Třetí vítězství v řadě! V Soběslavi vítězíme 1:2

Páteční zápas 5. kola rozhodl dvěma góly Ondra Dlouhý a pevná obrana.

1. třetina

Aktivně a bojovně vstoupil A-tým do utkání na soběslavském stadionu. Přineslo to své ovoce hlavně ve 12. minutě, když nás faul domácích poslal do přesilovky. Po pasu Marka Hrubého ji dokázal využít první brankou večera Ondra Dlouhý.

2. třetina

Soupeř našel odpověď při výhodě 5 na 3 a srovnal. „Měli jsme trochu problém při střídání, kdy jsme u střídačky hráli v šesti a vyloučili nás za to,“ vysvětloval hlavní kouč Martin Müller. Ani ne o minutu později nás však vrátil do vedení (ještě v našem oslabení) opět útočník s číslem 8 na dresu.

3. třetina

Soustředěný výkon protivníka k ničemu nepouštěl. Závěr byl ale dramatický. Tři minuty před koncem se dostal puk naší vinou mimo hrací plochu a za to jsme byli potrestáni 2 trestnými minutami. V oslabení čas utíkal pomalu, hráči ho ale dokázali skvěle ubránit, a tudíž si ze Soběslavi odvézt 3 body. „Ubránili jsme to a za nasazení a koncentraci si zaslouženě odvážíme 3 body. Ve hře 5 na 5 jsme toho soupeři moc nedovolili. Celý tým hrál organizovaně. S tím jsem moc spokojený,“ zhodnotil trenér.

Vítězství nad týmem, který A-tým loni vyřadil, nás rázem posunulo na 4. místo.

Ligový zápas A-týmu (5.kolo):

OLH Spartak Soběslav – HC Strakonice 1:2

Branky a nahrávky: 12. Dlouhý (Hrubý), 38. Dlouhý (Šebesta, Tintěra)

Sestava Strakonic: J. Myslivec (R. Špiler) – F. Vaněček, D. Kovář, M. Němec, R. Tintěra, M. Hrubý – J. Jiřinec, F. Andrle, A. Řehoř, A. Mikeš, P. Šebesta, M. Přibyl, A. Novák, O. Sládek, T. Stauber, D. Babor, J. Šimoník, O. Dlouhý

Napsal: Šimon Chalupecký

Úvodní foto: Jan Škrle