstatné vyřídí, ale pokud by to vyšlo, mohli by nám na začátku sezóny pomoci. Uvidíme, jak vše dopadne a nezbývá nám, než se nechat překvapit.

Včerejší zápas se skvěle povedl Jakubu Myslivcovi, přesto, plánuješ, že vyzkoušíš v přípravě i jiné gólmany?

M.V. Kuba včera předvedl neuvěřitelný výkon, a jen díky němu se zastavilo skóre na pěti brankách. Chvílemi to vypadalo, že hraje proti Mělníku sám, v jaké byl neuvěřitelné palbě (smích). Jinak co se týká dalších gólmanů, tak počítáme s tím, že prostor v dalších zápasech dostane i Tomáš Vastl, a také budeme chtít vyzkoušet i Romana Špilera ml., který se jeví na tréninku skvěle, a také první přípravné utkání za juniory se mu povedlo.

Do utkání naskočilo také několik mladých hráčů, dokonce mezi nimi věkově i dorostenec. Jak jsi byl s jejich výkony spokojen?

M.V. Myslím, že každý zápas v dospělém hokeji těmto mladým hráčům pomůže. Musíme si uvědomit, že Mělník měl plno hráčů, kteří mají zkušenosti s druhou ligou a jsou skutečně zkušení. Právě zápasy proti takovýmto hráčům, posunou naše mladé kluky výš. Co se týká zapojování mladých hráčů, je to pro klub obrovská výhoda, protože se potom mužstvo doplňuje z vlastních řad a nemusí se složitě shánět hráči na hostování.

Po prvním zápase ztrácíš v sázce 4 góly. Sháníš nějaké posily, nebo už jsi byl v pivovaru pro sud? 🙂

M.V. Tak v pivovaru jsem ještě opravdu nebyl (smích). Stále věřím, že není nic hotové. Teď máme týden na to, abychom pořádně potrénovali, a určitě nastoupíme i v silnější sestavě. Musíme si uvědomit, že nám v tomto zápase chybělo 14 hráčů z plné sestavy. Čtyři branky není v hokeji tolik, a já budu do poslední chvíle věřit, že se nám povede v domácím prostředí hráče Mělníku porazit a nasypat jim tolik branek, abychom potěšili naše fanoušky, ale abych nemusel pro ten sud (smích).

HC Junior Mělník – HC Strakonice 5:1 (0:0, 3:1, 2:0)

Branky: Branky: 24. Stinka, 35. Litera, 38. Nesládek, 44. Nesládek, 47. Šípek – 38. Pašek

HC Junior Mělník: Fiala, Srp – Chvátal, Cicvárek, Šípek, Stinka, Vernek, Cafourek, Nesládek, Litera, Šubrt, Novotný, Šnajdr, T. Havel, Škarohlíd, Kratochvíl, Lenc, D. Havel, Fedymycz, Prejza, Janele

HC Strakonice: Myslivec (Vastl) – Kovář, Kabele, Topinka, J. Koryťák, Kopenec, Vaněček – Vráblík, Kouba, Švec, Babor, Lukeš, Menšík, Hradský, Müller, Pašek