Trenérské hodnocení sezóny – Dorost

Trenérské duo Luboš Krupka – Jan Kašpar

Máte za sebou hokejovou sezónu 2022/2023. Jak byste tuto sezónu celkově zhodnotili?

L. K. Největším problémem v sezóně byl úzký kádr, se kterým jsme se potýkali od samého počátku. Naštěstí nás v sezóně doplnilo několik kluků z Písku, kteří výborně zapadli, tmelili partu, a navíc byli všichni hokejoví. První polovina sezóny byla pro hráče poučením, protože jsme se střetli s týmy, které byly výkonnostně hodně odskočené. Druhá polovina sezóny začala vítězně, ale po novém roce jsme se bohužel vrátili výkonnostně skoro na začátek a výsledky tomu odpovídaly.

J. K. Dvě výhry za celou sezónu mluví bohužel za vše…

Pokud bychom brali umístění jako nejdůležitější fakt, jak jste s celkovým umístěním spokojeni?

L. K. S umístěním spokojeni určitě nejsme. Můžeme skončit poslední, prohrávat, ale musí to být po nějakém výkonu! Bylo dost zápasů, kdy si hráči přišli jen zahrát, ale touha po výhře tam nebyla. Některé výkony byly takové, že by člověk těžko poznával, zda to je zápas, či trénink.

J. K. V této soutěži asi úplně nezáleží, jestli skončíme třetí, nebo čtvrtí, ale spokojeni být opravdu nemůžeme.

Pokud byste mohli vypíchnout jeden nejpozitivnější moment v sezóně, který by to byl a proč?

L. K. Jak jsem říkal v první odpovědi, tak pozitivní byl přístup hráčů z Písku, ale největší pozitivum byl určitě posun Matěje Němce, který nejprve vypomáhal v juniorce, ale poté se přesunul do áčka a doufáme, že bude v nastolené práci pokračovat.

J. K. Domácí zápas s Domažlicemi, výhra, hodně branek a hlavně byla vidět chuť do hokeje (úsměv)

Co pro Vás osobně bylo naopak největším zklamáním v sezóně?

L. K. Nezájem o hru, nechuť hrát a porvat se o výsledek a tzv. vystoupit z komfortní zóny. Musíme v tomto zapracovat hodně i na psychice hráčů, aby se dostali do drajvu a bojovali o každý puk!

J. K. Přístup některých hráčů k tréninkům a zápasům, chování, žádná sebereflexe

Přesto, že teprve před pár dny skončila sezóna minulá, letní příprava na sezónu další je již v dohlednu. Jak se na letní přípravu těšíte, jak to vypadá s kádrem a kdy samotnou přípravu začnete?

L. K. Letní přípravu začneme v květnu. Jak jsem již nastínil, chceme změnit myšlení v týmu, a právě tomu přizpůsobíme i letní přípravu. Síla, fyzička a rychlost, to bude hlavní motto letní přípravy. Co se týká kádru, tak v dorostu by mělo zůstat asi 8 hráčů stávajících, ostatní by se měli věkově posunout k juniorce. Ze starších žáků by se měli připojit asi dva hráči. Určitě budeme rádi, když se k nám připojí opět několik hráčů z Písku a doufám, že sezóna to bude úspěšnější než minulá. Na závěr bych rád poděkoval všem hráčům, kolegům v týmu a vlastně všem, kteří nám v sezóně pomáhali a podíleli se na chodu mužstva.

J. K. Letní přípravu začneme v létě. Co se týká kádru, tak to spíš řeší kolega trenér, ale za sebe mohu říct, že se těším moc.