Třetí třída se zúčastnila turnaje v Milevsku

O víkendu 12. a 13. 8. dostal tým 3. třídy možnost zúčastnit se skvěle obsazeného dvoudenního turnaje v Milevsku, kterého se tradičně účastní jak líhně extraligových celků, tak i úspěšné mládežnické celky z celé republiky. Hrálo se systémem základní skupina a play off.

Přehled účastníků:

Obsazení turnaje věstilo, že úroveň bude opravdu vysoká a poskytne tak zajímavé srovnání aktuální výkonnosti a zralosti týmů.

Náš tým ve své skupině postupně narazil na Vítkovice, Plzeň, Nový Jičín, Spartu a domácí Milevsko.

Do prvního utkání vstupujeme s očekáváním toho, v jakém tempu a kvalitě se budou utkání odehrávat. Tým Vítkovic, který přicestoval již den předem, byl na rozjezdu mírně produktivnější a výsledkem byla prohra v prvním poločase, avšak v druhé polovině jsme dokázali soupeře přehrát a vrátit mu tak první porážku. V dalším utkání narážíme na líheň extraligové Plzně. S tímto týmem jsme již měli možnost se potkat dříve a předchozí zkušenost věstila, že se bude jednat o fyzicky náročné utkání. Naši hráči předvedli vynikající výkon, v čele se skvělým výkonem gólmana, ale bohužel obě utkání prohráváme, smolně, o gól. Ve třetím utkání nás čekal neznámí tým Nového Jičína, avšak již předchozí výsledky nasvědčovaly, že se bude jednat o vyrovnané utkání. To se potvrdilo i na ledě, první polovina skončila remízou. Ve druhé prohráváme o 2 góly, když naši hráči neproměnili řadu vyložených šancí. Již před čtvrtým utkáním tušíme, že zde i psychika bude hrát svoji roli, přeci jen Sparta má za sebou nejen zvučné jméno, ale v mládežnické kategorii i skvělé výsledky. První polovinu prohráváme vyšším rozdílem branek, hráči Sparty vynikají především skvělou střelbou. Druhá polovina už opticky vypadala zcela jinak, z hráčů spadla nervozita z velkého jména a díky skvělému bruslení a bojovnosti byl vidět dobrý výkon týmu, ačkoliv i druhý poločas skončil prohrou. Toto utkání bylo tečkou za prvním dnem turnaje.

Hned druhý den ráno narážíme na domácí tým Milevska. S tímto týmem máme značné zkušenosti z předchozích sezón, obě utkání vyhráváme.

Bohužel výsledky ze základní skupiny nás určily pro boje o 9. až 12. místo. V této fázi turnaje se hrálo 1x 20 minut. V prvním utkání nastupujeme proti celku z Havlíčkova Brodu. Zcela vyrovnané utkání nakonec prohráváme o gól, mrzet může pouze množství jasných šancí, které jsme neproměnili. V posledním utkání tedy opětovně narážíme na domácí Milevsko a vyhráváme 4:2.

Výsledkem je tedy sice celkově 11. místo, ale většina utkání byla opravdu vyrovnaná a naši hráči předvedli srdnatý a bojovný výkon. To pověstné hokejové štěstíčko bylo však častěji na straně soupeře…

Závěrem je nutno zmínit, že tento turnaj byl opravdu skvěle organizován, a to od zázemí pro hráče, až po možnost online sledování výsledků zápasů a statistik. Především však byl přínosem pro každého hráče, protože možnost srovnání s nejlepšími celky je vzácná. Každý z hráčů poznal, že k úspěchu vede pouze skvělá práce v tréninku, a to jak na ledě, tak i mimo něj. Plné nasazení v zápase je pak samozřejmost. Pevně věříme, že dostaneme možnost se zúčastnit i v dalším ročníku.

Trenérský tým 3. třídy.