Samuel Drančák na tréninku A týmu

Výborné období prožívá v hokejové kariéře odchovanec strakonického hokeje Samuel Drančák.

Samuel se v minulé sezóně představil v barvách HC Motor České Budějovice, kde odehrál ve třech různých soutěžích 58 zápasů. 19 zápasů odehrál v Lize juniorů, 37 zápasů v Extralize dorostu a 2 zápasy v Tipsport extralize!

Pozadu nezůstala ani reprezentace (U17), kde odehrál 22 zápasů, ve kterých si připsal 11 bodů.

Největší reprezentační úspěch ovšem přišel na posledním turnaji Hlinka Gretzky cup, kde s reprezentací odehrál parádní turnaj, ve kterém nakonec čeští mladíci podlehli až ve finále Kanadě.

Do Kanady také povedou následující kroky Samuela Drančáka, který se vydává na zámořskou misi a to konkrétně do týmu Red Deer Rebels, který hraje zámořskou WHL.

Před samotnou cestou do zámoří si Samuel zatrénoval s naším A týmem na domovském zimním stadionu. Při této příležitosti jsme Samuela oslovili, kvůli krátkému rozhovoru.

Vzpomeneš si, po kolika letech sis dnes zatrénoval ve strakonickém dresu?

S.D. Myslím, že asi po třech letech a musím říct, že se mi vybavily krásné vzpomínky.

Máš za sebou čerstvý úspěch a cestu do zámoří. Už jsi stačil úspěch vstřebat, a jak se těšíš na zámořskou misi?

S.D. Turnaj jsme si s klukama náramně užili o to víc, že se povedlo udělat nějaký úspěch. Určitě si vybavím i to, že diváci vytvářeli nezapomenutelnou atmosféru, jen nás mrzí to, že se to nepovedlo dotáhnout až do konce, ale s odstupem času si toho budeme vážit víc a víc. Na další sezónu se těším. Bude to zase něco nového, takže pro mě určitě super zkušenost jak z hokejového hlediska, tak i do života. Určitě jsem na novou sezónu zvědavý.