„Pekelnej turnaj“ – ročníky 2012/2013

Velký report z „Pekelného turnaje“ nám zaslal trenér František Burda.
Myšlenka turnaje se zrodila v hlavách Blanky Vondráškové a Františka Burdy již na konci loňské sezóny. Když se letos přidal Martin Všetečka, bylo jen otázkou času najít vhodný termín a myšlenku, která podpoří netradiční pojetí turnaje. Tím se stal právě mikulášský termín. A protože jsme hokejisti tak samozřejmě ne mikulášský ale, hned pěkně “ pekelnej turnaj“. Do uspořádání turnaje se zapojila většina rodičů druhé třídy, kterou trénuji a za to, bych jím chtěl hodně poděkovat, říká trenér František Burda. Stejně jako za to, že se podařilo celému týmu zajistit velké množství cen a dárku. Mohl si tak každý hráč odnést tašku plnou věcí společně s krásnou medailí. Ti co „skončili na bedně“ dostali klasické zlaté, stříbrné a bronzové medaile. Hráči na ostatních místech nedostali bramborové, ale hezké účastnické, takže všechny děti si užily předávaní a radost ze zavěšení medaile na krk. Každý tým ještě dostal společného maskota a pohár za umístění. A proč tak velký turnaj na celý den? Chtěli jsme pět týmů, protože pak zbývá mezi zápasy dostatečný odpočinek a děti mohou být spolu i mimo led a více se sžijí v kolektivu. A to si ty naše strakonické hodně užili. Nejen v prostorách chodeb zimního stadionu, ale i na společném obědě. U týmu, který trénuji, mám velký problém se skladbou hráčů. Je tam velké množství mladších a hodně šikovných hráčů, a tak všude kde jsme dosud hráli, většinou narážíme na starší kluky a zápasů také není mnoho. Většinu jsme vysoko prohrávali. Proto rozdělený turnaj pro ročníky 2012, kteří hráli v mužstvech 3 hráči a brankář a pro 2013 kteří hrají se čtyřmi hráči plus brankář.
Kluci odehráli každý čtyři utkání a hodně si je užili. Každý zápas se skládal ze dvou 15 minutových třetin a nájezdů. Pro novou motivaci a impuls do hry se každý poločas počítá zvlášť, což vede k tomu, že dědi hrají vyrovnanější zápasy s možností vyhrát i po nepovedeném startu do utkání. Výsledky A týmu 2012 byly bohužel odrazem našeho dohánění konkurence, ale i tam je viděl hodně velký posun oproti poslední době, což bylo podpořeno individuálními zlepšeními. Vyzdvihnout bych chtěl Vojtu Novotného, který v letošní sezoně nastoupil do školy bruslení a již po pár měsících se stabilně zabydlel v našem týmu a stává se z něho leader. Velmi těžká práce pak v každém utkání čeká i našeho brankáře. Většina hráčů příkladně maká a je na nich vidět posun správným směrem. Sestava A týmu 2012 brankář Štěpán Fiala, Vojtěch Novotný, Dominik Barvíř, Daniel Kocian, Tomáš Matějka, Filip Mrázek, Viktor Kopkaš. trenérem byl hráč mužů Jakub Jiřinec.
U B týmu 2013 byl každý zápas hodně vyrovnaný, bojovný a plný emocí. Hráli jsme na 3 čtveřice podpořených výborným brankářem Tomášem Stehlíkem. Pro všechny bylo úžasné uhrát remízu 1:1 s favoritem z HC Vimperk a další těsná utkání s ostatními týmy. Trochu mi bylo kluků líto, když několikráte prohráli o branku a zasloužili si užít více získaných bodů. Všichni příkladně a srdnatě bojovali. Kdybych měl někoho pochválit, tak jako v šatně, kde každý dost pochvalu za to co se mu povedlo a byli to tentokrát opravdu všichni. Věřím, že tento tým zůstane dlouho takto soudržný, pospolu a bude se dále zlepšovat. Všichni hráli velmi dobře, ale několik individuálních výkonů musím uvést.. Za poslední turnajové zápasy musím pochválit Michala Bažatu. Dvojici Marek Brabec a Kuba Mirvald, za úžasnou spolupráci a červenou čtveřici Marek Šiška, Ondra Šilhavý, Jakub Malec a Libuška Burdová za bojovnost a komplexní celoplošný výkon. Největší pochvalu pak dostal brankář, s kterým jsme před pár tréninky začali pracovat, a jeho výkon byl přímo úžasný. Velmi pěkná byla série 11 nájezdů s týmem HC Tábor, kterou jsme nakonec vyhráli. Sestava: brankář Tomáš Stehlík, Marek Brabec, Jakub Mirvald, Šimon Landman, Sebastian Chalupný, Libuše Burdová, Marek Šiška, Jakub Malec, Ondřej Šilhavý, Antonín, Vopalecký, David Šindelář, Michal Bažata a Matouš Vondrášek. trenér František Burda Pěkným zpestřením pak byla účast HC Rytíři Kladno, které domluvil Martin Všetečka, a tak si děti zahráli proti „Jágr týmu“. Z turnaje, který se znamenitě povedl, odjížděli spokojeni všechny děti i trenéři a rodiče soupeřů.
Fotografie – František Burda