Samson si na pouť otevřel střelnici.

Pouťová sobota přinesla po roce souboj se Samsonem. Hosté přijeli nabuzení po loňské vysoké porážce, a že nic neponechají náhodě, se dalo tušit už podle soupisky, na které se skvěla jména plná zkušeností a hokejové kvality.

Utkání přesto odstartovali naši hráči nebojácně a hned v první minutě se ujali vedení. Do úniku se hnal oslavenec Ondra Dlouhý, na jehož pokus ještě brankář hostů stačil reagovat, ale poté přišla kombinace Patrika Šebesty, který našel mezi kruhy Marka Hrubého a ten dal našim barvám vedení – 1:0. V páté minutě měl při přesilové hře šanci na hokejce Josef Cibuzar, ale skóre se nezměnilo. Hosté poprvé trestali v sedmé minutě, kdy dostal pěknou přihrávku Ondřej Ťoupal a v samostatném úniku nezaváhal – 1:1. V desáté minutě otočil skóre Vojtěch Mrkvička, kterého našel před brankou Ondřej Ťoupal – 1:2. Za tohoto stavu, se odcházelo poprvé do kabin a nic zatím nenasvědčovalo velkému debaklu. Hned na začátku druhé třetiny dostali hosté výhodu přesilové hry a po střele Reného Vydareného se nejlépe před brankou zorientoval David Kuchejda a přesnou dorážkou zvýšil skóre – 1:3. Za necelou půlminutu bylo ještě hůř, když si ve vlastním pásmu u modré čáry vybojoval puk Roman Šulčík a z brejku nedal gólmanovi šanci – 1:4. V polovině zápasu se dostal do šance Patrik Šebesta, který vybídl ke skórování Ondru Dlouhého, ale tomu smolně projel puk. Ve 36. minutě zvýšil Martin Hanzal, který dostal přihrávku před branku a zkušeně zavěsil za bezmocného gólmana –  1:5. Přesně minutu před koncem druhé třetiny přidal šestý úder František Mrázek, kterého vyzval v úniku dva proti jednomu Roman Šulčík – 1:6. Jak skončila druhá třetina, tak také začala třetí a největší hvězda týmu Samsonu Martin Hanzal přidal hned na začátku sedmou branku – 1:7. Osmou branku přidal z dorážky opět Martin Hanzal a začal se naplňovat loňský scénář, tentokrát ovšem v opačném gardu – 1:8. Ve 49. minutě přidal devátou branku Feferle a v tuto chvíli visel pomyslný přízrak „desítky“ těsně nad ledem. Ke zhmotnění došlo o čtyři minuty později, kdy skóroval David Kuchejda – 1:10. Kosmetickou úpravu skóre udělal v 58. minutě Václav Menšík, který propálil hostujícího gólmana Svobodu – 2:10. Oplátka se tedy hostům podařila, ačkoliv z matematického hlediska jim stále jedna branka k úplné odvetě za loňský rok chyběla :).

Končit se má pozitivně, proto tedy v sobotu 2. 10. všichni do Vertiv arény, kde naši hráči přivítají Hlubokou nad Vltavou.

Ohlas trenérského štábu obstaral Martin Müller

„Na rovinu musím říct, že to byla hokejová lekce se vším všudy. Samson přijel s úplně jiným mužstvem než v loňském roce a ta kvalita byla prostě znát. Někteří jejich hráči nemuseli ani moc po hřišti létat, ale svou kvalitou na nás prostě stačili. Co se týká našich hráčů, tak ti hráli bez respektu jen do našeho gólu, potom už se na nás projevila nervozita, puky jsme spíše odpalovali a rozpadla se nám vlastně jakákoliv koncepce a hra. Na druhou stranu bych z toho nedělal nějakou aféru a řekl jsem to i hráčům, protože tohle v tuto chvíli opravdu nebyl soupeř na naší úrovni. Pokud bude hrát Samson celou sezónu v takovém složení, tak to budou mít těžké opravdu všechny mančafty. Nám nezbývá, než se po této porážce sebrat a začít se soustředit na další domácí zápas, který nás čeká již v sobotu proti Hluboké.“

Rozhovor pro náš web poskytl střelec druhé branky – Václav Menšík

Co bylo podle tebe rozhodujícím momentem utkání?

V.M. Myslím, že rozhodující moment byl vstup do druhé třetiny, který jsme vůbec nezvládli a soupeř nám odskočil na tři branky a tak zkušený tým už nás nepustil zpět do hry.

Nastoupil jsi proti mužstvu, které bylo napěchované hráči, kteří si prošli NHL, či Extraligou. Nepociťoval jsi trému?

V.M. Trému jsem nepociťoval a bylo samozřejmě pěkné si zahrát proti hráčům, které jsem sledoval v televizi a jezdil je podporovat do Českých Budějovic. Bohužel výsledek pro nás dopadl hodně nepříznivě, což nikdo z nás nechtěl. Sice jsme se snažili s tím něco udělat, ale ti hráči nám ukázali, proč měli kariéry, jaké měli.

V letošní sezóně jsi vstřelil branku v obou zápasech. Co podle tebe stojí za tím, že se ti střelecky daří?

V.M. Za to že jsem vstřelil branky, jsem rád. Myslím, že mi k tomu pomáhají kluci, s kterými jsem byl na ledě. Ve Veselí jsme podle mého měli dobrý zápas s Adamem Mikešů a Kubou Švecem a nějaký gól jsme jako, lajna dali. Včera proti Samsonu to byl spíše gól na kosmetickou úpravu skóre. Padl po špatné nahrávce soupeře a já jsem si vzal puk na naší modré čáře a pak jen vystřelil přes obránce. Jsem rád, že to tam padlo, jinak by mi kluci asi něco řekli, jelikož jsme jeli do přečíslení (smích). Na závěr bych chtěl ještě poděkovat fanouškům, že nám fandili celý zápas, i když byl výsledek, jaký byl… Doufám, že v dalším zápase napravíme zaváhání a uspějeme na domácím hřišti proti Hluboké.

HC Strakonice – HC Samson Č. Budějovice 2:10 (1:2, 0:4, 1:4)
Góly a nahrávky: 
1. Hrubý (Šebesta, Dlouhý), 58. Menšík – 7. Ťoupal (Sumerauer), 10. Mrkvička (Ťoupal), 21. Kuchejda (Vydarený), 22. Šulčík, 36. Hanzal (Kuchejda), 39. Mrázek (Šulčík), 41. Hanzal (Mrkvička, Kuchejda), 43. Hanzal (Kuchejda, Sičák), 49. Feferle (Sumerauer), 52. Kuchejda (Hanzal, Sičák).
Rozhodčí: 
T. Novotný – Diviš, Mašek.
Vyloučení: 6:4.
Využití: 0:0.
V oslabení: 0:1.
Diváků: 342.
Strakonice: Myslivec – Cibuzar, Kovář, Vaněček, Hrubý, Franta, Topinka, od 41. navíc Horejš – Jiřinec, Šuhaj, Křenek, A. Řehoř, Dlouhý, Šebesta, Hradský, Mikeš, Menšík, Babor
Samson: Svoboda – Vydarený, Zich, Sičák, Ferebauer, Macháček – Kuchejda, Hanzal, Mrkvička, Mrázek, Kadlec, Šulčík, Ťoupal, Sumerauer, Feferle.