Třetí třída v tréninkovém procesu

 

Hráčský kolektiv ročníku 2013 se za přispění koronavirové situace ve 2. třídě příliš nezdržel a plynule, bez zápasů, se přesunul do 3. třídy. Loňskou sezónu jsme na ledě, za stále se měnících podmínek, ukončili 18.12. Po posledním tréninku jsme se setkali s dětmi (jednotlivě) před zimním stadionem u vánočního stromečku. Každý hráč obdržel drobný dárek a sdělili jsme si novoroční předsevzetí. Celé podzimní trénovaní na ledě byla pro děti a trenéry taková bojovka, kdy neustálé zpřísňování opatření nutilo trenéry a vedoucí mužstev k tvořivosti, jak vše splnit, a vymýšlet tak, aby bylo možné trénovat a neporušovat platná vládní nařízení. Rozdělení do šaten, trénovaní po uzavřených skupinách maximálně deseti. Vyloučení rodičů ze zimního stadionu a šaten, trénovaní v rouškách. Trénování pouze venku ve skupinách po šesti. Všem dětem to ale dalo možnost  osamostatnit se od rodičů a dokázat si, co vše umí a zvládnou, trenérům pak tvořivost při hledání řešení na jednotlivé překážky. A protože nám zimní počasí přálo, a letošní zima na rybnících byla dobrá, chodily děti v lednu a únoru bruslit na rybník.

V březnu jsme dětem místo on-line tréninku dopřáli zasloužené volno 🙂 s tím, že v dubnu začneme trénovat místo volna. Situace nám to umožnila. Od poloviny dubna jsme po rozvolnění na dvoučlenné skupiny začali za příznivého počasí trénovat. Omezující jsou stále vládní nařízení, ale přizpůsobovaní se jim je pro nás tvůrčí činností a trochu i zábavou, jak najít řešení. Trénujeme třikrát týdně a většinou chodí téměř všichni hráči. Tým rozdělujeme na třetiny, což je v našem případě super – po šesti. První skupina trénuje práci s míčem, rovnováhu, koordinaci a stabilitu a míčové hry po dvojicích. Tato část trénuje obvykle se mnou. Druhá skupina pod vedením Marka Hrubého trénuje obratnost, koordinaci, změny směru a trochu rychlosti. Třetí skupina pod vedením kondiční a fyzio trenérky Blanky Vondráškové trénuje obratnost, koordinaci, dovednostní soutěže a dále se věnují kompenzačním cvičením, protahování a uvolňování a zesílení celého těla. V průběhu května bychom ještě chtěli přidat pod vedením Marka Hrubého práci s hokejkou a když to situace dovolí, tak zapojit i plavání. 

Všichni pevně věříme, že se na vytouženou ledovou dostaneme hned, jak to vládní opatření dovolí. Vedení HC intenzivně jedná s vedením zimního stadionu i zástupci města Strakonice o možnosti mít k dispozici domácí led už v červnu a je na místě poděkovat všem osloveným za vstřícnost. Po téměř roce bez milovaného ledu počítáme každou minutu a doufáme, že tím alespoň částečně doženeme tolik chybějící tréninky na bruslích.

Text + foto – trenér František Burda