Se základní částí se rozloučil A team kanonádou!

Poslední kolo základní části zavedlo naše hráče do Vimperka, který už sice neměl o co hrát, ale v posledním zápase bylo jasné, že bude chtít odměnit své věrné diváky zajímavým výkonem a „neprodá kůži lacino“.

Od začátku se hrál hokej v zajímavém tempu, ovšem první branka padla až v šesté minutě, kdy se po rychlé akci prosadil Hrůša, kterého našel před brankou Suchánek – 1:0. O odpověď se pokoušel o minutu později Adam Mikeš, ovšem domácí i za cenu faulu, zabránili v lepším zakončení. Vyrovnání přišlo v jedenácté minutě. To se puku ujal navrátilec do sestavy Václav Pašek, který prokázal své zkušenosti a připravil gólovou radost pro Filipa Andrleho – 1:1. Ihned po rozehrání se ovšem do útoku vrhli domácí a za patnáct sekund jim vedení vrátil Trummer – 2:1. Na začátku devatenácté minuty, těsně po ubránění oslabení ujel Tomáš Růžička a svůj  únik proměnil ve vyrovnávací branku – 2:2. Tímto výsledkem skončila i první třetina.

Úvod druhé třetiny vyšel lépe domácím. Nejprve se prosadil Sitter, na kterého o minutu později navázal Paule. Po dvou minutách druhé třetiny vedli tedy domácí o dvě branky. Ovšem přišla rychlá odpověď. Nejprve vybojoval puk v útočném pásmu Patrik Šebesta, předložil jej Davidu Rudovi, který vybídl ke skórování navrátilce z mistrovství světa v hokeji na rybníce, Ondru Dlouhého – 4:3. Krátce po této brance se nechali vyloučit dva domácí hráči po sobě a naši hráči dostali výhodu přesilové hry 5 na 3. Tuto přesilovou hru dokázali naši hráči za 22 sekund proměnit, když se u mantinelu ujal puku Tomáš Růžička, který našel mezi kruhy Václava Paška, a ten petelicí nedal domácímu gólmanovi šanci – 4:4. Ovšem přesilová hra pokračovala (samozřejmě již pouze s výhodou o jednoho hráče), čehož dokázal využít opět Ondra Dlouhý, který se prosadil po asistenci Patrika Řehoře a Davida Rudy a díky této brance, se naši hráči dostali v zápase poprvé do vedení, které už do konce zápasu nepustili. V deváté minutě hráli domácí přesilovou hru, ovšem Patrik Šebesta dokázal vypíchnout domácím puk a ze své obranné třetiny ujížděl sám na gólmana, kterému v zakončení nedal šanci a navýšil tak naše vedení o dvě branky – 4:6. V jedenácté minutě se pokusil o kontaktní branku Suchánek, který si najel mezi kruhy, kam dostal pěknou přihrávku, ovšem v klidu chytajícího Jakuba Myslivce nepřekonal. Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat a opět v tom měla prsty dvojice Růžička – Pašek. Prvně jmenovaný dojel kotouč a od mantinelu našel před brankou Václav Paška, který blafákem zakončil a vsítil tak svou druhou branku v zápase a sedmou našeho mužstva celkově – 4:7. Tato branka domácí psychicky nahlodala a do konce druhé třetiny se již nezmohli na žádný odpor, a jelikož ani naši hráči neproměnili již žádnou šanci, šlo se podruhé do kabin za stavu 4:7.

Třetí třetina už se nehrála v tak vysokém tempu jako třetina druhá, ale branky přesto padaly. Nejprve se dokázal prosadit domácí Švarc, který využil přesilovou hru. Třígólový náskok našim hráčům vrátil o dvě minuty později David Ruda, kterého vybídl ke skórování Patrik Šebesta – 5:8. Poslední tři branky padly v rozmezí 29 sekund. Nejprve se prosadil v přesilové hře domácí Suchánek. Krátce po rozehrání se puku ujal David Škoda a připsal si tak svou první trefu v zápase. Skóre uzavřel po pěkné kombinaci Tomáš Růžička, který využil práce Jakuba Jiřince s Václavem Paškem a po desáté rozvlnil síťku za domácím gólmanem. Do konce utkání již žádná branka nepadla, čili časomíra zápasu se zastavila na skóre 6:10 z pohledu domácích.

Co říct závěrem? V utkání se naštěstí nikdo nezranil, do zápasu skvěle vstoupil Václav Pašek a naši hráči si zvedli před play off potřebné střelecké sebevědomí. K samotnému play off: ačkoliv jsme zatím uváděni na sedmé pozici tabulky, po celkovém dohrání KL bychom měli skončit na šestém místě z toho důvodu, že máme proti Veselí lepší vzájemné zápasy. To pro play off tedy znamená, že naším čtvrtfinálovým soupeřem bude Slavoj Český Krumlov. První utkání se bude hrát již v pátek a o přesném času budete informováni jak na sociálních sítích, tak i zde na webových stránkách.

Utkání pro náš web okomentoval trenér Luboš Krupka.

Jak bys hodnotil poslední utkání v základní části proti Vimperku?

L.K. Na rovinu říkám, že si myslím, že Vimperk už nepodal takový výkon, jaký jsme od něj čekali. Přece jen jsme čekali, že i když už jim o nic nešlo, tak že se více „zakousnou“ a budou bojovat ještě více. Na druhou stranu jsme rádi, že to nesklouzlo do nějakých potyček, či zákeřných faulů. Pro naše hráče je také výhoda, že si zvedli střelecké sebevědomí, což by mohlo být před play off, docela důležité.

Dnes odehrál první zápas Václav Pašek, jak jsi s jeho výkonem spokojen?

L.K. Samozřejmě je vidět, že je to kvalitní hráč, a budeme jen rádi, když mu chuť do hokeje vydrží, protože pokud ano, tak je to výborný hráč.

Jak to vypadá s absencemi před play off?

L.K. No v dnešním zápase se ještě šetřil David Kovář, ale v pátek by měl být k dispozici. Měl by být k dispozici také Lukáš Bednařík, tak uvidíme, jak to bude vypadat. Přeci jen už je to play off a tam musíme nastoupit v té nejsilnější možné sestavě!

Jak se těšíš na měření sil se Slavojem Český Krumlov?

L.K. No jak se těším (smích). Určitě je to kvalitní tým, který má poskládané mužstvo ze zkušených hráčů, ale pokud chceme myslet na postup, tak se nesmíme bát a už v pátek venku zkusíme zabojovat o první zápas v sérii. Play off je jiná soutěž, a jak dopadla tabulka, teď již defacto nehraje žádnou roli. My musíme zapnout na maximum, a potom už je jedno, jakého soupeře máme…

Nejen své dvě trefy pro náš web okomentoval Ondra Dlouhý.

Vysoké vítězství nad Vimperkem, jak bys zápas ohodnotil?

????????????????????????????????????

O.D. Tak do zápasu jsme nevstoupili ideálně, ze začátku jsme dvakrát museli dotahovat náskok soupeře. V šatně jsme si něco řekli, ale bohužel hned ve druhé třetině jsme dostali dvě branky, naštěstí nás to nepoložilo, začali jsme hrát to co jsme chtěli a troufl bych si říct, že po zbytek zápasu jsme byli lepší a dotáhli zápas do vítězného konce.

Ty sám ses podílel na vysokém vítězství dvěma brankami, mohl bys popsat, jak jsi je viděl ze svého pohledu?

O.D. Konečně mi tam něco spadlo… ? Musím říct, že jsme si skvěle sedli v útoku s Ňuňasem (David Ruda – pozn. redakce) a Šebíkem (Patrik Šebesta – pozn. redakce). Při prvním gólu tam skvěle napadal Šebík, získal puk pro Ňuňase a tem mi ho předložil před bránu, kde už jsem to nějak zakončil. A druhý gól padl při přesilovce, která se nám celkem povedla sehrát. Řízek (Patrik Řehoř – pozn. redakce) mi přihrál přesně mezi kruhy, tak jsem na nic nečekal a vystřelil brankáři nad beton a padlo to tam.

Byla právě druhá třetina (kdy se vám povedl velký obrat) tím rozhodujícím momentem zápasu?

O.D. Myslím si, že ano. Hlavně bylo důležité, že jsme dokázali reagovat na každý inkasovaný gól.

Ty máš teď čerstvou zkušenost z mistrovství světa v hokeji na rybníku v Kanadě. Mohl bys nám tuto akci popsat?

O.D. Tak MS v Kanadě byl určitě zážitek na celý život. Když jsme jeli na kvalifikaci do Bratislavy, tak jsme ani moc nepočítali s tím, že bychom mohli udělat tento úspěch a být šestí na světě. Samozřejmě jedním z největších zážitků toho týdne co jsme tam byli, tak je jednoznačně zápas NHL, který jsme stihli hned při příletu do Montrealu. Další den jsme vyrazili do městečka Plaster Rock (asi 1100 obyvatel), které bylo od Montrealu asi 640 km, kde se MS konalo a co se týče atmosféry, tak to bylo parádní. Celé městečko touto akci žije, když člověk něco potřebuje není problém absolutně cokoli sehnat nebo udělat a přesně taková byla i organizace. Skvěle připravený led na jezeře, dobré podmínky pro hráče, zkrátka vše naplánované na jedničku. Každý věděl přesně kde a v kolik hodin hraje, zápasy neměly žádné zpoždění. Trošku nás mrzela prohra ve čtvrtfinále, kdy jsme v půlce vedli, ale soupeř už měl zkušenost z minulých ročníku a to zužitkoval. Jediným takovým vroubkem na tomto výletě byla zpáteční cesta, kde nejdříve mělo letadlo hodinu zpoždění v Montrealu, takže jsme doufali, že stihneme letadlo v Amsterdamu. Naštěstí to vyšlo, ale po příletu do Prahy a čekání na hokejové tašky, jsme zjistili, že zůstaly v Amsterdamu. Takže jsme šli na reklamaci a tašky dorazily druhý den až k nám domů. Určitě jestli budeme mít možnost zúčastnit se i příští rok, tak bychom toho rádi využili.

HC Vimperk – HC Strakonice 6:10 (2:2, 2:5, 2:3)