HC Strakonice

Pohár ředitele pivovaru vyhráli hokejisté Milevska

V pátek večer odstartoval pohár prvním zápasem, mezi našimi hokejisty a hosty z Radomyšle. Ačkoliv to byl pro oba celky první přípravný zápas, tak se hrál zajímavý hokej, ve kterém hráli prim hlavně brankaři obou týmů. Ať už to byl na domácí straně Jakub Myslivec, či v hostující brance David Žilinčík. Na první branku turnaje tak čekali diváci až do jedenácté minuty, kdy se poprvé na turnaji prosadila dvojice Jakub Jiřinec, Patrik Šebesta. Hosté se nevzdávali a v poslední minutě první třetiny srovnal Radek Volf. Konečné skóre překlopil na naší stranu ve 21. minutě Ondra Dlouhý, kterého ke skórování vybídl Filip Vaněček. První den turnaje, tak přinesl radost domácímu týmu a zraky všech se začaly upínat ke dni druhému. Ten odstartovali opět naši hráči, kterým stál v cestě celek Milevska 1934. Ten  se představil v nových dresech, které mají moc hezkou barevnou kombinaci. Tradiční souboj začali lépe naši hráči, kdy se v 6. minutě prosadil Jakub Jiřinec, kterému připravil výbornou nahrávku David Kovář. Druhou branku připravil ve vlastním oslabení Jakub Kopenec, jenž ve vlastním oslabení našel průnikovou přihrávkou Adama Mikeše, který v zakončení nezaváhal – 2:0. Jak se našim hráčům dařila první polovina zápasu na výbornou a hosty téměř k ničemu nepustili, tak druhá polovina zápasu se překlopila opačně. Hosté určovali tempo hry a po snižující brance ve 26. minutě, dokázali vyrovnat tři vteřiny před koncem a sebrali tak našim hráčům vítězství „za pět minut dvanáct“. V dalších zápasech které následovaly porazil nejprve HC Smíchov soupeře z Radomyšle 2:1, ale poté prohrál bitvu s Milevskem 2:3. V předposledním zápase „základní části“ se představil celek Milevska a Radomyšle a prvně jmenovaný dokázal vyhrát 3:1. Před posledním zápasem tak bylo jasné, že zápas mezi našimi hráči a týmem z Prahy, bude tzv. o finále. Tým Smíchova měl lepší vstup do utkání, ale žádnou příležitost nedokázal proměnit, a tak se postupně začali prosazovat naši hráči. Skóre zápasu otevřel v 5. minutě Jakub Kopenec, který si v tomto zápase otevřel střelnici a srazil hosty z Prahy hattrickem. Když se k němu přidal ještě Ondra Dlouhý, Adam Mikeš a Patrik Šebesta, bylo jasné, že utkání skončilo nejvyšším vítězstvím v celém turnaji – 6:0. Základní část tak ovládli naši hráči o skóre před týmem Milevska, což znamenalo, že se tyto celky utkají ve finále. O třetí místo se utkal celek Radomyšle a Smíchova, přičemž dokázali hráči Radomyšle oplatit soupeři porážku ze základní části a vysokým vítězstvím 6:2,  tak mohli slavit třetí místo. Ve vyrovnaném finále se nakonec radovali z těsného vítězství hosté, když jedinou naší branku vsítil Daniel Babor.

Hodnocení turnaje – trenér Martin Všetečka

Máš za sebou po stránce pořadatelské náročný turnaj. Převažuje spokojenost nebo únava?

M.V. Určitě převažuje spokojenost. Nejen kvůli tomu, že se celý turnaj odehrál bez zranění, ale také proto, že mám pozitivní ohlasy od samotných aktérů, včetně ředitele pivovaru Ing. Dušana Krankuse, který předával poháry a věcné ceny, aktérům turnaje.

Náš tým padl až ve finále po boji s Milevskem. Co podle tebe rozhodlo o finále?

M.V. Milevsko přijelo s velkým počtem hráčů a podařilo se jim lépe rozložit síly. Nás naopak ve finále zradila koncovka.

Utkání se hrála v pěkném tempu a diváci si přišli na své. Splnil tedy podle tebe turnaj očekávání?

M.V. Splnil a nesplnil… Co se týká hráčů, tak myslím, že turnaj hráčům prospěl v tom, že si sáhli na fyzické dno a po delší době si vyzkoušeli větší zápasové vytížení. Co mě osobně trochu zklamalo, byl menší počet diváků, který se na turnaji objevil. Samozřejmě se to dá přisuzovat omezeným podmínkám pro vstup na zimní stadión, ale myslel jsem, že zvítězí větší hlad po hokeji a diváků si cestu na stadion najde víc. Abychom ale nekončili negativně, tak bych ještě jednou rád poděkoval všem aktérům i řediteli pivovaru za záštitu celého turnaje a byl bych rád, aby se tímto zavedla nová tradice.

Turnaj hodnotil také střelec hattricku – Jakub Kopenec

Máte za sebou dvoudenní turnaj, ve kterém jste obsadili celkově 2 místo. Jak bys tento výsledek po náročné letní přípravě hodnotil?

J.K. Turnaj byl krásným zpestřením předsezónní přípravy, osobně jsem si ho velmi užil. Rozhodně nás všechny v kabině mrzí, že se nám nepovedlo, celý turnaj vyhrát. Ambice jsme na to měli a myslím, že jsme neodehráli špatné zápasy, ale bohužel to nevyšlo.

Tobě osobně se povedl skvělý výsledek ve třetím zápase, kdy jsi nastřílel hattrick. Mohl bys nám popsat jak jsi viděl samotné branky?

J.K. První gól vzešel z dobré práce v útočném pásmu, kdy tam bylo předtím mnoho příležitostí, ale poté jsem sjel k brance a Ňuňas (David Ruda – pozn. autora) mi to krásně naservíroval do prázdné brány. Druhý gól byla upřímně střílená přihrávka na teč pro Adama (Adam Mikeš – pozn. autora), ale díky dobrému clonění od Venci, si gólman nevšiml, že to letí na bránu a díky tomu to tam padlo, i když se k tomu Adam nedostal. A třetí gól, začal dobře vyhranou buly od Adama, kdy jsem si to poté stáhl na střed a povedlo se mi gólmana Smíchova prostřelit.

Jak se díváš na nový model krajské ligy bez soupeřů z Vysočiny a jak se těšíš na nový ročník?

J.K. Osobně se nemyslím, že se soutěž nějak mění, pořád v ní je mnoho kvalitních soupeřů, kteří se rok od roku zlepšují. A na celou sezónu se po neodehraném minulém ročníku těším a doufám, že budeme předvádět kvalitní hokej a dotáhneme to, co nejdál.

Zápasy HC Strakonice v základní části

HC Strakonice – Sokol Radomyšl 2:1

Branky: 11. Šebesta (Jiřinec), 22. Dlouhý (Vaněček)

HC Strakonice: Myslivec – Kovář, Hrubý, Vaněček, Koryťák, Franta, Řehoř A., Šebesta, Šuhaj, Jiřinec, Dlouhý, Křenek, Švec, Mikeš, Menšík, Hanzelín, Ruda

HC Strakonice – HC Milevsko 1934 2:2

Branky: 6. Jiřinec (Kovář), 15. Mikeš (Kopenec)

HC Strakonice: Vastl – Kovář, Hrubý, Kopenec, Franta, A. Řehoř, Šebesta, Šuhaj, Jiřinec, Dlouhý, Křenek, Švec, Mikeš, Menšík, Hanzelín, Ruda, Babor, Škoda, Dvořák

HC Strakonice – HC Smíchov 1913 6:0

Branky: 5. Kopenec (Ruda, Dlouhý), 16. Dlouhý (Ruda), 24. Mikeš (Menšík), 25. Kopenec (Křenek, Menšík), 26. Šebesta (Jiřinec, Babor), 30. Kopenec (Mikeš, Křenek)