Trenérské hodnocení sezóny 2. – 3. třída

1. Máte za sebou hokejovou sezónu 2022/2023. Jak byste tuto sezónu celkově zhodnotili?

Sezónu nelze hodnotit jinak než jako úspěšnou, protože věříme, že se nám děti podařilo obohatit o spoustu nových dovedností, a to nejen jako jednotlivcům, ale také především z pohledu týmu. Celkem jsme absolvovali přes 100 tréninkových jednotek na ledě a 1x týdně i trénink na suchu. K tomu každý týden speciální „skills“ tréninky, které si tuto sezónu odbyly svoji premiéru a určitě přispěly k rozvoji hráčů. Je zde prostor pro práci s detailem, na který při klasickém tréninku není tolik času. Dále jsme odehráli velmi slušnou porci zápasů a byla radost sledovat výkonnostní růst všech dětí. Určitě je potřeba poděkovat hráčům za přístup k tréninkům, vzornou docházku a neutuchající skvělou práci při náročném tréninku. Věříme, že pouze poctivým tréninkem lze dosáhnout kýžených cílů, a pořád platí: Těžko na cvičišti, lehko na bojišti 🏒

2. Pokud bychom brali umístění jako nejdůležitější fakt, jak jste s celkovým umístěním spokojeni?

V kategorii přípravek se výsledky sice oficiálně nepočítají, ale neznám klub, který by je nesledoval 😊. V tomto měřítku si tým 2. třídy vedl velice dobře, protože v soutěžních utkáních zaznamenal pouze jednu porážku, a to s „nestandardně“ poskládaným týmem z Třeboně. Tým převyšoval soupeře lepším bruslením a postupující fází sezóny bylo možno sledovat i zlepšenou práci s pukem nebo kombinační hru. Potěšením je to, že výsledky nejsou založeny na vyčnívajících výkonech jednotlivců, ale na týmové hře, kde se hráči vzájemně doplňují.

Tým 3. třídy, který je, z důvodu nižšího počtu hráčů ročníku 2014, z poloviny doplňován hráči 2. třídy, si vedl výsledkově vyrovnaně. S postupem sezóny se výsledky zlepšovaly, předváděná hra měla slušné parametry založené na bojovnosti a bruslení. Výborně fungovala spolupráce se 4. třídou, kam jsme v průběhu sezóny posunuli několik hráčů ročníku 2014, aby se mohli jejich dovednosti lépe rozvíjeli.

3. Pokud byste mohli vypíchnout jeden nejpozitivnější moment v sezóně, který by to byl a proč?

Těžko hledat jeden konkrétní moment, protože těch pozitivních bylo dostatek. Co se týká výsledků, tak určitě výsledky na zajímavě obsazených turnajích.

U 2. třídy to bylo vítězství na domácím vánočním turnaji. Také nutno zmínit skvělé 2. místo na turnaji v Říčanech, kde se tým, v nabité konkurenci pražských týmů, do poslední chvíle přetahoval se Slavií Praha o 1. místo. Závěrečné vítězství na mezinárodním turnaji v rakouském Linci bylo dokreslením úspěšné sezóny.

U 3. třídy to byl bezesporu také turnajový moment, a to na závěrečném turnaji v Příbrami, kde náš tým obsadil skvělé 2. místo, když nestačil pouze na kladenské Rytíře.

Tím nejpozitivnějším momentem sezóny je však progres, který tým dokázal během roku udělat, a to na všech frontách.

4. Co pro Vás osobně bylo naopak největším zklamáním v sezóně (pokud něco takového nastalo 😊 )?

O zklamání nelze hovořit, protože i pokud se nedaří, výsledek zápasu je v náš neprospěch nebo předvedený výkon není dobrý, tak je pořád potřeba v tom hledat pozitivum. Vidět to, co je nutno zlepšit nebo co dělat lépe. Pořád to musí být o radosti ze hry, ta je klíčem k osobním i týmovým úspěchům.

5. Přesto, že teprve před pár dny skončila sezóna minulá, letní příprava na sezónu další je již v dohlednu. Jak se na letní přípravu těšíte, jak to vypadá s kádrem a kdy samotnou přípravu začnete?

Prvotně neznáme nikoho, kdo by se na letní přípravu těšil 😊. Každý je radši na ledě, ale bohužel v našich možnostech celoroční příprava na ledě není. Přípravu na suchu začneme na začátku května, hráči si tedy moc volna neužijí. Budeme trénovat 3x týdně a po loňském úspěchu pravděpodobně zapojíme i speciální „nehokejové“ tréninky jako box, trampolíny nebo TRX.

Kádr s největší pravděpodobností zůstane stejný, opět bude pracovat 3. a 4. třída dohromady. Samozřejmě novým zájemcům o skvělý sport, kterým hokej bezesporu je, jsou dveře otevřeny!

Trenérský tým 2. a 3. třídy