HC Strakonice

Stíhací jízda ve třetí třetině na body bohužel nestačila.

Sobotní podvečer byl ve Strakonicích zasvěcen 17. kolu KL mužů, kdy naši hráči přivítali na svém ledě dosud suverénního lídra z Pelhřimova.

Samotný začátek zápasu vypadal pro naše hráče velmi špatně. Již v první minutě se hostující Vylíčil dostal k puku a prostřelil Jakuba Myslivce – 0:1. O minutu později bylo ještě hůř… Hostující Moucha nastřelil puk do našeho obranného pásma, kde se jej za brankou ujal Votápek, který našel před brankou Bohumila Svobodu a ten překonal Jakuba Myslivce podruhé – 0:2. V osmé minutě se osmělili naši hráči a k zakončení se dostal David Škoda, ale brankář hostů zůstal nepřekonán. Na tuto šanci odpověděli hosté, a opět bohužel gólově. Bohumil Svoboda našel u tyče Hadravu, který neměl problém se zakončením – 0:3. Ve dvanácté minutě se do další šance dostal hostující Vysloužil, ale tentokrát se mu nepodařilo zakončit přesně. V těchto chvílích byli hosté kombinačně jednoznačně lepší a chvílemi si s našimi hráči dělali doslova co chtěli… V sedmnácté minutě se snažil zakončit Marek Hrubý, ale namísto puku skončil bohužel v brance sám. V té samé minutě se do první obrovské šance dostali naši hráči, konkrétně Pavel Samohejl, který ovšem nedokázal u tyče zakončit. Třetinu hrůzy z našeho pohledu dokonal ještě v poslední minutě opět B. Svoboda, který navýšil skóre na hrozivých 0:4.

Druhou třetinu začali lépe naši hráči, a hned ve druhé minutě se do zakončení dostal Jakub Švec, ale hostující brankář byl připraven. Naši hráči se snažili cpát do útoku, začali lépe bruslit, ale střely byly zatím spíše z rodu zdvořilostních a neměly šanci rozhodit hostujícího brankáře. Nakonec solidně zaplněná Vertiv aréna čekala na první domácí gól do sedmé minuty. To dostal přihrávku před prázdnou branku Tomáš Růžička, ovšem zakončení se mu nezdařilo, a tak musel zasáhnout Jakub Švec, který pohotově dorazil kotouč do odkryté branky – 1:4. V deváté minutě se dostal k zajímavé střele David Ruda, ovšem stav se nezměnil. V té samé minutě se dostal do zakončení také dvakrát agilní B. Svoboda, ale jeho střely tentokrát za brankovou čáru neprošly. Vzápětí zkoušel zlomit střeleckou smůlu Tomáš Růžička, ale gólman hostů byl připraven. V sedmnácté minutě hráli hosté přesilovku 5 proti 3, kterou dokázal využít hostující B. Svoboda a skóre bylo 1:5. Tímto výsledkem skončila druhá třetina.

Třetí třetina začala opět tlakem našich hráčů. Nejprve dokázal protrhnout střeleckou smůlu David Kovář a vsítil branku (viz. rozhovor) – 2:5. Naši hráči opět tlačili, ale tím pádem se začala otevírat okénka v obraně a hosté tak ujížděli několikrát do zajímavého brejku. V sedmé minutě se sám před naší brankou ocitl Vylíčil, ale blafákem neuspěl. O minutu později se do podobné šance dostal hostující Kopic, ale opět neuspěl. V polovině třetí třetiny vsítil po pěkné přihrávce z poza branky druhý gól v utkání Jakub Švec, který střelou překonal gólmana hostí – 3:5. V jedenácté minutě se do další pěkné šance dostal hostující Kopic, ale opět si na skvěle chytajícího gólmana Myslivce nepřišel. V patnácté minutě bylo na zimním stadiónu ještě veseleji, kdy pěknou přihrávku Jakuba Švece využil Ondra Dlouhý, který perfektní střelou nedal hostujícímu brankáři šanci – 4:5. A bylo zaděláno na drama… V sedmnácté minutě se do zajímavé šance dostal Adam Mikeš, ale nedokázal dostat puk za hostujícího brankáře. V té samé minutě měl na holi šestou branku hostů Vylíčil, ale Jakub Myslivec si na jeho střelu políčil :). V devatenácté minutě se opět sám před gólmana dostal Votápek, ale nedokázal šanci využít. V poslední minutě zkoušeli naši hráči hrát power play, čehož ovšem dokázal využít hostující Vylíčil, který trefil prázdnou branku a definitivně tak rozhodl o tom, že všechny body si nakonec odvezou hosté. Co říct závěrem? Minimálně od poloviny zápasu, mělo utkání druholigové parametry a to zásluhou obou klubů. Je jen škoda nezvládnuté první třetiny, kdy hosté dokázali výrazně odskočit ve skóre. V dalším kole pojedou naši hráči na žhavý led do Českého Krumlova, který patří do první čtyřky, a bude tak velmi důležité s blížícím se bojem o play off, zabojovat o každý bod.

Utkání pro náš web okomentoval David Kovář – střelec druhé branky v utkání.

Davide, start utkání byl kulantně řečeno hodně nepovedený. Co jste si říkali ve druhé minutě za stavu 0:2?

D.K. Je pravda, že utkání pro nás nezačalo vůbec dobře :-(, z čehož vyplynuly ty dva inkasované góly. Ačkoliv jsme věděli s čím chceme na hosty vlítnout, přesto asi převládl respekt… Co jsme si řekli? Hokej se hraje šedesát minut a ani dvě šťastné branky nás nemůžou rozhodit. Také bylo v tu chvíli ještě i hodně času na obrat ve skóre.

Aniž bych chtěl nějak rýpat, tak na začátku utkání to vypadalo, že spolu hrají mančafty z úplně jiných soutěží. Co bylo příčinou?

D.K. Jasný, v pohodě ?. My jsme věděli jaké má soupeř kvality a z toho možná pramenila i ta nervozita. A když se k tomu přidala dobrá produktivita hostů, vypadala pro nás první třetina jak z hororu ?. Ovšem po první třetině si vzal slovo nejprve slovo Růža a poté oba trenéři a do druhé třetiny jsme šli s tím, jako by to bylo 0:0. Říkali jsme si, že to zkusíme nakopnout a půjde to?, protože i s nepříznivým výsledkem se dá vždy něco udělat?.

Teď k těm pozitivnějším věcem :). Svým gólem jsi odstartoval stíhací jízdu ve třetí třetině. Jak jsi viděl tento gól?

D.K. Dá se to tak říct ?. Podařilo se mi konečně protrhnout tu střeleckou smůlu… Všiml jsem si, že soupeř střída, na půlce jsem sebral puk a potom jsem tzv. „kopnul do vrtule“:-), zavezl puk do jejich třetiny, kde jsem přihrál Ňuňasovi (David Ruda – pozn. redakce), který zatáhl puk hlouběji do třetiny, a poté přihrál křížnou přihrávku na Jířu (Jakub Jiřinec). Ovšem do té přihrávky sáhnul gólman a tím se ten puk dostal až ke mně a já už jen puk uklidil do branky.

V závěru utkání to z hlediště vypadalo, že hostům dochází síly. Bylo tomu tak i v reálu na ledě?

D.K. Já bych řekl, že jsme soupeře dokázali přehrávat již od druhé třetiny. Povedlo se nám i skórovat, bohužel poté jsme opět obdrželi gól v oslabení. Ovšem i v té chvíli jsme cítili, že bychom se zápasem mohli něco udělat. Hosty jsme začali přebruslovat, kombinace se také zlepšila a postupně nám vycházel i lépe přechod do útočné fáze.

Minimálně ve třetí třetině mělo utkání až druholigovou úroveň. Není nakonec lepší odehrát takovéto těžké utkání a třeba i prohrát, než někoho jasné přejet, aniž byste se příliš zapotili?

D.K. Tak člověk se zapotí proti každému soupeři, když hraje naplno. Je pravda, že třetí třetinu jsme odmakali na 200 % a je veliká škoda, že se nám to nepovedlo dotáhnout na remízu. Pro diváky to musel být nakonec překrásný zápas a byla vidět i ta podpora z hlediště?. Také musím vyzdvihnout Hajňáka (Jakub Myslivec – pozn. redakce), který ve třetí třetině vychytal snad 5 samostatných nájezdů hostů, které vyplynuly z naší přílišné snahy cpát se do útoku. Takže ano, myslím, že utkání mělo velkou kvalitu a bylo na úrovni druhé ligy.

K utkání si své řekl také trenér Luboš Krupka

Jak bys utkání ohodnotil jako celek?

L.K. Pokud bych to měl ohodnotit celkově, tak první třetinu bych nejraději vymazal… Z naší strany tam byl vidět přílišný respekt, a hosté dokázali svojí kvalitou i zkušeností naší ustrašenost využít ve střelení čtyř branek. Opravdu si myslím, že ta první třetina patřila k tomu nejhoršímu, co jsem u A teamu zatím zažil. Ve druhé třetině do toho kluci tzv. šlápli a na hostech bylo vidět, že jsou zaskočeni. Dokonce si hned po prvním našem gólu vzali time out… Makali jsme a potvrdilo se to, co jsem říkal minule, že hrát se dá s každým.

Musím se zeptat na první třetinu. Dlouho jsem neviděl ve Strakonicích někoho hrát tak skvěle kombinačně, jako hráli hosté v první třetině, souhlasíš?

L.K. Tak oni hráli kombinačně dobře, ale myslím, že to bylo hlavně tím, že naši hráči opravdu hráli spíše opatrně, dost se báli… Samozřejmě jak jsem již říkal, Pelhřimov je mužstvo zkušené, a tak si hráči dokázali dávat puky skoro naslepo a pro nezaujatého diváka musely vypadat kombinace dobře…

Poslední dotaz míří na Patrika Šebestu. Původně byl napsán v nominaci a nakonec se na ledě neobjevil…

L.K. Patrik byl na lyžařském výcviku ve Francii a původně to vypadalo tak, že by měl dorazit do Strakonic kolem 16hod. a počítal s tím, že by se okamžitě zapojil. Nakonec to vyšlo tak, že v 16 hod. teprve odjížděli z Francie… Ale od pondělí se zapojí normálně do tréninku.

HC Strakonice – HC Lední Medvědi Pelhřimov 4:6 (0:4, 1:1, 3:1)