Třetí třída odehrála dvojutkání

V sobotu 27. 11. odehrála třetí třída další dvojutkání na ZS v Písku, kde změřila síly s týmem TJ Loko Veselí nad Lužnicí a domácím IHC Králové Písek. Zápasy se hrály klasicky na minihokejových hřištích, v počtu tří hráčů v poli + brankář.

Sestava se nerodila lehce, neboť pět hráčů bylo nemocných, proto nás doplnilo několik hráčů z druhé třídy. Sestava vypadala takto. Brankář: Veronika Staňková a Tomáš Stehlík. V prvním mužstvu se střídala trojice Jakub Malec, Ondřej Šilhavý, Matouš Vondrášek, s trojicí Šimon Ladman, Libuše Burdová a Michal Bažata. Druhé mužstvo hrálo ve složení: Matěj Vilánek, Jiří Cvrček, Viktor Toman, Filip Toman, Prokop Gebel, které doplnili nováčci Antonín Hodánek, Sebastian Křižan a Radek Viehman. Trenérský štáb se skládal z Františka Burdy a Marka Hrubého.

Hodnocení trenéra Burdy

„V prvním utkání jsme s Veselím odehráli na A hřišti pěkné a vyrovnané utkání, ve kterém jsme podlehli 11:14. Naše mužstvo zaspalo úvod a brzy prohrávalo o čtyři branky. Poté se naše hra zlepšila a po několika povedených kombinacích se podařilo mužstvu vyrovnat. Rozhodl až samotný závěr zápasu, kdy se Veselí povedlo odskočit na rozdíl tří branek. Všichni hráči příkladně bojovali a vyrovnaný hokej až do závěru byl pro ně tou největší odměnou. Na B hřišti se nám dařilo ještě lépe a po vyrovnaném začátku zápasu začalo skóre utěšeně narůstat, takže výsledek tak skončil naši jednoznačnou výhrou. Velké pozitivum bylo to, že ač jsme sestavu na B hřišti dávali dohromady i za pomocí nováčků z druhé třídy, tak samotní hráči se k tomu postavili skvěle a mohli si tak užít krásné vítězství. Všichni se dostali do zakončení a téměř všichni, si vsítili branku. Ve druhém zápase proti Písku se na hřišti A hrál velmi vyrovnaný zápas, a přes rozpačitý začátek a následnou gólovou přetahovanou, se nakonec radovalo naše první mužstvo z vítězství 14:13. Jednoznačnější průběh mělo utkání na hřišti B, kde se povedlo domácím, i za pomoci urostlého gólmana eliminovat většinu našich střelců, a tak si v tomto zápasu připsali vítězství domácí hráči. Pokud bych měl ohodnotit celkový přínos těchto zápasů, tak musím začít u A mužstva, které odehrálo krásná utkání, a všichni hráči si v zápasech připsali alespoň jednu trefu. Výjimečným výkonem bylo šest branek Michala Bažaty v utkání s Veselím a čtyři branky v podání Libušky Burdové proti Písku. Bruslařsky a herně se velmi dobře projevoval Šimon Ladman, Jakub Malec předvedl také několik pohledných akcí i obranných zákroků. Matouš Vondrášek svou bojovností a zarputilostí pomohl a Ondřej Šilhavý odehrál také velmi pěkná utkání. Své kvality také prokázali oba gólmani, kteří tak pomohli svému mužstvu k pěkným výkonům. Určitě musíme s brankáři více cepovat chytání hokejkou. Každé vyrovnané utkání hráče posouvá a nutí je podávat patřičný výkon. B mužstvo odehrálo bohužel dva jednoznačné zápasy, což není v této kategorii tolik přínosné. První výhra byla sladká (zvláště pro nováčky), ale druhé utkání bylo rozpačité a tak říkajíc navíc. Hráči se ještě nedokáží plně soustředit na hokej a vnímají další podměty. Přesto si B mužstvo zaslouží pochvalu za pěkné momenty.“    

Info: František Burda

Foto: Blanka Vondrášková