PÁTÁ TŘÍDA SKONČILA NA VÁNOČNÍM TURNAJI BRONZOVÁ

V pondělí 27.12. se páťáci zúčastnili, tak jak již tradicí o Vánocích, turnaje „Příbramský příklep“. Zde poměřili síly se soupeři, které v soutěžní sezoně přeboru Jih na ledě nepotkávají. Za účasti čtyř týmů a systémem každý s každým odehrál náš výběrem celkem tři kvalitní utkání, s bilancí jedné výhry a dvou porážek. Vstup do turnaje obstaral souboj proti HC Lev Benešov. Po vyrovnané úvodní třetině se strakonický výběr rozjel k velmi dobrému výkonu a jednoznačně svého soupeře rozstřílel.  Hned po úpravě ledu čekal naše hráče silný domácí výběr. Proti pozdějšímu vítězi podali páťáci nejlepší výkon na turnaji. Vyrovnané utkání hrané ve velmi vysokém tempu, nasazení a se skvělou diváckou kulisou rozhodla Příbram až v samém závěru, kde zlomila odpor našeho týmu dvěma šťastnými brankami. Před posledním zápasem turnaje tak bylo jasné, že o v pořadí druhém týmu turnaje rozhodne až přímý souboj proti týmu Rokycan. Tento duel rozhodla hned úvodní třetina, do které Rokycany  vlétly jako uragán a  dobrým pohybem, nasazením a hlavně důrazem kralovaly na ledě s výsledkem pěti vstřelených branek.  Zbytek utkání nabídl zlepšenou hru a bojovnost, přesto strakoničtí střelci nedokázali najít recept na dobře chytajícího gólmana soupeře. I přes vysokou porážku splnil turnaj hlavní cíle účasti. Hráči získali především další cenné zápasové zkušenosti, tím dalším byla možnost zahrát si zápasy i začínajícím hráčům vyšších ročníků, kteří s týmem poctivě trénují celou sezonu a do mistrovských utkání nemohou nastupovat. Nyní čeká tým týdenní zasloužený odpočinek s návratem na led v pondělí 3.1. , v sobotu 8.1. pak hostíme Milevsko.

Výsledky:

HC Lev Benešov – HC Strakonice 1:9 (1:1, 0:4, 0:4)

HC Příbram – HC Strakonice 7:4 (3:2, 2:2, 2:0)

HC Strakonice – HC Rokycany 0:8 (0:5, 0:2, 0:1)

Konečné pořadí

1. HC Příbram
  2. HC Rokycany
  3. HC Strakonice
  4. HC Benešov

Turnajová sestava

Špiřík – Tomek, A. Vilánek, Málek, Vršek, Kubíček, Rybáček – Hurský, Hampejs, Jůzek, Klečková, Sajfríd, Burda, Bečvář, Klečka, J. Vilánek

Info + foto: Daniel Málek – vedoucí mužstva