Trenérské hodnocení sezóny – Junioři

Sezónu trenérů ohodnotil Martin Müller

Máte za sebou hokejovou sezónu 2022/2023. Jak byste tuto sezónu celkově zhodnotili?

M. M. Jsme především rádi, že jsme sezónu odehráli a dokončili. Největší problém byl s tím, poskládat tým. Určitě zde musí zaznít poděkování trenérům dorostu, kteří nám vycházeli v sezóně vstříc a pomohli nám s kádrem.

Pokud bychom brali umístění jako nejdůležitější fakt, jak jste s celkovým umístěním spokojeni?

M. M. Upřímně řečeno, my jsme o umístění ani moc nepřemýšleli. Vlastně jediné, co jsme řešili, bylo to, abychom měli na zápas dost hráčů. Když si vzpomenu, že se nás scházelo třeba 7 lidí na tréninku… Zbytek hráčů bylo na střídavý start. Museli jsme několik tréninků spojit i s dorostem, abychom si vůbec mohli něco vyzkoušet a na něčem zapracovat.

Pokud byste mohli vypíchnout jeden nejpozitivnější moment v sezóně, který by to byl a proč?

M. M. Pozitivní pro nás i pro hráče bylo, že si kluci zahráli spoustu těžkých zápasů v slepované sestavě, vždycky se kousli a odehráli to. Tahle situace nebyla jednoduchá na psychiku, kluci to zvládli a za to bych jim chtěl poděkovat. Už teď mohu hráčům slíbit, že příští sezónu nás bude dost, kvalitně se na sezónu připravíme, a potom z toho budeme mít všichni daleko větší radost. Pokud bych měl říct, ale jeden konkrétní moment, tak to bylo po sezóně, když nám gólman Marek Švehla oznámil, že bude pokračovat, protože bez něho bychom tu sezónu nedali. V další sezóně věříme, že nás Marek zase podrží, když bude potřeba.

Co pro Vás osobně bylo naopak největším zklamáním v sezóně?

M. M. Pokud nás něco v sezóně zklamalo, tak to určitě zůstane v kabině a není potřeba to vynášet ven. Co jsme potřebovali, tak jsme si v kabině vyříkali. Pro nás je hlavně pozitivní, že i přes úzký kádr jsme se určité věci naučili a tím si připravili půdu pro sezónu další.

Přesto, že teprve před pár dny skončila sezóna minulá, letní příprava na sezónu další je již v dohlednu. Jak se na letní přípravu těšíte, jak to vypadá s kádrem a kdy samotnou přípravu začnete?

M. M. Jestli se na přípravu těšíme? My se Standou (Stanislav Ryba – pozn. autora) určitě (smích). Na druhou stranu si nebudeme nic namlouvat, pro hráče to nebývá to nejoblíbenější období (úsměv). Letní příprava bývá vždy náročná, ale nesmírně důležitá. Věříme tomu, že když se kvalitně připravíme, tak se nám to v sezóně vrátí. Co se týká kádru, měli bychom mít asi 17 hráčů a 2 gólmany. S vedením jsme se domluvili, že bychom to takto chtěli postavit a hrát především se svými odchovanci. Ještě máme další čtyři hráče v Písku, kterým samozřejmě přejeme, ať se jim daří a podaří se probojovat do kádru Písku, ale pokud by se jim to náhodou nepovedlo, rádi je přivítáme doma ve Strakonicích, kde by nám jistě pomohli. Jinak máme kádr pro sezónu prakticky uzavřený a věříme, že do něho nebudeme muset v sezóně sahat.