„Už samotná nominace na turnaj mi udělala velkou radost a věřím, že to není úspěch poslední“ říká Samuel Drančák

Na nedávno skončeném Turnaji pěti zemí v USA reprezentoval Českou republiku odchovanec strakonického hokeje, Samuel Drančák. Jak turnaj prožíval, a jaké si odnesl zážitky, si můžete přečíst v přiloženém rozhovoru.

Máš za sebou turnaj v USA, kde jsi společně s reprezentací vybojoval první místo. Je to prozatím tvůj největší úspěch v hokejové kariéře?

S.D. Určitě je to velký úspěch pro celý tým i český hokej. Už samotná nominace na turnaj mi udělala velkou radost. Doufám a věřím, že to není úspěch poslední.

V rozhodujícím zápase proti domácímu výběru jsi vstřelil jednu z branek. Jaký pocit jsi po brance prožíval?

S.D. Pocit je nepopsatelný. Celý zápas byl neskutečný zážitek a ten gól, byl jeden z mých splněných snů.

Ve čtyřech zápasech jste vstřelili 22 branek, což je úžasná bilance. Snažíte se hrát hodně ofenzivním stylem, a jak tobě samotnému takový hokej vyhovuje?

S.D. Je pravda, že jsme se snažili hrát rychlý a tvrdý hokej. Myslím, že právě i z toho pramenilo takové množství gólů. Mně samotnému reprezentační hokej vyhovuje, protože je to hodně o systému a všechno je to nalajnované podle plánu

Stačili jste v USA poznat i něco jiného, než hotel a zimní stadión, a jaká byla podle tebe atmosféra na Turnaji pěti v USA?

S.D. Během turnaje jsme měli dva dny volna, takže jsme nevynechali nákupy, ale největším zážitkem pro mě byla prohlídka Air Force Academy

Za pět měsíců vás čeká neoficiální MS U17. Byla to pro vás dobrá prověrka a co od tohoto MS očekáváš?

S.D. Zápas s USA už měl kvalitu, takže prověrka to byla úspěšná a víme, že můžeme hrát s kýmkoliv. Ovšem na World Hockey Challenge nás čeká Kanada, což bude úplně jiný level.

Foto: Tom Kimmel