Soběslav brala podruhé v sezóně všechny body za těsnou výhru

Devatenácté kolo krajské ligy přineslo souboj našeho týmu s druhým celkem tabulky – Spartakem Soběslav. Ještě než se vhodilo úvodní buly zápasu, proběhl slavnostní akt a to dodatečné přání k sedmdesátým narozeninám panu Trenérovi, Josefu Kubíčkovi, který vede již velmi dlouho školu bruslení a stál u řady hokejových kariér a není snad strakonického odchovance, který by si nevzpomněl na první krůčky právě pod p. Kubíčkem. Za redakci se přidáváme s dodatečnou gratulací!

Vzadu stojící František Burda st., Mgr. Roman Heimlich, Josef Kubíček (v dresu), Luboš Parkos, obklopeni nejmenšími hokejisty (Foto: Jan Škrle)

Samotné utkání mělo velký spád a bylo znát, že se utkala dvě mužstva, která chtějí hrát primárně hokej, bavit se kombinační hrou a útočit. Ovšem po celou první třetinu stáli proti útočným choutkám obou mužstev brankáři. V naší brance to byl Tomáš Vastl (po dlouhém zranění se jako dvojka na ledě ukázal Jakub Myslivec), na druhé straně Jiří Dvořák. Oba gólmani přes velkou snahu útočníků nepustili během úvodních dvaceti minut jedinou střelu, a tak zůstal po první třetině stav 0:0.

Druhá třetina začala ve stejném tempu jako skončila ta první, a tentokrát již došlo k první gólové radosti. Vše se zrodilo po spolupráci dvou nejlépe bodujících hráčů A týmu, a po asistenci Ondry Dlouhého se z první branky zápasu radoval Patrik Šebesta – 1:0. Soběslavští nemohli dlouho nalézt recept na skvěle chytajícího Tomáše Vastla, a tak si museli pomoc v přesilové hře, konkrétně Adam Přibyl, který ve 33. minutě vyrovnal skóre – 1:1. Aby toho nebylo pro naše barvy málo, o sedmdesát vteřin později překlopil vedení na hostující stranu Oliver Pánek, kterému asistoval Vladimír Máca – 1:2. Rychlá otočka vzala našim hráčům chvíli vítr z plachet, ale stále se hrál velmi vyrovnaný a dramatický zápas.

Do třetí třetiny tak vstoupili hosté s výhodou jedné vstřelené branky navíc. S tím se ovšem nechtěl smířit Adam Mikeš, který po spolupráci Matěje Šafáře a Jakuba Šuhaje vyrovnal na 2:2. Bohužel vyrovnané skóre nevydrželo dlouho a za 72 vteřin už vedli opět hosté, zásluhou Adama Přibyla – 2:3. Necelých pět minut před koncem vyrovnal opět Patrik Šebesta, který tentokrát využil práci Jakuba Jiřince – 3:3. Jestli předtím potřebovala Soběslav něco přes minutu na další odpověď, tak tentokrát se spokojila s 24 vteřinami… Vlastně ihned po rozehrávce se hostující Žákovský dostal do zakončení, prokázal zkušenosti a vrátil „sobům“ vedení – 3:4. Ačkoliv se naše mužstvo v závěru uchýlilo ke hře bez brankáře, nedokázali již vyrovnat, a naopak hosté měli několik příležitostí na skórování do prázdné branky, které ovšem nevyužili, a tak dopadlo i druhé vzájemné utkání o jedinou branku, ke smůle strakonického hokeje, opět pro Soběslav.

Příští víkend čeká naše hráče náročný program, jelikož v pátek 28. 1 hrají v 19:00 dohrávku na Hluboké, aby o dva dny později 30. 1. odehráli derby zápas na ledě ve Vimperku (od 17:00).

Rozhovor s trenérem Markem Podrabským

Druhé domácí utkání po sobě a porážka o jednu branku. Jak bys hodnotil utkání?

M.P. Utkání bylo velice kvalitní. Vypracovali jsme si spoustu šancí, které jsme nedokázali využít. Pak nás srazila naše přesilovka 5 na 3, kterou jsme nezvládli. Soupeř dokázal během minuty otočit skóre a začalo naše marné dobývání soběslavské branky. Když už jsme se dokázali střelecky prosadit, tak soupeř okamžitě odpověděl. To by se nám nemělo stávat…

Viděl bys největší problém v tom, že soupeř dokázal rychle odpovídat na naše branky?

M.P. Myslím, že jsme hlavně měli využití více šancí, do kterých jsme se dokázali dostat.

Utkání se hrálo ve velmi svižném tempu. Myslíš, že to bylo jedno z nejlepších utkání v letošní sezóně?

M.P. Ano. Utkání bylo velice kvalitní. Určitě bych ho zařadil mezi nejlepší v sezoně.Jen škoda, že jsme vyšli bodové naprázdno. Určitě si kluci nějaké body zasloužili.

V dalším týdnu vás čekají hned dva zápasy na venkovních hřištích. Jak se na souboje s Hlubokou a Vimperkem těšíš a co od těchto zápasů očekáváš?

M.P. Nečeká nás nic jednoduchého. Zápas na Hluboké je vždy těžký. Hluboká doma body neztrácí. V Kuki aréně je velice malé kluziště a zápas ovlivní i počasí a stav ledu. Co se týče derby uvidíme. Bude to hlavně boj. Oba soupeři hrají o play off. Náš cíl je zas čtvrté místo. Budou to pro všechny důležité body.

Hodnocení utkání pohledem autora dvou branek, Patrika Šebesty

„Z mého pohledu to utkání musím hodnotit negativně, protože nejsem spokojen se svým výkonem. Sice se mi povedlo vstřelit dva góly, ale hned bych je vyměnil za tři body do tabulky. Obě branky bych nazval spíše náhodné a víc mě mrzí neproměněné šance. Co očekávám od dvojutkání s Hlubokou a Vimperkem? Jednoduše, šest bodů. “

HC Strakonice – Spartak Soběslav 3:4 (0:0, 1:2, 2:2)

Branky: 24. Šebesta (Dlouhý), 47. Mikeš (Šuhaj, Šafář), 56. Šebesta – 33. Přibyl (O. Pánek, V. Pánek), 34. O. Pánek (Máca), 48. Přibyl (Škoda, O. Pánek), 57. Žákovský (Šimák, O. Pánek)

Vyloučení: 3 – 4

Využití: 0 – 0

V oslabení: 0 – 1

Diváků: 375

HC Strakonice: Vastl – Zralý, Vaněček, Tintěra, Hrubý, Cibuzar, Šafář – Jiřinec, Šebesta, Šuhaj, Růžička, Hollar, Dlouhý, Mikeš, Křenek, Švec

Spartak Soběslav – Dvořák – Šrubař, Kubeš, Matoušek, V. Pánek, Čížek, Tržil, – Šimák, Hák, Žákovský, Škoda, Přibyl, Máca, Pánek, Novák