„Taťka na mne byl vždy tvrdší, než na ostatní, což mi dříve vadilo, ale dnes jsem za to rád“ říká vítěz Extraligy dorostu Jan Kučera

(foto: Juniorský hokej)

Od vítězného finálového zápasu proti Spartě uběhlo několik dnů. Už jsi stačil tento úspěch vstřebat, a jaké se v tobě mísí pocity

J.K. Tak na tento úspěch budu vzpomínat celý život, a stále tomu nemůžu uvěřit,že jsme to opravdu dokázali. Euforie byla neskutečná a hodně jsme si to s klukama užívali. Jsme perfektní tým a drželi jsme při sobě, což bylo ve výsledku vidět. Oslavy proběhly výborně .

Pokud se ohlédneme do roku 2020, tak ses zúčastnil ODM, a pokud se nepletu, tak jako vyslanec HC Strakonice. Jak na tuto akci vzpomínáš?

J.K. Ano před dvěma roky jsem se účastnil ODM (Olympiáda dětí a mládeže – pozn. autora) jako vyslanec Motoru ČB, ale já tam jel reprezentovat i Strakonice (úsměv). Na tuto akci také vzpomínám rád, hlavně kvůli tomu, že jsem byl její součástí. Dalo mi to hodně .

Pokud se vrátíme ještě ke Strakonicím, tak jsi zde odehrál několik let. Jak na toto období vzpomínáš?

J.K. Na Strakonice vzpomínám jen v dobrém. Naučil jsem se tady hrát hokej a byly to skvělé roky. Parta byla vždycky taky super. S pár klukama jsem stále v kontaktu a občas se vídáme . Na trenéry jsem měl také celkem štěstí. Trénoval mě čtyři roky i můj taťka, který na mne byl vždycky tvrdší, než na ostatní. Vadilo mi to, ale teď jsem za to rád. Myslel to se mnou dobře a já mu za to tímto chci poděkovat.

Do Plzně ses dostal přes Motor ČB, kam jsi odešel ze Strakonic. Jak se tato změna odehrála?

J.K. Přesun z Motoru do Plzně byla změna ,ale příjemná. Byl jsem za ní rád .V Plzni jsem odehrál už druhou sezónu a jsem maximálně spokojený.

Střelecky se Ti dařilo jak v základní části, tak v play off. (ZČ – 37 zápasů, 47 bodů, PO – 14 zápasů, 9 bodů – pozn. autora) Může i toto pomoc v získání většího sebevědomí?

J.K. Ano, střelecky se mi celkem dařilo, ale dávání gólů  je vždycky příjemné. Člověka to nakopne, aby podával ještě lepší výkon .Třetinu gólů se mi povedlo dát v přesilové hře, ve které jsem také vyhrál bodování. Je fajn se v něčem najít (úsměv).

Před sebou máš období, kde Tě bude čekat přesun do dospělého hokeje. Máš nějaký hokejový vzor a co je pro tebe největším hnacím motorem?

J.K. Před sebou mám dvě až tři nejdůležitější sezóny, ve kterých se vše ukáže, jak to bude do budoucna. Můj hokejový vzor byl od malička Alex Ovechkin, ale líbí se mi i dost mladých  hráčů, například Matthews, Mackinnon. Mým hnacím motorem je znovu se dostat do reprezentace, dále probojovat se do plzeňské juniorky, která nyní bojuje ve finále . A v budoucnu si jednou třeba zahrát v Plzni za A tým. Samozřejmě bych si jednou chtěl ještě zahrát za Strakonice.